ЗА ХОРАТА И КУЧЕТАТА

  • 2 364
  • 70
  •   1
Отговори
Бях дете което умираше за кучета..., сега съм майка, която се радва като например разбере, че с бездомните кучета изхранват лъвовете в зоопарка! ...-
Това се случи  след един инцидент на Слатинският пазар, когато кчета жестоко наръфаха едно детенце по главата. Кучетата бяха бездомни или по скоро храненици на търговците, които вероятно си пазеха стоката.\ не сам чувала до сега за кражба на зарзават, но ... всичко е възможно. Въпроса е че риска за подобен инцидент не оправдава средствата, защото стреса за това дете може да е огромен...
подобно нещо се случи и с моето първо дете, което също много се радваще на тези твари, но след него, изпада в такава паника, че дори щеше да я сгази кола, когато тръгна да търчи без да гледа...
друг инцидент ми се случи наскоро когато бях нея и с второто ми дете на разходка \което е още в количка-лятна \ . прибирахме се в къщи по малките редутски улички и изведнъж от 3 страни се спуснаха псета, заголили зъби.
Голямата ми 3-годишна дъщеря успях да гушна, но изведнъж осъзнах, че другото няма как да го взема и да го защитя, добре че по улицата се появеше някой ,ами ако не се бе появил. След месец майка ми беше ухапана на същата улица. Реших да си потърся правата и да ликвидирам този звяр, но се оказа, че права нямам защото кучето се оказа дворно, доказването  трудно и процедурата - невъзможна.
Да не говорим, че нещастните редутски баби, които нямат пари за СОТ си мислят, че се пазят с тези твари, които с един спрей се обезвреждат за секунди.
И така реших, че ще ползвам обходни маршрути, макар и много по-дълги и пообикалях известно време, често с пазарски торби и 2 деца по разбитите павета...но установих,че и там рискувам не по-малко. В гнеа и отчаянието си реших, да не допусна инцидента на слатинския пазар да се случи с моите деца и си наумих да поизтровя по-злобливите от тях. Още не съм предприела нищо: първо защото не знам с какво и колко и второ още се замислям дали това ще ми реши проблема или на опразненото място веднага ще се появи друг кандидат. Така че, уважаеми родители трябва нещо да измислим, и да предприемем. Надявам се след вас да има юристи,журналисти, които по-ще се сетят как да се действа.

Другият проблем за който ми иде да рева са кучешките лайна на ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ
   Съвсем скоро едногодишното ми дете беше болно от остра бактериална инфекция, което ме накара да се замисля над причините за нея.  Сред възможностите с които ме запознаха докторите се мъдреше и една фрапираща-
Огромното количество кучешки нечистотии, които дори и да прескочите пак могат да не ви пропуснат, и особено малките ни деца. За какво става дума – кучешкото лайно след като изсъхне се разпрашава и след първата кола, която мине покрай него, полита заедно с всичките си зарази из въздуха. А за нисичките дечица и тези в колички това е точно в носа им, да не говорим, че детският организъм е много по-податлив на тези патогени. И за съжаление тъй като тук не става въпрос за човешки живот  в прекия смисъл на думата, но уверявам ви ако ви се случи такова нещо ще се уверите че опасността е и по-голяма, детето ви гасне, вие правите всичко възможно, а то продължава ден след ден, нощ след нощ, да вдига 40 градусови температури, да изпада в гърчове или треска и ....дори и да го натъпчете с антибиотици не бъдете сигурни че ще улучите от раз. И така докато се отчаяте и ....в болницата на системи и в симпатичната компания на какви ли не други болни.
   Може би това и да не е причината за нашият случай, но повярвайте ми нечистотиите се отразяват на здравето ни и най-вече на децата, и дали скъпи собственици на домашни любимци, навеждането за да приберете нечистотиите на кучето ви не е много по-ниска цена от здравето на децата ни или нервите на някоя майка.

пп. Ако някой модератор реши, може да премести поста ми в другата тема, макара че две теми не са излишни - наистина е МНОГО СЕРИОЗЕН проблема

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 15:12 от anonimous

# 1
  • Мнения: 5 468
На всеки са писнали тези улични псета Close. Който намери разрешение на въпроса, ще направи голямо добро.
Сега ще ти скочат разни защитници, които ще те обиждат и наричат безсърдечна..., да не ти пука, чуваш ли, не се вживявай в обидите.

# 2
  • Мнения: 7 723
Аз ,като една видна защитничка на кучешкия геноцид,
ще ти покажа и тая тема, която сигурно не си видяла-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213619.0 Wink

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 15:46 от Руска

# 3
  • Мнения: 46 488
Как така в повечето градове няма кучета?
Трябва ни кмет на място, който да реши проблема.


Много се задълбочи това с кучетата, вече не може да се реши хуманно, трябва да се действа крайно и след решението да се поддържа положението със здрави мерки - всяко новопоявило се да бъде примено в приют и след това - както е редът в белите държави.
Друго не виждам какво може да се направи  Confused

# 4
  • Мнения: 14 654
Огромен проблем. Не смея да тровя бездомните, защото ме е страх, че някое дете или някой клошар може да напипа части от отровата и да пострада. За кучетата не ми е жал, нито ме вълнува защо са озверели.

# 5
  • Мнения: 524
Докато четох историята ти, ми стана много мъчно, хвана ме яд на всички "самотни бабки", които осиновяват точно тези бездомни кучета, правят им паспорти, ваксинации и т.н. и оставят животните на улицата. Когато някой иска да ги прибере, изваждат паспорта и заявяват, че кучето не е безстопанствено. Защо не си приберат любимците в къщи и да си ги водят на каишка? Ако това се случи с някое от моите деца, сигурно ще подхвърля на кучето салам с отрова, колкото и да е безсърдечно.

# 6
  • Мнения: 4 111
На мен ми е жал за кучетата. Нали след кастриране не са агресивни или поне тези, които не са ги пускат, а убиват само агресивните и болни животни. Явно някой не си върши работата и не смятам за редно да тръгнете с отровата по улиците. Имаше една приказка "Кой каквото прави - на себе си го прави".

# 7
Това, че кастрираните кучета не са агресивни изобщо не е вярно. В редута има едно кастрирано (със сигурност) куче, което когато мина с колелото на връщане от работа всячески се опитва да захапе гумата на колелото с риск да попадне между спиците.
@Лилянчо
Гледам си от Атина - наскоро бях там - не видях почти никакви бездомни кучета - как ли са се справили...

# 8
  • Мнения: 4 111
@Лилянчо
Гледам си от Атина - наскоро бях там - не видях почти никакви бездомни кучета - как ли са се справили...

http://www.bulgarian-animals.com/archive/greece.html

# 9
  • Мнения: 150
Защо авторката е анонимна?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Винаги съм обичала животните, имала съм две кучета.
Водила съм битки със Зоомилосърдие" преди 6-7 години. Бяхме стигнали до съд, заради едно кученце, което бяха умъртвили в приюта, преди да изтече срока за осиновяване...
Напоследък обаче се улавям как търпя огромна трансформация.
Уличните животни стават все по-опасни, без контролни и нахъсани. Проблемът май отдавна е извън всякакъв контрол.
В потрес съм след случката с изяденото от куче бебе, онзи ден. Признавам, че съжалението ми към бездомните кучета все повече отстъпва място на гнева, и то не толкова срещу тях, колкото срещу кметове и общински съветници пълнещи си гушите покрай борбата с бездомните кучета - що фирми, що поръчки, що чудеса......хиляди левове потънали незнайно в чии джобове.....


# 11
  • Мнения: 4 555
Проблемът няма да се реши нито с изтравяне, нито с избиване.
Лошото е, че много от заразите се предават от домашни кучета, чиито собственици не си чистят след тях.
Не знам как е в Редута, но в Лозенец например трябва да вървиш на зиг-заг по тротоара и само да си гледаш в краката, за да не настъпиш нещо.
Другият проблем е, че много хора си губят кучетата или ги гонят и така непрекъснато има "материал" за улични кучета.
Третият проблем е, че кофите за боклук преливат и се разпиляват по улиците и за кучетата има купища храна.
Все едно да държите на масата развалена храна с месеци и да се чудите защо има хлебарки. И да си мислите, че като ги изтрепете веднъж, те няма да се появят повторно.

За да се реши един проблем, трябва да се премахне това, което го причинява.
Глоби за хората, които изоставят кучетата си на улицата (+ задължително глоби за който не чисти след кучето си), по-добра хигиена и въобще съвсем нова система за събиране на отпадъци, която да не позволява ровене и преливане. Докато не се започне работа в тази насока, дори избиването няма да е ефективно, защото ще се избият едни, после други ще се нароят и така нататък.

# 12
  • Мнения: 2 401

Много се задълбочи това с кучетата, вече не може да се реши хуманно, трябва да се действа крайно и след решението да се поддържа положението със здрави мерки - всяко новопоявило се да бъде примено в приют и след това - както е редът в белите държави.
Друго не виждам какво може да се направи  Confused

Абсолютно!  А защитниците - май и те трябва да бъдат поставени на място, защото имат до голяма степен вина, за да се случва всичко това.

# 13
  • Мнения: 288
   Аз съм на едно мнение с Карина.

# 14
  • Мнения: 150
Аре стига бе! Защитниците били виновни... Защитниците са си свършили работата - ревали са публично. Пита се кой не е свършил своята?!

Докато подобни вопли се пускат анонимно нищо няма да стане.

# 15
Цитат
Докато подобни вопли се пускат анонимно нищо няма да стане.
Какво искаш да кажеш? С предния пост също. Твоя ник защо е 100jan - да не би да трябва на всеки ника да е името му? И какво ще стане ако си напиша името и ЕГН-то - не е ли все тая? Ако се направи петиция, отворено писмо или каквото и да се реши да се напише до ... знам ли до кой - на никой не му пука така или иначе - всеки ще си пише името, а сега - ник като ник, какво си се захванал с никнейма ми?
Не ми даваше да се регистрирам с www.google.com, затова така си кръстих ника...

# 16
  • Мнения: 150
Не ми даваше да се регистрирам с www.google.com, затова така си кръстих ника...
Пробвай с Пинокио...

Никът, който все пак аз имам, за разлика от теб, е добре познат. Не само в този форум. Но дори никой да не ме знаеше кой съм, дори никой да не е чел нещо от мен преди това - от тук насетне ще знае за мен. А да регистрираш потребител, при това с име "анонимен", само за да напишеш оплакването си от бездомни кучета, какво е?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Не ми даваше да се регистрирам с www.google.com, затова така си кръстих ника...
Пробвай с Пинокио...

Никът, който все пак аз имам, за разлика от теб, е добре познат. Не само в този форум. Но дори никой да не ме знаеше кой съм, дори никой да не е чел нещо от мен преди това - от тук насетне ще знае за мен. А да регистрираш потребител, при това с име "анонимен", само за да напишеш оплакването си от бездомни кучета, какво е?

Всеки се кръщава в нет пространството, както намери за добре.
Теб по какъв точно начин те засяга как се е кръстил именно този потребител?

# 18
  • Мнения: 3 835
Много обичам животните. Гледала съм и кучета и котки, спасявала съм улични животни, но и аз вече съм в ужас от тия глутници. В Южния парк, където се разхождат и си играят ежедневно стотици деца, има няколко глутници от огромни кучета. Направо като ги видиш и тръпки те побиват. На една от глутниците, бивака или не знам как да се изразя, територията им е в непосредствена близост до място, където всекидневно се събират много майки с 1-2-3 г. деца. А някое от децата е стъпило на поляната-територия на въпросната глутница, риска за детето е много голям. На моето дете му скочи веднъж цялата глутница, а само беше стъпило на поляната. Слава богу реагирах много бързо, и понеже имаше и хора наоколо, кучетата се разбягаха. Ако беше пусто и нямаше хора, не искам и да си помислям, какво можеше да се случи. От тогава, ако е пусто в парка, изобщо не смея да отивам натам. Мои приятелки от форума, са свиделки на това, как въпросната глутница се беше разбесняла в парка, съвсем близо до децата ни. Не знам вече, кое е правилно, кое неправилно, но знам, че децата ни са по-важни и ценни от кучетата. Съжалявам, но е така. Мога още да разказвам, как пък кучкарите си пуснаха кучетата в/у дъщеря ми и племенниците ми, защото виждате ли, са си позволили да седнат да си играят на кучешката поляна. А ние бяхме още нови в квартала и не знаехме, че на тази поляна е забранено за деца!

# 19
Цитат
А да регистрираш потребител, при това с име "анонимен", само за да напишеш оплакването си от бездомни кучета, какво е?

А де, какво е?
Регистрирам се и пиша мнение...как по друг начин да стане?
Или трябва да имам определен брой мнения за да публикувам тук? Не забелязах такива рестрикции във форума -все пак е публичен форума, не специализиран.
Виж от кога е регистрацията ми... И това, че сега публикувам, какво - все някога трябва да се започне.
И защо изобщо реши да се заяждаш за такива глупости?
Айде някой модер да почисти след нас ако има желание...

# 20
  • Мнения: 150
Всеки се кръщава в нет пространството, както намери за добре.
Теб по какъв точно начин те засяга как се е кръстил именно този потребител?
Ще го обясня просто.

Аз не понасям кучета. Не понасям и псевдоеколози. Псевдо защитници на човешки права - също.

Но как да съм сигурен, че някой, който се представя като анонимен, идва от нищото и разказва някаква покъртителна история за мераци да трови животни по градовете, е точно този, който се опитва да ни внуши? Дали е възможно това да е шефа на софийския клон на "Четири лапи", дошъл да създаде поредната форумна истерия, а ако някой реши да провери фактите и се окажат измислица, същия шеф самодоволно да заяви: - Ето, само си измисляте истории за нахапани от бездомни кучета!

Хипотетично питам - възможно ли е и това?

Сега ясно ли е защо имам против?

Ако мене ме нахапят кучета и аз напиша тук нещо по тази случка, всички ще разберат, че човекът (макар и да не са го виждали), написал всичко дотук под ник 100ян, е бил нахапан от кучета... А сега какво знаем?

# 21
Абе Стояне....
Това ми е ника, нали разбираш - име с което всеки се кръщава във форумното пространство.
Моля администратор със съотвттните права да смени ника ми на "БГ Кифла" за да не нарушаваме форумното душевно спокойствие...
Чудех се дали да ти обяснявам, че анонимен не се пише така на английски, ама...

А историята е повече от истинска, наистина....боже какви хора има....

# 22
  • Мнения: 2 673
Съгласна съм 100 % с написаното от anonimous !
Аз бих подписала не петиция, а директно смъртната присъда на всички освирепели зверове дето се юрват към мен...когато се разхождаме "спокойно" с количката..Обикновено се оглеждам като партизанин и ако видя куче..се връщам обратно. По едно време детето ми се стряскаше от кучешкия лай. Да не говорим, че на отворен прозорец е невъзможно да се спи ....
Кастрираните кучета също нападат, незнам дали хапят, слава Богу...НО НАПАДАТ зловещо..\ако кастрирани са тези с червените каишки, де.\ такива съм виждала в квартала..Лайнищата са навсякъде..
Проходи ли детето незнам с кой акъл ще го пускам да си играе в "тревата"..
За сравнение..Спомените от летните ми ваканции едно време ги свързвам с игра в зелената трева. БЕЗ кърлежи, без бълхи, БЕЗ СТРАХ ОТ ГЛУТНИЦИ!

Просто на някой му е изгодно,\ както се и оказа\да не се унищожават кучетата в София\ пък и не само в София\

Абе Стояне....
Това ми е ника, нали разбираш - име с което всеки се кръщава във форумното пространство.
Моля администратор със съотвттните права да смени ника ми на "БГ Кифла" за да не нарушаваме форумното душевно спокойствие...
Joy Joy

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Абе Стояне....
Това ми е ника, нали разбираш - име с което всеки се кръщава във форумното пространство.
Моля администратор със съотвттните права да смени ника ми на "БГ Кифла" за да не нарушаваме форумното душевно спокойствие...

Не може, Кифла има във форума, даже май е повече от една. Ще си навлечеш нейния гняв.
Пробвай с друго предложение, това не върви  Joy

# 24
  • Мнения: 5 370
Винаги съм обичала животните, имала съм две кучета.
Водила съм битки със Зоомилосърдие" преди 6-7 години. Бяхме стигнали до съд, заради едно кученце, което бяха умъртвили в приюта, преди да изтече срока за осиновяване...
Напоследък обаче се улавям как търпя огромна трансформация.
Уличните животни стават все по-опасни, без контролни и нахъсани. Проблемът май отдавна е извън всякакъв контрол.
В потрес съм след случката с изяденото от куче бебе, онзи ден. Признавам, че съжалението ми към бездомните кучета все повече отстъпва място на гнева, и то не толкова срещу тях, колкото срещу кметове и общински съветници пълнещи си гушите покрай борбата с бездомните кучета - що фирми, що поръчки, що чудеса......хиляди левове потънали незнайно в чии джобове.....



Додо, имам сериозно предложение към тебе.
Миналата седмица бях пуснала точно в неделя моята възмутена тема за кучетата в Южен парк. Правя опит да задействам нещо с една медия, но мисля, че има и нужда от подписка.Кажи когато си свободна, ако имаш желание, да оформим заедно една такава и да я пуснем. Отнякъде просто трябва да се почне да се вдуга шум, както с майчинските, освен това идат и изборите.
Аз , лично, директно бих задала въпрос на някой от кандидат-кметивете-смята ли да реши проблемя в рамките на 2-3 месеца максимум или е нужно всеки да се снабди с газов пистолет поне и да се оправяме поединично?
Отсега ми настръхва косата как ще ставам за смените си 8 часа....особено през зимата.....или как ще се прибирам след 9 часа вечер. Shocked

# 25
  • Мнения: 150
Аз само ще обясня, че на този свят има и други езици. Някои от тях са залегнали дори в английския. В частност - латински. Е, та как е "анонимен" на латински? Или щом е написано на латиница, значи е английски? Simple Smile

Анонимна анонимке, разгледай си профила... Дали няма да можеш и сама да свършиш прекръстването си в "кифла"? Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 370
Аз само ще обясня, че на този свят има и други езици. Някои от тях са залегнали дори в английския. В частност - латински. Е, та как е "анонимен" на латински? Или щом е написано на латиница, значи е английски? Simple Smile

Анонимна анонимке, разгледай си профила... Дали няма да можеш и сама да свършиш прекръстването си в "кифла"? Simple Smile
100янски, извини ме, ама това е несериозно. Stop

# 27
  • Мнения: 3 835
Додо, имам сериозно предложение към тебе.
Миналата седмица бях пуснала точно в неделя моята възмутена тема за кучетата в Южен парк. Правя опит да задействам нещо с една медия, но мисля, че има и нужда от подписка.Кажи когато си свободна, ако имаш желание, да оформим заедно една такава и да я пуснем. Отнякъде просто трябва да се почне да се вдуга шум, както с майчинските, освен това идат и изборите.
Аз , лично, директно бих задала въпрос на някой от кандидат-кметивете-смята ли да реши проблемя в рамките на 2-3 месеца максимум или е нужно всеки да се снабди с газов пистолет поне и да се оправяме поединично?
Отсега ми настръхва косата как ще ставам за смените си 8 часа....особено през зимата.....или как ще се прибирам след 9 часа вечер. Shocked

Жозефина, пропуснала съм темата ти, съжалявам. И за мен въпроса с кучетата в Южния парк е болен. Съгласна съм, да направим подписка и въобще да се организираме по някакъв начин.

# 28
  • Мнения: 5 370
Додо, имам сериозно предложение към тебе.
Миналата седмица бях пуснала точно в неделя моята възмутена тема за кучетата в Южен парк. Правя опит да задействам нещо с една медия, но мисля, че има и нужда от подписка.Кажи когато си свободна, ако имаш желание, да оформим заедно една такава и да я пуснем. Отнякъде просто трябва да се почне да се вдуга шум, както с майчинските, освен това идат и изборите.
Аз , лично, директно бих задала въпрос на някой от кандидат-кметивете-смята ли да реши проблемя в рамките на 2-3 месеца максимум или е нужно всеки да се снабди с газов пистолет поне и да се оправяме поединично?
Отсега ми настръхва косата как ще ставам за смените си 8 часа....особено през зимата.....или как ще се прибирам след 9 часа вечер. Shocked

Жозефина, пропуснала съм темата ти, съжалявам. И за мен въпроса с кучетата в Южния парк е болен. Съгласна съм, да направим подписка и въобще да се организираме по някакъв начин.
Тео, аз съм фрий утре, ден понеделник. Детето го гледа бавачката, аз съм свободна и съм готова да се срещнем на чашка кафе с мами, които имат желание заедно да оформим текста на подписка-като начало.
Лошото е, че все още е отпускарски сезон за медиите. Thinking

# 29
  • Мнения: 150
100янски, извини ме, ама това е несериозно. Stop
Стига, бе Simple Smile А всичко останало е сериозно, а? Simple Smile Ти поне ме знаеш...

# 30
  • Мнения: 2 401
Аз само ще обясня, че на този свят има и други езици. Някои от тях са залегнали дори в английския. В частност - латински. Е, та как е "анонимен" на латински? Или щом е написано на латиница, значи е английски? Simple Smile

Анонимна анонимке, разгледай си профила... Дали няма да можеш и сама да свършиш прекръстването си в "кифла"? Simple Smile

Айде стига си подскачал, явно днес не ти е ден, направи си отделна тема...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

Скептична съм, че може да бъде постигнат какъвто и да е резултат.
Никой не се интересува от нашите подписки или ако да - само привидно, колкото да не се вдига шум.От години е така, специално пък за бездомните кучета какви пушилки е имало и в крайна сметка едно голямо нищо...
Но все пак - звънни ми, ще поговорим.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
100янски, извини ме, ама това е несериозно. Stop
Стига, бе Simple Smile А всичко останало е сериозно, а? Simple Smile Ти поне ме знаеш...

А не е ли сериозно ?
На мен пък не ми се нрави, че имаш цифри в ника си - стои ми несериозно или мързеливо ...примерно, това прави ли те недействителен като присъствие и мнение ?

# 33
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз ще подкрепя каквито действия се предприемат срещу бездомните кучета.
Писна ми от тях.
Те са агресивни, злобни, нападащи.
Не мога да спя, защото по цяла нощ лаят.

Четох и за едногодишното детенце, което беше разкъсано живо от кучета. Бях потресена и не мога да си представя и за секунда каква болка е изпитало. Истински ужас.

Трябва да се съберат от улицата. Не ги искам нито кастрирани, нито некастрирани, нито с верижки, нито без.
В момента гледам как лае глутницата пред блока и искам да я няма и да мога да си минавам спокойно. 

# 34
  • Мнения: 2 673



Отсега ми настръхва косата как ще ставам за смените си 8 часа....особено през зимата.....или как ще се прибирам след 9 часа вечер. Shocked
[/quote]

и на мен..НО ЗА СЕБЕ СИ НЕ се страхувам - с кола съм..Но дъщерите ми ...тръпки ме побиват..

# 35
Една подписка, внесена в столична община и шум от някоя медия може би ще предизвикат раздвижване. Аз, разбира се ще участвам.

100яне, не разбирам защо реши да се заяждаш дребнаво с нещо, толкова сериозно.
За инфо - и на латински, и на английски се пише по еднакъв начин. В ника ми има правописна грешка.
За смяната - не пиша в SMF форуми и не бях забелязала тази опция.
Предполагам ще ти е приятно да отпъдиш един нов, решил да пише във форума потребител. Не е много хубаво.
Ако беше потребител в някой от форумите, които модерирам, щеше да отнесеш сериозно наказание до сега.

# 36
  • Мнения: 5 370
Анонимоус, не се притеснявай, вече имаме идеи. Просто трябва да се изчака септември, мисля аз, в момента повечето журналисти от сериозни предавания са отпускари.
Мнението ми е, че трябва да се възползваме от наближаващите местни избори. Аз лично смятам, че София е градът с най-големи проблеми в това отношение.....и че нас просто ни държат заложници на кучетата....нечовешко е. Stop

# 37
  • Мнения: 9 865
Темата е сериозна, спорът за нечии ник е смехотворен. Уличните кучета скоро ги обсъждахме, но питомните не сме. Аз нямам домашно куче, но ми предстои да си взема, защото искам да имам. Първото което направих след като разбрах за породата, храната и пр. неща, беше да видя какво се продава като приспособления за чистене след кучето. Да не си изчистиш след кучето е просто удивителна тъпотия. Все едно да клекнеш и да се изсереш ти на улицата.

# 38
  • Мнения: 5 370
Все едно да клекнеш и да се изсереш ти на улицата..................
...................все се каня някой ден да изръмжа на някоя лелка от квартала, че ще я проследя и ще оставя пълния с фекалии памперс на сина ми пред апартамента и. #Cussing out

# 39
  • Мнения: 5 468
Докато подобни вопли се пускат анонимно нищо няма да стане.
Както иска, така ще се пише бе. Ти ще й кажеш, как ще й е ника.

# 40
  • Мнения: 3 835
Да не си изчистиш след кучето е просто удивителна тъпотия. Все едно да клекнеш и да се изсереш ти на улицата.

Абсолютно! Аз споменах нещо в първия си постинг по темата, за домашните кучета. Не мога да проумея изкривеното мислене на много от собствениците им. И аз съм гледала куче, но никога не би ми хрумнало нарочно да го пусна с/у дете, само защото детето е седнало да си поиграе на поляна, която била предзначена за кучета. Умът ми не го побира. Как може да има поляна забранена за деца. Така твърдят кучкарите в парка. Масово явление е в Южния парк е, да се разхождат огромни и агресивни кучета без намордници и без да се държат на каишка.

# 41
  • София
  • Мнения: 61
Добре, че не ходя вече на разходка в Южния парк... Simple Smile
А сега по темата - до преди 5г. имаше агресивни бездомни кучета и в моя квартал, случайте на ухапани хора от тях не беше 1 или 2... Накрая един комшия тук излезе с една пушка (не знам, вероятно въздушна е била) и ги изтрепа всичките. Кипна му на човека просто... Сега тук е чисто, децата играя спокойно, почти не се срещат помияри (или поне не са агресивни, естествено, че има, но за сега е спокойно). Едва ли правителството ще направи нещо (досега нищо не е направило, не мога да чакам вече...). Ето го решението според мен - отровата не мисля, че е най-ефикасна, може да попадне не при когото трябва. Всеки тръгва из улиците с една пушка и гърми помиярите наред, па дори и паспорт да имат... Един хубав бой на бабичките дето ги хранят, един хубав бой и на природо защитниците дето реват. Защото, не искам детето ми да бъде разкъсано от глутница кучета... А предполагам, че и никой не иска... Защото, вече достатъчно случай на ухапани хора има. Защото се страхувам... В моя квартал сега е спокойно, явно този метод действа. Но когато ходя на гости при бабата, отново виждам скитащи се безгрижно помияри...
П.С. Кучетата лесно могат да се изчистят. С циганите проблема е по-сериозен, тях как ще ги изчистим?  Wink

# 42
  • Мнения: 14 654
Добре, че не ходя вече на разходка в Южния парк... Simple Smile
В Заимов, например, не е по-различно.
Аз не мога да стрелям с пушка и да бия бабички. Все пак стрелянето е някакво решение, макар че не се знае този с пушката дали ще уцели кучето или някой случаен минувач, и от такива ме е страх.

# 43
  • Мнения: 2 401
Все едно да клекнеш и да се изсереш ти на улицата..................
...................все се каня някой ден да изръмжа на някоя лелка от квартала, че ще я проследя и ще оставя пълния с фекалии памперс на сина ми пред апартамента и. #Cussing out

Това е прекрасна идея за форма на протест!  smile3521

# 44
  • Мнения: 9 865
Това със стрелянето може и да е решение, но не по този начин. Аман от"активисти", 'начи.
Не може всеки да грабва пушката и да стреля, ами ако вместо куче те гръмне у челото, а?
А намека за циганите ще се направя, че не съм го видяла. И тях ли с пушката да ги гърмим? И комшиите, че си държат боклука на място дето не ни харесва, ще бием бабички, ще сечем дървета, че ни тъмнят, ще режем гуми и ще чупим прозорци, а най-хубавото е, че ще научим и поколението така да прави. Да се знае, че има ред в тая държава.

# 45
  • Мнения: 150
П.С. Кучетата лесно могат да се изчистят. С циганите проблема е по-сериозен, тях как ще ги изчистим?  Wink
А ако и те вземат пушките?

А ако собствениците на кучета, природозащитната сган и други малоумници също вземат пушките? Ти какво, с танка тогава, нали? Ех, колко просто било всичко - дайте на всеки оръжие и ще настане ред в България...

(като ги чета такива дивотии и съжалявам, че не съм на страната на кучетата)

# 46
  • София
  • Мнения: 61
Трябват радикални промени. Ромите вече взеха сопите, коли се трошат в красна поляна... Аз много ги обичам циганите, много са ми мили Heart Eyes Някой да е имал близка среща с циганин? Стига вече, отклоняваме се от темата, а тя е сериозна. Какво ще правим помиярите? Ами аз не съм видял някой, нещо сериозно да е направил или предприел... Правителства идват и си отиват, кметове... Но помиярите си остават. Съжалявам, ако съм се изказал малко крайно или не на място, но това е положението. Всеки сам трябва да се пази. Ами като не сте съгласни с мен (в правото сте си), правете подписка, пускайте жалби... аз от това ефект не съм видял. Дано да успеете.
Мен никой не ме е търсил или пък ми е държал сметка, защо вече не се разхождат по улицата бездомни кучета, пък дори и паспорти да са имали... Успех!

# 47
  • Мнения: 150
Трябват радикални промени. Ромите вече взеха сопите, коли се трошат в красна поляна... Аз много ги обичам циганите, много са ми мили Heart Eyes Някой да е имал близка среща с циганин? Стига вече, отклоняваме се от темата, а тя е сериозна. Какво ще правим помиярите? Ами аз не съм видял някой, нещо сериозно да е направил или предприел... Правителства идват и си отиват, кметове... Но помиярите си остават. Съжалявам, ако съм се изказал малко крайно или не на място, но това е положението. Всеки сам трябва да се пази. Ами като не сте съгласни с мен (в правото сте си), правете подписка, пускайте жалби... аз от това ефект не съм видял. Дано да успеете.
Мен никой не ме е търсил или пък ми е държал сметка, защо вече не се разхождат по улицата бездомни кучета, пък дори и паспорти да са имали... Успех!
Само че аз съм човекът с пушката. Още докато казваш "Трябват..." и съм те гръмнал... Супер, нали? Колко дълбоко се замисли, че измисли способа с пушката?

# 48
  • София
  • Мнения: 61
Чакай бе, не аз съм гърмял по кучетата. Всъщност, може би са ме изпреварили... Но не можеш да избираш между улично куче и дете, нали? Тези две неща са несъвместими на една улица. Или едното, или другото...
П.С. Не можеш все да се надяваш, че някой просто така, ще ти реши проблема. Че просто ще се събудиш сутринта и кучетата вече няма да ги има. Абе какъв ЕС, в другите държави така ли е? Улиците са мръсни, кални, смърдящи, с всякакви ями и дупки, за капак на всичко те дебне някое свирепо куче, скрито някъде в храстите. Не го виждаш псето... но във всеки момент очакваш нещо да ти се случи - я да те обере някой, я нещо да те нападне... Мрачна картинка, нали?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз ще си застана зад ника и ще кажа следното: родена съм и живея в София. До скоро - в Слатина. Сега гледам бебчо в провинцията, но септември се прибирам. Страх ме е за детето ми и бих превъзмогнала обичта си към кучетата по принцип, ако това застрашава Шош. В градът, в който пребиваваме в момента, не се скитат безпризорни животни. Можело значи....

# 50
  • Мнения: 8 999
Честно казано, не обичам нито домашни, нито улични кучета. На всичките лайната им миришат. А и домашните също хапят /синът на моя приятелка пострада от някакъв нещастен пинчер/. И изобщо не разбирам защо човек трябва да гледа в къщата си животни. Особено когато има и малки деца /имам предвид под 3-годишни/. Не съм влизала досега в къща, където да се отглежда някаква животина и да няма особен мирис.

# 51
  • Мнения: 471
Както казваше един познат "Не ме е страх,че ще ме изнасили ,а че ще ме ухапе"/за кастрирането на кучетата/. Толкова ми е омръзнало от домашни и бездомни кучета по улиците и осрано /без никакво извинение/ навсякъде, че ако знам каква е отровата веднага ще се заема.

# 52
  • Мнения: 14 654
че ако знам каква е отровата веднага ще се заема.
А не те ли е страх, че като разпръснеш хапките с отрова някое човешко същество може да си хапне? Мен ме е страх и няма да ти кажа отровата.

# 53
  • Мнения: 391

Скептична съм, че може да бъде постигнат какъвто и да е резултат.
Никой не се интересува от нашите подписки или ако да - само привидно, колкото да не се вдига шум.От години е така, специално пък за бездомните кучета какви пушилки е имало и в крайна сметка едно голямо нищо...
Но все пак - звънни ми, ще поговорим.

Мисля,че проблема може да бъде решен,след като  вече е решен в голяма част от българските градове.И в другите европейски столици,на фона на които София е малък град,хората също са намерили разрешение.
Много майки биха подкрепили подобна инициатива и покрай изборите пушилката ще си е сериозна.Пък дори и и след изборите трябва да има демонстрирана позиция.Мисля,че ако се действа организирано и по този въпрос ще има резултат.

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 22:19 от Desi_slava

# 54
  • Мнения: 3 835
Мисля,че проблема може да бъде решен,след като  вече е решен в голяма част от българските градове.И в другите европейски столици,на фона на които София е малък град,хората също са намерили разрешение.
Много майки биха подкрепили подобна инициатива и покрай изборите пушилката ще си е сериозна.Пък дори и и след изборите трябва да има демонстрирана позиция.Мисля,че ако се действа организирано и по този въпрос ,ще има резултат.

Най-малкото поне ще сме опитали. Все е нещо, и с чиста съвест после ще можем да се оплакваме. Защото сега само се оплакваме, а от това не следва нищо. Поне аз, когато се оплаквам, а не съм направила нищо за да променя нещата, изпитвам известно неудобство.

# 55
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Аз ще си застана зад ника и ще кажа следното: родена съм и живея в София. До скоро - в Слатина. Сега гледам бебчо в провинцията, но септември се прибирам. Страх ме е за детето ми и бих превъзмогнала обичта си към кучетата по принцип, ако това застрашава Шош. В градът, в който пребиваваме в момента, не се скитат безпризорни животни. Можело значи....
можело. има си начин, това, че София се управлява некадърно е друг въпрос.в моя град почти няма бездомни кучета вече. много ги обичам и ми е много жал за тях. мога да кажа, че в момента ме е по-страх от домашни кучета с малоумни стопани.

# 56
  • Мнения: 2 673
абе вие сериозно ли  Rolling Eyes това за пушките??
според мен на общините достатъчно средства са отпуснати да обезпаразитяват, кастрират и приютяват! Тези на които им  е изгодно да ИМА кучета, ТЕ СА ВИНОВНИ, а не самите кучета...Това са си просто животни, макар и освирепели..някои от тях. Виновни са пак ...хора. \в сянка\Нали четохте за Сеславци, за далаверите за прибраните УЖ кучета\фантоми\, а средствата отпуснати за там са 5 млн. лева..

Та пушката май ще е за тези #2gunfire дебелосерковци дето ще превърнат парите в къщи, коли, бизнес Thinking

А за домашните кучета, повечето стопани нямат никаква култура, едно на хиляда кучета сигурно съм видяла да е с намордник... тичат си спокойно из парковете, пък и сме длъжни да не се възмущаваме от това..."те просто си играят"..Да, ама ако в същия този парк аз си пусна 15 годишния син с нож в ръка и той се затича към някое кучелюбесто бабе..дали бабето ще приеме, че сина просто си играе newsm78 , ако после го пусна да се изсере и препикае пейката на бабето - още по - яко Joy

# 57
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
аз казах и в темата на Жозефина - тук има приют на немска фондация. явно трябва и в София да дойдат чужденци, които да се справят с това и не мога да проумия толкова ли е сложно?! прибират ги, кастрират, обезпаразитяват  ги и ги пускат. постепенно популацията намалява. стига с тези пушки и отрови, в кой век живеете.

# 58
  • Мнения: 3 835
..... и не мога да проумия толкова ли е сложно?! прибират ги, кастрират, обезпаразитяват  ги и ги пускат. постепенно популацията намалява. стига с тези пушки и отрови, в кой век живеете.

При нас всичко, което е от просто, по-просто, става от сложно, по-сложно. Нямаме равни в това отношение. Жалко е, но е истина.

# 59
  • София
  • Мнения: 819
Как така в повечето градове няма кучета?

Ми така, вече пета година поред в Царево не съм видяла НИТО ЕДНО куче по улиците там, абсолютно нито едно, има само покрай къщите (в центъра не) котки.

# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 472
Популацията няма да изчезне, докато не се сложи под контрол държането на домашно куче в къщи. Ще се съгласите, че повечето домашни кучета не са регистрирани. Затова на стопаните им не им пука ако в един момент му писне да гледа домашния си любимец и го натири на улицата. Откъде мислите са се появили огромните бездомни кучета. Стопанина му го взима мъничко и в момента ,който стане голямо и не може да го изхранва го натирва на улицата. Та нужни са закони със съответните солени глоби при неспазване на условията за гледане на куче. Най-малкото е то да има паспорт. Да има и съответния ветеринарен лекар като джипи - който да отговаря за здравето му и съответно и за това кога е починало кучето /а не изгонено на улицата/. Само определени хора да имат право да развъждат и продават кучета. другите домашни задължително да са кастрирани. Гледането на куче е отговорност и се нуждае от средства. Който няма и двете да няма право да гледа куче. Нека не бездомните, а домашните кучета да са маркирани, за да не можеш да го изгониш на улицата. А иначе и аз съм за радикални мерки в момента - просто ситуацията явно е извън контрол - но не с ловни пушки, а с упойващи средства и след това ефтаназия.

# 62
  • Мнения: 9 865
Нали караха собствениците да подават декларации че имат/нямат куче... или там друго живтоно, тази акция за чии кеф беше?!
Не мисля, че е редно домашните кучета да се кастрират, има собственици на чистокръвни кучета, редки породи, шампиони и пр., които не са развъдници, но могат да си чифтосат животното и да имат полза от тая работа. Все пак са платили пари за това куче и то доста.
Но помиярите за съжаление трябва, тяхното потомство го ценят доста тесен кръг любители и не се знае колко кученца ще се окажат на улицата като подрастващи озлобени помияри.
Бе те хората още нямат всички джипита и паспорти ние за кучетата мислим... мноу сме назад.

# 63
  • София
  • Мнения: 472
Докато мислиме, че "мноу сме назад", ще си бъдеме все назад. Точно затова само хора разбиращи от кучета да могат да имат право да ги размножават. А то всеки, който няма доходи - дай да изкарам някой лев от кучето си. Докато мислиме така, доникъде няма да стигнеме.

# 64
  • Мнения: 750
Ааааа...ве4е ми дойде до гуша от тези бездомни ку4ета!
Казвам ви...днес си мислех...4е ако имам пистолет,щях да стрелям катоза световно!
В парка до МОЛА на Стамболийски става все по зле всеки ден!
Ку4етата се увели4ават а децата там намаляват!
Ето тази сутрин в парка имаше 3 глутници.Като всяка една от тах се състоеше от по 8-10 ку4ета!Ама ку4ета...не ку4енца!
Лаят,вият....гонят се!
Едната от глутниците ти4аше след една баба а тя подбягваше уплашена!Такъв ку4ешки лай не бях 4увала.
Минаха покрай мен(аз с бебешка коли4ка,бебка е на 6 мес)!Завъртях коли4ката на 90 градуса и застанах зад нея.Преминаха на бегом с такъв лай...4е за първи път изпитах страх!Страх за детето ми...и за мен!
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 150
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

Един чисто практичен въпрос, макар че стана традиция аз да съм лошия в тази тема... Та кой ще прибира труповете от улиците? Труповете на застреляните бездомни кучета? Зарази, страсирани деца... Знаете как е. И после, за да довърша мисълта си, кой ще определя кое куче е за застрелване? Нали се сещате, че ако всеки сам започне да раздава правосъдие и да определя кой (и какво) има право да живее, то до никъде няма да стигнем.

# 66
  • Мнения: 750
Исках да имам пистолет и да съм то4ен стрелец в този момент! Twisted Evil

Един чисто практичен въпрос, макар че стана традиция аз да съм лошия в тази тема... Та кой ще прибира труповете от улиците? Труповете на застреляните бездомни кучета? Зарази, страсирани деца... Знаете как е. И после, за да довърша мисълта си, кой ще определя кое куче е за застрелване? Нали се сещате, че ако всеки сам започне да раздава правосъдие и да определя кой (и какво) има право да живее, то до никъде няма да стигнем.
Ох .....Стояне,нали се сещаш,4е никога няма да по4на да стрелям на посоки!
Но в монент като този,когато усещам заплаха за детето си....пак се сещаш,4е и 4овек убивам!
Май4ин инстинкт....това е вси4ко!
Няма да ти казвам,4е мига когато покрай бебешката коли4ка преминаха десет осверипели ку4ета натдали вой....в ума ми изникна слу4ая с изяденото от ку4ета бебе!
Искаш ку4етата да са ми по мили от детето ли....Е няма как да стане!
    П.С.-имаш ли деца?

# 67
  • Мнения: 150
    П.С.-имаш ли деца?
Имаш предвид П.П. (послепис), нали? П.С. идея си нямам какво е. Simple Smile (майтап). Имам дете, да. А ти внимателно ли прочете какво написах?

# 68
  • Мнения: 750
    П.С.-имаш ли деца?
Имаш предвид П.П. (послепис), нали? П.С. идея си нямам какво е. Simple Smile (майтап). Имам дете, да. А ти внимателно ли прочете какво написах?
Абе Стоен4о....два пъти про4етох!
4е обикновено не разбирам какво искаш да кажеш! Mr. Green(майтап)
На въпросите ти отговарям така!
Кой ще прибира труповете на застреляните ку4ета?-Аз!Ако аз съм ги застреляла,аз ще си ги прибера! Mr. Green
Зарази,стрАсирани деца Wink...
Зарази няма да има,защото аз ще раз4истя след себе си!
Децата няма да се стресират,защото ще стрелям с безшумен пистолет! Grinning
Кой ще определи кое ку4е е за застрелване?
Ами пак аз! bowuuТези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 472
/ Тези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! /
... Докато и те започнат да лаят и гонят. Изводът - всички.

# 70
  • Мнения: 750
/ Тези които гонят хората и лаят по тях без при4ина!Тези които мируват,ще живеят! /
... Докато и те започнат да лаят и гонят. Изводът - всички.
Бинго! Peace

Общи условия

Активация на акаунт