За нормално раждане?

  • 2 404
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Колкото повече разглеждам форума, толкова повече се убеждавам, че масово момичетата раждат секцио или нормално, но с упойка. Защо е така? Какво Ви претиснява?Аз лично съм родила двамата си  сина нормално, без никаква упойка, ако имам нерви да изгледам и трето дете отивам още сега да го родя.  Много е приятно чувството да усетиш как се ражда един нов живот. А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!
Моля споделете радостите и страховете си.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Ами ние дето сме по спешност и нямаме избор се налага така да родим.
Разбира се че съм ГОРДА майка.Каква да съм?

# 2
  • Мнения: 353
По спешност и на мен да се беше наложило и аз така ще родя. Въпросът е друг. Секцио пожелание. То затова е измислено за спешни случаи. Извинявай!

# 3
  • Мнения: 941
ами след като медицината е напреднала до толкова,че е намерила начин да не ни боли,не разбирам защо трябва да се мъчим и да се правим на майки-героини.И втори път да раждам,пак ще е с упойка.

# 4
  • Мнения: 11 003
Детето ми е РОДЕНО със секцио, а не извадено. #Crazy А когато секциото е по медицински показатели и нямаме избор, тогава какво?!
Горда майка съм и още как! newsm44

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Защо искаме упойка - ами защо да ни боли, а за секциото, то понякога раждащите нямат избор, и според мен дали ще го извадят отгоре или отдолу- разлика няма, все си е раждане.
И естественно че ще са горди майки, независимо как са родили.Навремето са нямали избор родилките, сега имат, нека си се възползват от него. Навремето е нямало упойки, сега има - не виждам нищо лошо в това.

# 6
  • Мнения: 471
Всички сме еднакво горди майки независимо по какъв начин са родени децата ни
/за протокола нормално,без упойки съм раждала, но ако можех щях да искам всички възможни упойки итова нямаше да ме направи по-малко горда/

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Родих естествеННо и нищо не ме прЕтИсняваше  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз пък не мога да разбера защо при всички спорове,които са се вихрили на тема секцио или нормално и за и против упойките трябва пак да се пише същото?
Родих нормално и без упойки,но аз съм горда майка точно толкова колкота са и всички жени РОДИЛИ със секцио или с упоики!

# 9
  • Мнения: 2 005
Как няма да съм горда newsm44 Какво от това , че съм родила със секцио, а как трябва да го родя с 15см  миома Thinking А , за износването и кръвоизлевите при секциото да не говоря  какво преживях ooooh! На никой не го пожелавам Cry Но съм най-гордата майка на света  Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 2 746
/ ....и после горди майки, че  са родили деца!
[/quote

Лелеее, недей така бе жена, сега родилите секцио ще те разкъсат  Laughing Питаш защо има толкова раждания с упойки и секцио? Ами защото има избор и всеки си решава според собственото удобство.Преди  години не е имало екстри като спинална упойка  и т.н., масово докторите до последно са се мъчили да израждат бебета по нормален начин.Да не говорим, че секциото по спешност е съвсем друга история...

ПП Аз съм раждала вече един път нормално, и се моля на Господ Praynig и второто да мине по нормален път..

# 11
  • Мнения: 353
viva_nova искрено ти го пожелавам. Стискаме ти палци. Леко раждане.

# 12
  • Мнения: 46 508
При мен секциото беше по спешност, но ми се видя доста сладко  Whistling

Ако имам второ - задължително ще е секцио.

Причините ми са чисто егоистични:
- не желая да усещам никаква болка
- не желая да участвам в процеса на раждането
- не искам да рискувам смъкване на органите. Сега притискат баба ми за операция (има 2 много леки нормални раждания)

Горда съм, разбира се, мъжът ми също е горд, че сме създали дете (нищо, че не е раждал нито секцио, нито нормално  Mr. Green)

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Влязох да раждам с нагласата,че ако много ме боли ще сложа едидурална упойка и готово Embarassed,но за мой късмет не ме боля толкова колкото си представях и издържах геройски без охкания и оплаквания bowuu.Сега с щастие и гордост разправям понякога за моето раждане  Peace

# 14
  • Мнения: X
Аз съм раждала нормално и без упойки, по собствено желание. Болка има , но не непоносима, ако беше непоносима до сега да сме умрели всички. Предполагам, че жените които раждат секцио по желание или нормално с упойка, са решили така заради страха от болката....А има и жени които казват предварително :" оооо, аз на болка не издържам' и край, аз също мислех така, но раждането не го сравнявам с нищо друго. Това е естествен процес за жената и не би трябвало да изглежда страшно и ужасно. Пък и са ми казвали, че 2-рия път е по-страшно от пъвия, защото вече знаеш какво те чака:) Може би и това е мотив за някои майки....колкото повече време минава от първия път, толкова по-страшен ти изглежда 2-рия. Все още съм на мнение, че раждането с упойка крие неоправдани рискове, а след секциото възстановяването е по-бавно. Всеки сам избира как да живее живота си нали Peace Ако има второ раждане при мен, и то ще е нормално ( ако имам избор де).

# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също родих нормално, и напълно "натурално" (без никакви упойки), но не бих казала, че майките избрали секцио или наложено им не по тяхно желание са се мъчили по - малко или са "изпуснали" момента на раждането на нов живот. Предполагам, че вълшебството го има, независимо какъв начин на раждане ти поднася съдбата. Всеки има правото да решава кой е по - удачният вариант за него. Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 702
Iskra stz, ти май се чувстваш прекарана, а?

Аз съм раждала и нормално и секцио и мога да кажа, че нещата с които евентуално ще се гордееш, едва започват с раждането.

# 17
  • Мнения: 353
KATI _ Z ИСКРЕНО ТИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ И НА ТЕБ OL4E.   bouquet  зАЩО ПОВЕЧЕТО НЕ МИСЛЯТ ТАКА КАТО ВАС

# 18
Категорично съм за нормално раждане, нищо, че второто ми беше секцио, но при мен се налагаше.Ужасът и болките който съм изживяла не могат да се сравнят с родилните болки който се забравят след като родиш.Съвет от мен за тези които се колебаят как да раждат, момичета раждайте нормално макар да ви боли това е сладка болка която се забравя повярвайте опитала съм и от двата начина.УСПЕХ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙЧЕТА

# 19
  • Мнения: 353
bazzal благодаря че ме подкрепи, че тук избухна война с/щу природата.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 244
Като ви боли глава или нещо друго пиете ли хапче или гордо си търпите?
Аз раждах с упойка, но тъй като нещата се развиха по неочакван начин, всъщност по-голямата част бях без. Малко след като ми я сложиха почнаха напъните, а при тях обезболяващи не вливат. А пък на мен изгонването на плода ми беше най-трудната, най-болезнената и доста продължителна част. Така че успях да се "порадвам" на упойката чак след това като ме шиха. После няколко пъти първите ден и нощ пак си исках обезболяване. И хич не ме е срам. След това две седмици зверско главоболие имах заради упойката, но като отида да раждам следващия път, пак ще си я поискам! Бях решила, че ще имам леко раждане, но не се оказа така. И вторият път ще знам какво ме чака и точно по тази причина пак ще съм с упойка. Горда съм, да. Но не заради болката, която съм изтърпяла.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз също родих 1-то си дете нормално и без упойки.Искаше ми се и 2-то да е така,но по медицински показатели съм за секцио.Така че ... това е положението Hug

# 22
  • Мнения: 8 242
Родих нормално, без упойка. Не ми се размина епизотомията, но ние ясъщо масово я прилагат, особено за раждащите първи път.
Болеше, но поносимо и може би за съвсем кратко - контракциите ми не бяха болезнени, нито самото раждане - някде по средата, май повечко се изморих та затуй  Rolling Eyes Мъжът ми беше с мен и затова ми беше доста леко.
Второто пак бих го родила "натурално"  Hug
Секцио по желание не го разбирам.. Нито храненето с АМ по желание.. Но всеки сам решава как да роди и гледа детето си  Peace Моди разни и разнообразни  Crazy

# 23
  • Мнения: 4 300
Iskra stz, ти май се чувстваш прекарана, а?

Аз съм раждала и нормално и секцио и мога да кажа, че нещата с които евентуално ще се гордееш, едва започват с раждането.
Това май е най смисленото, писано по темата. Ако осиновя дете пак ще се чувствам майка.

Иначе не отричам че си е чисто физическо постижение. Но пък....и да бягаш 100 метра за 10 секунди пак си е физическо постижение. Всеки се гордее с различни неща.
За протокола- родих нормално, без упойка.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също родих без упойка и нормално по мое желание.

 Сега пак ще се зародят спорове.Нека всеки си ражда както иска.Право на избор поне има!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 027
Точно така, всеки да си ражда както си иска. Важен е резултата.
Изпитвам панически страх за предстоящето ми раждане. По-точно страх от нетърпимата болка, за която имам до днес спомен от първото нормално необезболявано раждане.
Горда, че съм изтърпяла на болката не се чувствам. Гордея се примерно с това че кърмих една година.

# 26
  • Мнения: 1 081
Аз си родих нормално, без упойка, не че не съм мислила, мислила съм и за това, но така и не стигнахме до нея, а и нямаше време. Бебето за малко в таксито да си го родя.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз раждах със секцио, понеже така избрах. Сега, когато е минало, знам, че решението ми беше правилно за мен. Ако родя отново, пак ще е със секцио, и то не понеже така препоръчват лекарите при предно секцио - т.е, за мен причината няма да бъде тази - а защото ТАКА СЪМ ПРЕЦЕНИЛА ЗА СЕБЕ СИ. Други майки пък смятат, че за тях е най-добре да родят вагинално, с помощта на упойка. Какъв ти е проблемът с това? И изобщо, от къде се взеха тези стада войнстващи привърженици на вагиналното раждане - какво ви влиза в работата решението на другите? Или просто понеже сте се прецакали да се мъчите като животни (сравнението не цели обида - просто другите бозайници, с изключение на френските булдози, тъкмо така раждат) и искате да не се чувствате сами? И какво означава тази глупост - колкото повече се мъчиш, толкова по си родител!?
Ами бащите, те какво са - лукови глави ли?
Ами онези, на които Господ не е дал да имат биологично свое дете и си осиновяват - те по-малко ли са родители от теб, понеже, видиш ли, си се гърчила на магарето!?
То по тази логика ще стигнем до извода, че колкото по-тежка, мъчителна и рискова бременност си имала, толкова по-майка ще станеш!?
Майчинството не идва от механизма на раждането. А от това, което правиш за детето си след това.
Така както и бащинството не е просто оплождане.

# 28
  • Мнения: 11 607
Защо все едни и същи теми.....Естествено срещу секцио?????


Имам 3 естествени раждания, горда майка съм, не от факта,че съм ги родила влагалищно(чувството е неповторимо),а съм горда майка от факта,че имам деца въобще! всичко останало е преливане от пусто в празно!

# 29
  • Мнения: 4 451
И аз родих със секцио поради седалищно предлежание на плода и при двете бременности. Нямах избор, решението бе взето от медицинския екип. Много ми се щеше да раждам нормално, но така се стекоха обстоятелствата. Горда мама съм, да. Grinning

# 30
  • София
  • Мнения: 622
Няма такава тема  ooooh! Айде стига - горда може да си като направиш от детето си човек, за което начина на раждане няма никакво значение. Имам чувството, че покрай майчинството наред с всичките положителни влияния в/у жената като човек, идва един момент (не за всеки обаче), в който ежедневието така те поглъща, че нещата около теб се "изпразват" от съдържанието си и се стремиш да компенсираш с хиперболизирани подвизи. Аз пък като чета форума си мисля, че угодия няма "Ау тя роди секцио, ау тя не кърми, ау тя пък кърми Крали Марко, ау тя захрани на втори месец, ау тя пък на шест, тя дава вода, а другата пък не, за къпането, против къпането, за проходилката, против нея... Shocked Ок, разбирам да се коментират такива теми,да се обменя опит, но възмущението, виртуалното "тц"-кане, излишното палене, споровете?! Малко повече толерантност, всеки живее в своята реалност, бидейки в този форум и ползвайки интернет всеки потребител прави своя информиран избор за всички тези дребни нещица.Защото колкото повече порастват децата ни, ще се убеждаваме, че това са страшни подробности.
Целувки на всички амчета, кърмачета, кърмамчета, "извадени" и родени сладури  Hug

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз родих нормално, без упойки но мнението ми е следното:

И какво означава тази глупост - колкото повече се мъчиш, толкова по си родител!?
Ами бащите, те какво са - лукови глави ли?
Ами онези, на които Господ не е дал да имат биологично свое дете и си осиновяват - те по-малко ли са родители от теб, понеже, видиш ли, си се гърчила на магарето!?
То по тази логика ще стигнем до извода, че колкото по-тежка, мъчителна и рискова бременност си имала, толкова по-майка ще станеш!?
Майчинството не идва от механизма на раждането. А от това, което правиш за детето си след това.
Така както и бащинството не е просто оплождане.

# 32
  • Мнения: 7 723
Чувството при нормалното раждане без упойка не е никак дори приятно.
Приятното в цялата работа е, че всичко това бързо се забравя после.

# 33
  • Мнения: 649
За мен, независимо как е родила една жена, тя не може да се нарече по-различно от Горда майка. Та нали и тя е носила бебенцето си в утробата 9 месеца.
Аз родих нормално, без упойка и съм много горда със себе си. Оприличавах си болките със най-силните менструални болки (които никога не съм преживявала), но забравих всичко още на втория час.
 За малко ми се размина да ме оперират, но ако се беше случило, нима нямаше пак да съм горда майка?

# 34
  • Мнения: 8 999
Независимо как съм родила, аз също съм Горда Майка. Дори и да бях осиновила децата си, пак щях да съм Горда Майка. Самото вземане на решение да имаш дете, вече те прави Горда Майка. И не се срамувам, че когато ме боли плача, че се стремя да избегна болката и ако я срещна, веднага да я пресека със съответния медикамент. Това не ме прави неГорда Майка.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз родих секцио, защото така прецениха лекарите и съм  ГОРДА майка.
Изобщо не съжалявам, че така стана, въпреки че преди това исках да раждам нормално.
Следващото пак ще е РОДЕНО така.

# 36
  • Мнения: 159
Баба ми само за секцио и упойка е питала  Rolling Eyes Природата си е природа. Аз лично не вървях срещу нея,но следващия път наистина ще се зачудя дали пак ще родя нормално и без упойка newsm78

# 37
  • Мнения: 4 496
След време когато имаш внуче,ако е "Извадено ",ще бъдеш ли по-малко горда баба??Как ще се похвалиш?Че са ти извадили внуче?А пък може и секциото да ми е  спестило нерви да отгледам трето дете...  bouquetТова,че ти имаш две деца,а аз 3,прави ли те по-малко горда майка от мен?
Децата ми да ме прегръщат с малките си ръчички,да ме гледат с преливащи от обич очи,усмивките им,сънливото им "Лека нощ,мамо!",думите им,че тяхната майка е "най-красотната на света!"-ТОВА ме прави горда!!А не начина по който са родени,извадени,издърпани,измъкнати,изтеглени и пр.
За протокола-3 пъти секцио.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 01:31 от красим

# 38
  • Мнения: 1 949
Абе защо си мислите, че секциото боли по-малко  newsm78 Разликата е, че боли като те пусне упойката. Като съм родила детето си секцио (не беше мой избора за това) да не съм по-малко майка от вас.  Sick И защо изобщо това, че си изпитал ПОВЕЧЕ болка те прави по-горда майка...  hahaha Много глупаво твърдение. По-важно е, детето и майката да са живи и здрави на финала.  Peace

След време когато имаш внуче,ако е "Извадено ",ще бъдеш ли по-малко горда баба??Как ще се похвалиш?Че са ти извадили внуче?А пък може и секциото да ми е  спестило нерви да отгледам трето дете...  bouquetТова,че ти имаш две деца,а аз 3,прави ли те по-малко горда майка от мен?

 newsm10

# 39
  • Мнения: 9 903
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

какъв ти е проблемът? Искаш да се скрием някъде ли?

# 40
  • Мнения: 2 677
Родила съм нормално, без упойки. Нищо не ме е притеснявало. Не съм се страхувала от болката (все пак, ако беше толкова непоносима, досега да сме се затрили  Wink). Живот и здраве, да имам щастието отново да забременея, ако няма показатели за друго, отново бих родила съвсем естествено.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 227
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

какъв ти е проблемът? Искаш да се скрием някъде ли?
Peace
Абсолютно. Аман от "ентусиасти" и  "моралисти".

# 42
  • Мнения: 5 026
Аз съм родила нормално, без упойка, но смятам,че друг вид раждане не прави една жена по-малко майка.Има си медицински показания, личен избор...

# 43
  • Мнения: 689
Аз съм категорично за нормално раждане, но родих секцио по спешност.
Докторите казаха, че вероятно няма да мога да родя нормално и при второ раждане. И въпреки това (макар, че е рано да мисля за това) много ми се иска отново да опитам.

# 44
  • Мнения: 1 432
На авторката на темата / както и да и беше ника/ ми идва да и кажа разни неща,   но само гордо ще  и се посмея в лицето  hahaha

# 45
  • София
  • Мнения: 7 190
Аман вече от тая тема, повтаря се по 10 пъти седмично. ooooh!
Чудно ми е защо за някои майки най-голямото удовлетворение в този живот е че са родили "нормално".
ГОЛЯМОТО предизвикателство идва после и се състои в това да отгледаш едно дете и да му помогнеш да стане стойностна личност с нравствени ценостти и идеали.
На другия спор мога само да погледна с презрение.

# 46
  • Мнения: 2 100
Аман вече от тая тема, повтаря се по 10 пъти седмично. ooooh!
Чудно ми е защо за някои майки най-голямото удовлетворение в този живот е че са родили "нормално".
ГОЛЯМОТО предизвикателство идва после и се състои в това да отгледаш едно дете и да му помогнеш да стане стойностна личност с нравствени ценостти и идеали.
На другия спор мога само да погледна с презрение.

 Peace

# 47
  • Мнения: 13 798
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

# 48
  • София
  • Мнения: 622
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
[/quote
Хмммм, не мисля,че така зададена темата цели споделяне,има си елемент на критика. Авторката "захапа" темата за гордата майка,което е абсурдно. Мисля че реакциите са напълно оосновани и заслужени.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 035
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

Аз ще ти кажа защо я захапаха така.Защото едно е да питаш каква е причината да направиш един или друг избор,а съвсем различно е да си позволяваш да даваш оценки и квалификации за хора,които не познаваш и да определяш дали една жена ИМА ПРАВО да е горда по това как е родила,независимо пожелание или не!Това,че си напънала 5 пъти все още не те прави майка.Гарантирам ти ,че 90% от изоставените деца по домовете са родени хем вагинално,хем без упойка!!!

# 50
  • Мнения: 4 555
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Аз пък не мога да разбера момента на самохвалство в темата кой как е родил.
От една страна се хвалят, че са родили нормално и това ги прави повече майки, защото не са използвали обезболяваши, от друга твърдят, че не боляло толкова много, пък и без това после се забравяло. Еми като не боли толкова много и после се забравя, защо е това непрекъснато изтъкване  newsm78

# 51
  • Мнения: 4 555
Гарантирам ти ,че 90% от изоставените деца по домовете са родени хем вагинално,хем без упойка!!!
Това е 100% точно така  Peace

Цитат
Защото едно е да питаш каква е причината да направиш един или друг избор,а съвсем различно е да си позволяваш да даваш оценки и квалификации
Още повече, когато самата причина е очевидна. За какво човек може да използва упойка, ако не срещу болка. Просто самият въпрос е реторичен и поставен с цел самоизтъкване.

# 52
  • Мнения: 730
Упойките са създадени за хората и никога не бих родила без упойка,а и предпочитам да е секцио.Не мисля,че трябва да изпитам адските мъки, за да съм горда майка!Няма абсолютно безболезнено раждане.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз и за друго се зачудих.Защо не пуснеш тема "Колко съм горда,че ми правят зъбите без упойка!"Защо упойките при раждане са толкова заклеймявани,а при зъболекар и дори лидокаина и аулина при козметчиката не са?!И пак ще подчертая,че аз лично родих без упойка също защото това беше мой личен избор по ред причини,а не за да съм горда Rolling Eyes

# 54
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз отивам да се срамувам в ъгъла, понеже ми "извадиха"бебето.  Embarassed Никакъв повод за гордост нямам,язък!

# 55
  • Мнения: 1 949
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

Заради това изречение я захапах аз лично :
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

# 56
  • Мнения: 13 798
Тези теми за секцио и естественото раждане за истински кошмар ...
Нека уважаваме избора на всеки и аз също смятам че майка се става не само от това че си родил...

# 57
  • Мнения: 3 268
Родих сина си нормално,без грам обезболяващи през 1990 г. 14 часа продължи раждането,болката не мога да я опиша с думи.Детето се роди 4 кг 55 см.Затова,когато през 2002г. трябваше да родя дъщеря си,реших отново да е нормално вагинално с епидурална упойка.12 години не забравих болката и не виждам защо, като има възможност да страдам по-малко,да не се възползвам от това.В крайна сметка живеем в 21 век.

# 58
  • Мнения: 4 496
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

В крайна сметка живеем в 21 век.
...Не всички,не всички.... newsm08

# 59
  • София
  • Мнения: 4 899
Детето ми е РОДЕНО със секцио, а не извадено. #Crazy А когато секциото е по медицински показатели и нямаме избор, тогава какво?!
Горда майка съм и още как! newsm44

Абсолютно подкрепям Гигилче!!!  yes

Секциото е вид РАЖДАНЕ!!! Това, че всяка сама прави самостоятелно личния си избор на родоразрешение, не прави едните майки ПО- от другите. Ще раждам с планово секцио по желание и нито ме е срам да го кажа, нито ме е срам, че ще го направя, нито това ще ме направи по-малко майка на детето ми. И нито една причина за това мое решение НЕ е страх от болката. Да не говорим, че една коремна операция може да боли много повече от едно вагинално раждане - просто едното боли по време, а другото след самото раждане!!! Но и при двата случая се РАЖДА - нали даряваш нов живот, независимо по какъв начин!!!

# 60
  • Мнения: 5 362
Без значение е начина на раждане за мен.По-важното е,че даваш живот и отглеждаш детенце.По-хубаво от това няма.Всяка майка е героиня сама по себе си-а как ще роди е лично неин избор Peace

П.п.Раждах нормално,хареса ми и пак така бих родила Wink

# 61
  • Мнения: 891
Няма значение дали си раждала нормално или секцио, със или без упойка...
Всички сме еднакво майки. А и всеки има право на избор.

Аз лично съм раждала нормално, без никаква упойка.
Но не за да се правя на много смела, а защото просто неискаха да ми сложат упойка.  #2gunfire

# 62
  • Мнения: 415
Без да съм раждала чета тука и виждам, че:
Всеки го боли различно дори и нормално и без упойка.
При секцио пак може да има късметлийки и некъсметлийки.
Всеки си решава сам и си поема риска.
Също не е повод за гордост това, че при някой например раждането е протекло супер леко в сравнение с други при които е имало проблеми, това не е лична заслуга.

# 63
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Родих нормално с епидурална упойка.И съм горда майка...и таткото е горд.
Все пак живеем в 21 век.Всеки има право на избор.

# 64
  • Мнения: 545
Аз пък като чета форума си мисля, че угодия няма "Ау тя роди секцио, ау тя не кърми, ау тя пък кърми Крали Марко, ау тя захрани на втори месец, ау тя пък на шест, тя дава вода, а другата пък не, за къпането, против къпането, за проходилката, против нея... Shocked Ок, разбирам да се коментират такива теми,да се обменя опит, но възмущението, виртуалното "тц"-кане, излишното палене, споровете?! Малко повече толерантност, всеки живее в своята реалност, бидейки в този форум и ползвайки интернет всеки потребител прави своя информиран избор за всички тези дребни нещица.Защото колкото повече порастват децата ни, ще се убеждаваме, че това са страшни подробности.
Целувки на всички амчета, кърмачета, кърмамчета, "извадени" и родени сладури  Hug
Елито, поздравления за написаното - тъкмо това си мислех и аз! А по темата - аз наистина се страхувах от болката и предварително много държах на упойката. Родих със спинална и ако има някога второ - пак с упойка ще е. Не ща да се мъча и това си. Истината е, че самото раждане е една много малка подробност на фона на това, което те чака в последствие. Важното е да бъдем информирани и да имаме право на избор - мен лично ни най-малко не ме възмущават родилите със секцио по желание, тези, които не кърмят и т.н. Май седенето в къщи с бебето идва в повечко и затова ровим в такива дреболии.

# 65
  • Мнения: 4 555
Аз пък като чета форума си мисля, че угодия няма "Ау тя роди секцио, ау тя не кърми, ау тя пък кърми Крали Марко, ау тя захрани на втори месец, ау тя пък на шест, тя дава вода, а другата пък не, за къпането, против къпането, за проходилката, против нея... Shocked Ок, разбирам да се коментират такива теми,да се обменя опит, но възмущението, виртуалното "тц"-кане, излишното палене, споровете?! Малко повече толерантност, всеки живее в своята реалност, бидейки в този форум и ползвайки интернет всеки потребител прави своя информиран избор за всички тези дребни нещица.Защото колкото повече порастват децата ни, ще се убеждаваме, че това са страшни подробности.
Целувки на всички амчета, кърмачета, кърмамчета, "извадени" и родени сладури  Hug
newsm10 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт