Против акне/пъпки по лицето?

  • 334 406
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 416
Еха, звучат много добре. Ти заедно с Пурима ли ги пиеш или ги редуваш?  newsm78 Аз  сега довършвам една опаковка Пурим и се чудя дали да взимам втора или направо към Септилин-а? Мерси.
Да, заедно с Пурим ги пия. По следната схема - сутрин 3 Септилина, на обед 2 Пурима, следобед 3 септилина и вечер 2 Пурима. Но най-често нямам време да ги комбинирам така и да се ангажирам по цял ден с гълтане на таблетки, така че пия всичко наведнъж вечер преди да си легна. Не ми е станало нищо досега от това че ги пия наведнъж всичките, само е малко неприятно да изпиеш толкова много вода с общо десет таблетки Laughing

# 331
  • Мнения: 2 531

Козметичката ми казваше "Като забременееш,ще ти се оправи кожата",после "Като родиш ще се оправи",а сега "Надеждата ми е във втора бременност" Mr. Green

Не разчитай на това, аз потретих, но не са оправих! Хем 35-тата година карам и ми е време за антибръчкови терапии а не антиакне  Joy
Сериозно- при мен хормоните са проблем, пиех преди много години противозачатъчни - Диане35 и от тях се повлиява добре . Само че сега хормонит са ми уж наред, е и пъпките са много по малко, но зададе ли се цикъл  Sick по това го познавам  Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 02:36 от veni-b

# 332
  • Мнения: 1 645
Някой който е наясно с тази информация би ли се наел да обобщи и постави в един пост всичките видове таблетки и действието им.
Четох,четох и се омотах в толкова много информация...друго е като са изредени.
Искам да си взема някакви и от толкова много е трудно да избера.
Предварително благодаря  bouquet
Мими, с удоволствие бих го направила, но неразбрах за кои таблетки говориш?

Говоря за тези таблетки,които се приемат вътрешно за подобряване вида на кожата и за благоприятно повлияване за акнето,като например Пурим,за който стана последно дума Peace

# 333
  • Мнения: 262
Пурим и Септилин ги пият много хора с проблемна кожа , аз още не съм ги пробвала.

Схемата дадена от amra е често срещана , не знам дали я пише на упътването на таблетките , но съм я срещала и другаде.

Аз пиех Дермабион , което е бирена мая + комплекс от витамини , които са полезни за поддържане на коса , кожа , нокти. Ефект от него не видях , но има момичета , които са много доволни от него , предполагам защото са с по-лека форма на акне или просто защото е било подходящо в техния случай.

Аз  го пиех по схема : първи месец 3х2 ; втори месец 2х2 ; трети месец 1х2 , което е повече отколкото се препоръчва на листовката на таблетките.

Последното е бирена мая , за нея мисля , че всички знаем. Аз не съм пила , разчитах на Дермабиона , но уви.

Имам приятелка , която пиеше бирена мая , ефект нямаше.

Пурим   и   Септилин

Дермабион

# 334
  • Мнения: 1 416
Да,на опаковката пише че се пият по 2 таб. Септилин два- три пъти дневно и 1-2 таблетки Пурим два пъти дневно Peace Аз също не видях ефект от Дермабион, опъпчих като го започнах и недочаках да видя дали ще се подобря или не и го спрях, понеже тогава положението беше станало ужас.

# 335
  • София
  • Мнения: 5 193
amra , мерси за отговора!  Hug Взех си Септилин, но смятам да го пия като привърша Пурим-а, че нещо не ми се тъпче с хапченца, пък били те и билкови.  Peace

# 336
  • Мнения: 1 416
amra , мерси за отговора!  Hug Взех си Септилин, но смятам да го пия като привърша Пурим-а, че нещо не ми се тъпче с хапченца, пък били те и билкови.  Peace
Моля Hug ,успех Grinning

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 357
Ох аз хапченцата вече като бонбони ги пия за косата, за кожата ooooh!..по 10 на ден ги докарвам плюс отделно ехинацея и инжекциите ,на които съм, пак уж да ми помогнат на кожата..е не постоянно,но есен и пролет най-много Tired

# 338
  • Мнения: 83
Първо пих хомеопатия, която ми излекува пъпъките на гръба,

Би ли споделила по-конкретно какво по-точно хомеопатично средство си пила? Благодаря!

Сега пак да подчертая - пак съм на хомеопатия и този път серизоно. Тогава пих - eugenia jambosa, sellenicum metallicum, natrum moriaticum, sepia oficiallis и още едно, но не го помня. Не претендирам имената да са съвсем правилни, но лекарствата не са пред мен вече.
Но искам да споделя, тъй като моят лекар, който по принцио е много зает, днес намерихме време, когато уточнявахме схемите на пиене на сегашната ми хомеопатия, разясни че хомеопатията е динамично лечение, смисъл, дори и първата схема да не успее, се сменят някои медикаменти, други се добаавят или се увеличават дозите от назначените или се намаляват. Има също различни видове 'терени', които се определят по различни призначи, които идват от характера, странно звучи, но е така.
Сега схемата ми е , разбира се първоначалната - eugenia jambosa, sellenicum metallicum, pullsatilla /такъв терен съм била аз/, bromium, natrum bromaticum, selecea. Също така интересното, което разбрах е, че колкото повече е 'номерацията' на хомеопатията, толкова е по-разредена, например, ако е 30 това е най-славо, ако може да се говори за слабост, значи по-малките цифри са по-силни.
Това е засега, ще пиша как върви. Лвкарят ми каза, че до 3 седмици ще стане ясно. Безрезервно му вярвам, защото първо от всичко е човек, а после лекар  Heart Eyes

# 339
  • Мнения: 194
Здравейте момичета!
 Писах последно преди много време,от тогава нещата се влошиха до краен предел,по-зле не би могло да бъде ooooh!
  Сега пия Изотретионин и мисля,че е ефектът е отличен. Някой случайно да се е лекувал с него?

# 340
  • Мнения: 83
Незнам..., но така като слушам повечето дами от форума, си мисля , че симптомите на акнето се обострят към есента, как мислите, при мен също е така.

# 341
  • Мнения: 83
Здравейте момичета!
 Писах последно преди много време,от тогава нещата се влошиха до краен предел,по-зле не би могло да бъде ooooh!
  Сега пия Изотретионин и мисля,че е ефектът е отличен. Някой случайно да се е лекувал с него?

Изотретиноин=Roaccutane, моля прочети преди да започнеш да го приемаш, бях писала до нагоре в темата. http://www.accutaneaction.com/Press/index.html

# 342
  • Мнения: 83
Друго, което искам да споделя е, че според мен, разбира се, всеки страдащ от акне трябва да има следните изследвания преди да тръгнат лекарите да му назначават лечение с каквото и да е.
1. Хормони
2. Щетовидна жлеза
3. Стафилококова инфекция
4. Пълна кръвна картина /за да се види самото състояние на пациента, ако например трябва да понесе антибиотик/
НО за съжаление, никой не го прави, защото направленията им са 'скъпи'. Аз съмс е захванала да ги правя на своя н аглава, ще пиша резултата, утре ми излизат стафилококите, бях писала , че се взема кръв за изследването, но май съм сгрешила  Embarassed, секрет от пъпка ми взеха.

# 343
  • Мнения: 1 645
Здравейте момичета!
 Писах последно преди много време,от тогава нещата се влошиха до краен предел,по-зле не би могло да бъде ooooh!
  Сега пия Изотретионин и мисля,че е ефектът е отличен. Някой случайно да се е лекувал с него?

Изотретиноин=Roaccutane, моля прочети преди да започнеш да го приемаш, бях писала до нагоре в темата. http://www.accutaneaction.com/Press/index.html

Роакютен се изписва в много крайни случаи,почти никога...не се препоръчва по принцип,само при много тежки случаи когато нищо друго не помага.Има прекалено много странични ефекти.Само като чета статиите и настръхвам,никога не бих и посегнала към него Peace

# 344
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Вярно е,че Рокутан/а се изписва в по/тежки стадии на акне. Ако имате по една или две пъпки едва ли някой свестен дерматолог Ще ви го изпише. И е вярно ,че има доста странични ефекти,но кое лекарство няма,а и не е задължително да се появят. Аз проведох 8мес лечение с него и не съм имала никакви проблеми . Единствено с него успях да се преборя с дългогодишното акне. Сега повече от година след лечението не съм видяла нито една пъпка на лицето си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт