Против акне/пъпки по лицето?

  • 334 080
  • 749
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 194
Здравейте!
 Знам како е-лекар съм.През пубертета не съм имала талива проблеми,както сега на 30 години.Ползвала съм всички марки козметика в Бг и от вън,всички изследвания са ми направени и са в норма.Пила съм и 3 месеца АБ,и 6 поредни химични пилинга и ефект краткотраен или никакъв.
Роакутан не се изписва в Бг,само в краен случаи,но не е така навън,изисаха ми го в чужбина.
Пия го вече 3ти месец,чувствам се отлично с изключение на сухи устни и очна лигавица,на всеки 6 седмици си правя кръвна картина,следят се определени неща,за сега няма отклонения от нормата.Ефектът е много добър за сега.Ще виинформирам след като приключа терапията/
Успех!

# 346
  • Мнения: 194
Естрелла-бг,благодаря за инфото,много се надявам и при мен да има същия успех.Страничните действия не ме плашат,защото знам,че са длъжни да опишат всичко дори да се е случило само при един пациент,за сега за нямам такива.Същото е и с АБ ако мислите,че всичко описано задължително се случва бихте ли го пили,едва ли,но всеки си преценява дали може или не да рискува.За мен да изглеждам по този начин е по-убийствено от очакваните странични ефекти. #Crazy

# 347
  • Мнения: 876
Момичета, здравейте!

Аз също имам проблемна кожа, по-скоро мазна, винаги съм имала пъпчици или просто кожата ми е била със запушени пори, което изглежда като обрив  Confused Ходих при гинеколог, който ме изпрати на кожен лекар. Тя ми предписа следните продукти:

Sebamed Почистваща пяна анти-акне - 150 мл -

EFFACLAR DUO   С термална вода La Roche-Posay -

Iso 3 - крем  на Biotrade newsm78 някой ползвали ли го е? Защото в никоя аптека го няма, обадих се на лекарката и тя ми каза, че се поръчвал от болницата  newsm78 Предложи ми да го поръчам - цена 60лв....  Rolling Eyes Някой да сподели отзиви дали си струва  Praynig

Иначе от другите два продукта съм адски доволна, стават за постоянна употреба, а въпросният крем май е медицински  newsm78

# 348
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Естрелла-бг,благодаря за инфото,много се надявам и при мен да има същия успех.Страничните действия не ме плашат,защото знам,че са длъжни да опишат всичко дори да се е случило само при един пациент,за сега за нямам такива.Същото е и с АБ ако мислите,че всичко описано задължително се случва бихте ли го пили,едва ли,но всеки си преценява дали може или не да рискува.За мен да изглеждам по този начин е по-убийствено от очакваните странични ефекти. #Crazy


Няма заЩо  Hug Сигурна съм,че резултата Ще е добър. Дръж ни в течение  Peace

# 349
  • София
  • Мнения: 5 193
Цитат
Друго, което искам да споделя е, че според мен, разбира се, всеки страдащ от акне трябва да има следните изследвания преди да тръгнат лекарите да му назначават лечение с каквото и да е.
1. Хормони
2. Щетовидна жлеза
3. Стафилококова инфекция
4. Пълна кръвна картина /за да се види самото състояние на пациента, ако например трябва да понесе антибиотик/
НО за съжаление, никой не го прави, защото направленията им са 'скъпи'. Аз съмс е захванала да ги правя на своя н аглава, ще пиша резултата, утре ми излизат стафилококите, бях писала , че се взема кръв за изследването, но май съм сгрешила  Embarassed, секрет от пъпка ми взеха.
Colourful, би ли казала, след като сама си ги платила, колко струват изследванията за стафилококи и къде си ги направи? Мерси!   bouquet

# 350
  • Мнения: 1 416
Само да ви кажа за теззи стафилококи, че ако се изследвате в лаборатория Анаста, която е специализирана за изследване на стафилококите е трърде голям шанса да ви открият, дори и да нямате. Четох в интернет много хора се оплакват точно от тази лаборатория, а най-вече там пращат за изследване за стафилококи и почти на всеки, който е отишъл да се изследва са му ги открили. Явно не е останал човек в тая държава без стафилококи, съдейки по резултатите от Анаста Laughing Така че най-добре се изследвайте на две места за по-сигурно, почти сигурна съм че Анаста не е единственото място, където изследват за стафилококи Peace

# 351
  • Мнения: 194
Всеки човек има Стафилококи върху кожата си,затова изследването е излишно,дерматолозите не го правят.
Антибиотиците,които се пият са от групата  на Макролидите(Азитрокс,Азитромицин,Азатрил....)и Тетрациклините,защото Акне пропионебактериум(причината за акнето)е чувствителен на тях.

# 352
  • Мнения: 83
Аз например нямам стафилококи, преди 1 ден си взех изследването, пробата ми е напълно стерилна. Или ако имам не съм ги развила. Сега пак съм в чуденка. Нямам каквито и да е гадинки - така показа изследването.

# 353
  • Мнения: 83
Цитат
Друго, което искам да споделя е, че според мен, разбира се, всеки страдащ от акне трябва да има следните изследвания преди да тръгнат лекарите да му назначават лечение с каквото и да е.
1. Хормони
2. Щетовидна жлеза
3. Стафилококова инфекция
4. Пълна кръвна картина /за да се види самото състояние на пациента, ако например трябва да понесе антибиотик/
НО за съжаление, никой не го прави, защото направленията им са 'скъпи'. Аз съмс е захванала да ги правя на своя н аглава, ще пиша резултата, утре ми излизат стафилококите, бях писала , че се взема кръв за изследването, но май съм сгрешила  Embarassed, секрет от пъпка ми взеха.
Colourful, би ли казала, след като сама си ги платила, колко струват изследванията за стафилококи и къде си ги направи? Мерси!   bouquet

12 лв. в родния ми град, ако те интересува ще пиша на лични, но щом в моя град ,който е малък може, може и навсякъде, бях писала, че изследването е кръвно, но съм сгрешила, искаха ми секрет от пъпка. Изследването беше и за всякакви други микроби.

# 354
  • София
  • Мнения: 5 193
Мерси, явно не говориш за София.   bouquet Ще поразпитам тук къде може, че с този свински грип не ми се ходи до личния лекар.  Laughing

# 355
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Добро утро.И аз като всички тук страдам от акне ,а съм на 30г.вече.Имам и доста червени петна и стари белези от преди.Ходих на дерматолог и ми изписа антибиотик AZAX ,лосион анти акне и почистваща пяна.Пия вече месец ефект горе -долу има някакъв ,но ме мъчат тези петна и белези .Не са дълбоки но ги има.Лекарката ми каза да дойда на преглед след месец за да ми изпише и някакъв крем като пилинг, който се използва само зимата и има за цел да изглади и изравни тена на лицето.Някой знае ли как се казва този крем?

# 356
  • Мнения: 83
Добро утро.И аз като всички тук страдам от акне ,а съм на 30г.вече.Имам и доста червени петна и стари белези от преди.Ходих на дерматолог и ми изписа антибиотик AZAX ,лосион анти акне и почистваща пяна.Пия вече месец ефект горе -долу има някакъв ,но ме мъчат тези петна и белези .Не са дълбоки но ги има.Лекарката ми каза да дойда на преглед след месец за да ми изпише и някакъв крем като пилинг, който се използва само зимата и има за цел да изглади и изравни тена на лицето.Някой знае ли как се казва този крем?

На мен от Азакса ми излязоха страшни гъбички, оказах се и алергична към свеща, която ми изписаха...не питайте кошмар... За твоя проблем мисля, че единствено ефект би имал лазера, за пилинги аз специално съм си правила и продължавам - няма кой знае какъв ефект, но все пак е до кожа. Успех с проблема ти!

# 357
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Записвам се и аз в темата.
На 17 години съм и противно на очакванията - суха, суха, суха кожа, чак се лющи.
И на цялата тази идилия - баааааам, най-мазния нос на света. И пъпки по челото и брадичката. Множество, и все се случват подкожни  ooooh! . Пък бузките и слепоочията ми - като Сахара са.
Ползвам измиващ гел на Евелин - най-евтиното и най-ефикасното нещо, до което съм се докопвала(Около 4.50 за 50мл, доста икономичен). От Нормадерм се изринах. Клиник пък не смея да пробвам - все чета, че са агресивни. Плюс Гарниер 3 в 1 - него 1 път в седмицата като ексфолиант и около 1 път на две седмици като маска. Наскоро се сдобих и с ексфолиант на Beauty Formulas - подходящ за кожата ми, с много нежни екфсолиращи частици и доста икономичен - 300мл ми стигат за около 3 месеца, а струва към 4-5 лева. На майка ми, 40 годишна, още с акне от време на време, последния се отрази много добре.
В арсенала се включва и бебешки сапун - сутрин като стана си измивам ръцете, изплаквам и после си насапунисвам лицето. Като изляза от банята - винаги овлажняващ крем.
Ползвала съм и хума против черни точки. Една чаена лъжица хума (задължително лъжичката да не е метална, окислява се и действието се "потушава"), 6 таблетки аспирин или ацетизал - и двете съдържащи салицилова киселина - плюс една супена лъжица розова вода. Мажа си проблемните зони, изчаквам да изсъхне и го "излющвам". За мен е прекалено силно, но предполагам, че на по-мазна и по-опъпчена кожа няма да даде голям проблем.
За белезите ползвам крем Здраве - маща преди лягане, мацвам една лепенка да не се размазва, на сутринта измивам и мажа с редовния хидратиращ крем.

Имам обаче въпрос към медицински запознатите - възможно ли е от Урбазон да ми се изчисти кожата ? Биха ми преди две седмици и в момента дори по шията и деколтето, където винаги има по някой малък дявол, се изчистиха. Толкова ли е агресивен  newsm78 ?
И още един въпрос - възможно ли е от бирената мая да огладнявам ? Преди 2 месеца пих и спрях на втората седмица, защото вървях и ядях.

Мерси предварително   bouquet .

# 358
  • София
  • Мнения: 7 097
възможно ли е от Урбазон да ми се изчисти кожата ? Биха ми преди две седмици и в момента дори по шията и деколтето, където винаги има по някой малък дявол, се изчистиха. Толкова ли е агресивен  newsm78 ?
И още един въпрос - възможно ли е от бирената мая да огладнявам ? Преди 2 месеца пих и спрях на втората седмица, защото вървях и ядях.

Урбазонът е противоалергичен и ако пъпките са вследствие на алергия е възможно.
Бирената мая повишава апетита - да.

# 359
  • Мнения: 83
Откакто започнах да използвам каквито и да е гелове - измивни, с частици, от най-скъпите до най-евтините, кожата ми стана мазна, супер мазна. Преди известно време една лекарка ми беше казала да спра да ползвам каквото и да е - само се измивам с вода после ако ми е опъната кожата сутринта слагам слънцезащитен - голям фактор - честно да ви кажа, първата седмица се чувствах все едно не съм измита, но кожата ми се чувстваше прекрасно, само си позволявах от време на време розова вода и 1 път в седмицата трици за пилинг. Маркетинговата стратегия според мен на всички такива препарати е да 'направят' кожата ти мазна, за да можеш да ги ползваш. Така че никой не може да ме убеди, че помагат. За момента е ок, но след известно време става по зле.

Общи условия

Активация на акаунт