Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

с трима мъже :)

...когато се кърми
имам предвид, кърмачката може ли да яде мед, цзащото от статиите останах с впечатлението, че меда, пр.мляко и фъстъците са алергени №1
така ли е?
Цитирай

Пловдив

Може да се яде мед. Да, алерген е, но пък не преминава от стомаха ти директно в кърмата Wink а се разгражда в голяма степен от организма. Ако кърмачето ти не е свръхчувствително към всичко в света, просто няма обективна причина да не си хапваш мед.
Цитирай

на изток от рая

Всяка сутрин хапвам по 1 лъжица мед.Нямам проблем с алергии при бебето.
Цитирай

ама аз имах предвид мнооооооого повече
2-3 филиийки на ден /с масло/
и отделно - подсладител за чая ми
Цитирай

Плевен

Понякога съм хапвала мед, но умерено. Опитай и следи детето за реакция, ако всичко е ОК, хапвай  Peace
Цитирай

Cambridge, UK

По принцип обичам мед, но откакто кърмя само веднъж съм пила чай с мен и то инцидентно. А иначе не ям мед откакто се роди бебка.
Цитирай
Не всички деца реагират на това, което яде майката. Ако не се лъжа съотношението беше 60(чувствителни) към 40(не). Някъде пишеше, че много минимални количества от това, което яде кърмачката преминава в кърмата и всъщност начина на храннене на майката не определя нито качеството, нито количеството на кърмата. Това, с което трябва да се внимава са алкохола, цигарите и лекарствата, защото химикалите преминават директно.
Аз се ограничавах в началото заради страхотните колики на детето, но след първия месец спряха внезапно и открих, че за моето дете няма значение какво ям и от тогава ям каквото ми се яде, включително и мед.
Цитирай

София

Опитай и следи детето за реакция, ако всичко е ОК, хапвай  Peace
bowuu
Докато кърмех баткото "се пазех" от ягоди, кофеин и газообразуващи (особено първите месеци). От друго май не съм се лишавала.
Цитирай

София

Аз също много обичам мед и не съм се лишавала (точно така ям както ти пишеш - по 2 филии с мед и масло, в чай или просто ей-така медец). Не съм забелязала реакция от страна на беб4о. Даже, когато и двамата бяхме хремави, педиатърът ме посъветва да си хапвам мед (ако не съм алергична, а аз не съм). Единствено ми направи впечатление, че веднъж, като ядох зелен фасул, Макси започна да ака слуз.
Цитирай

ясно, утре ще си хапна и ще наблюдавам малкия, макар, че неговите колики се засилиха толкова много, че нямам думи

ей-сега ще питам в друга тема в другия форум за пустите!!! колики
Цитирай

аз не ям мед и другите алергени откакто кърмя, ям обаче меденки готови...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.