може ли да се яде мед ???????

  • 5 328
  • 10
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
...когато се кърми
имам предвид, кърмачката може ли да яде мед, цзащото от статиите останах с впечатлението, че меда, пр.мляко и фъстъците са алергени №1
така ли е?

# 1
  • Мнения: 1 691
Може да се яде мед. Да, алерген е, но пък не преминава от стомаха ти директно в кърмата Wink а се разгражда в голяма степен от организма. Ако кърмачето ти не е свръхчувствително към всичко в света, просто няма обективна причина да не си хапваш мед.

# 2
  • Мнения: 865
Всяка сутрин хапвам по 1 лъжица мед.Нямам проблем с алергии при бебето.

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
ама аз имах предвид мнооооооого повече
2-3 филиийки на ден /с масло/
и отделно - подсладител за чая ми

# 4
  • Мнения: 5 026
Понякога съм хапвала мед, но умерено. Опитай и следи детето за реакция, ако всичко е ОК, хапвай  Peace

# 5
  • Мнения: 1 420
По принцип обичам мед, но откакто кърмя само веднъж съм пила чай с мен и то инцидентно. А иначе не ям мед откакто се роди бебка.

# 6
Не всички деца реагират на това, което яде майката. Ако не се лъжа съотношението беше 60(чувствителни) към 40(не). Някъде пишеше, че много минимални количества от това, което яде кърмачката преминава в кърмата и всъщност начина на храннене на майката не определя нито качеството, нито количеството на кърмата. Това, с което трябва да се внимава са алкохола, цигарите и лекарствата, защото химикалите преминават директно.
Аз се ограничавах в началото заради страхотните колики на детето, но след първия месец спряха внезапно и открих, че за моето дете няма значение какво ям и от тогава ям каквото ми се яде, включително и мед.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Опитай и следи детето за реакция, ако всичко е ОК, хапвай  Peace
bowuu
Докато кърмех баткото "се пазех" от ягоди, кофеин и газообразуващи (особено първите месеци). От друго май не съм се лишавала.

# 8
  • София
  • Мнения: 431
Аз също много обичам мед и не съм се лишавала (точно така ям както ти пишеш - по 2 филии с мед и масло, в чай или просто ей-така медец). Не съм забелязала реакция от страна на беб4о. Даже, когато и двамата бяхме хремави, педиатърът ме посъветва да си хапвам мед (ако не съм алергична, а аз не съм). Единствено ми направи впечатление, че веднъж, като ядох зелен фасул, Макси започна да ака слуз.

# 9
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
ясно, утре ще си хапна и ще наблюдавам малкия, макар, че неговите колики се засилиха толкова много, че нямам думи

ей-сега ще питам в друга тема в другия форум за пустите!!! колики

# 10
  • Мнения: 753
аз не ям мед и другите алергени откакто кърмя, ям обаче меденки готови...

Общи условия

Активация на акаунт