предизвикване на раждане

  • 977
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
здравейте, въпросът ми е към мамите който са преносили  и са имали предизвикано раждане.
Лекарката ми обясни че се поставя таблетка след което (след около 6 часа) започвали контракции, включват система и така се ускорявал процеса.
Моля, който е преминал през това ми пише да си знам какво ме очаква Sad
Боли ли повече след като е предизвикано раждането?
Мога ли да направя нещо за да го избегна - имам 2 дена през който ще ме чакат още Shocked
10х

# 1
  • Мнения: 72
Аз не преносвах, но ми предизвикаха раждането точно на термина.  Не зная дали боли повече или по-малко, без болка не може,но не е непоносима. Аз родих за по малко от два часа, а имаше момичета, които бяха там от сутринта и раждаха нормално. Късмет и горе главата. Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И мен може би това ме чака.Утре ще се разбере.Доста ме е страх така че ще се радвам повече мами с предизвикано раждане да споделят опита си.Благодаря  bouquet

# 3
  • Мнения: 362
не се вписвам много защото не преносвах,но ми изтекоха водите седмица преди термин и не получих контракции в следващите 5 часа затова ми ги предизвикаха със системи-2 ми вкараха,болеше незнам дали повече но се издържа,дори като ми казаха -роди се ,неможах да повярвам. от първата система до раждането минаха 8 часа

# 4
  • Мнения: 1 453
Ето няколко теми още:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186364.20

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126290.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155672.0

И аз може да стигна до там, но като гледам май е практика вече. Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 159
Здравейте,майчета!И на мен ми предизвикаха раждането. Преносвах детето 3 дена.Дадоха ми четвърт таблетка в 6.00 сутринта и така на всеки 6 часа до 17.10. Наистина имаше мами,които раждаха доста по-дълго време! Хубавото на предизвиканото раждане е,че приключва по-бързо. Пожелавам бързо и лесно раждане  ylinfant   Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз родих с такова хапче.Преносих с 3 дни и плацентата беше започнала да презрява. Незнам дали боли повече, защото друг път не съм раждала, но определено е по-бързо. Таблетката ми я поставиха към 8.00 и до 10.00-10.30 нямах никакви болки, а стажантките казваха, че имам контракции. Реших, че ще съм първата, която ще роди без болка. Е, излъгах се! След четири часа в 14.30 родих без нито един шев. Доктора ми каза, че хапчето помага освен за предизвикване на контракциите и да омекоти шийката за да не се получават разкъсвания. Момичето, с което бяхме в една стая и заедно ни предизвикаха раждане (на нея само със система) роди в 18.30. Четири часа са си доста време разлика...

# 7
  • Мнения: 2 677
Не мога да ти кажа дали боли повече, защото съм раждала само веднъж.  Simple Smile Но мисля, че няма от какво да се притесняваш, тъй като и при жени, които не преносват, се прилагат тези методи, за да се ускорят контракциите и по-бързо да се получи разкритие.
Успех ти пожелавам и скоро да се хвалиш със здраво и щастливо бебче!

# 8
  • Мнения: 873
3 дни преди термин тръгнаха да ми текат водите,а разкритието беше 2 см.включиха ми система с окситоцин и ме вързаха на монитор,за да следят тоновете.когато започнаха контракциите,болеше доста Sad на 3-тия сантиметър ми сложиха епидуралната упойка и се поотпуснах.цялото раждане продължи 17 часа ooooh! най-гадното беше,че не можех да ставам и да се разхождам,защото трябваше да следят тоновете Sick дано при теб нещата потръгнат по-бързо,зависи как ще поддаде шийката.успех Praynig

# 9
  • Мнения: 2 818

Мога ли да направя нещо за да го избегна

Можеш, дали ще подейства не знам. При мен подейства...
Измии всички прозорци, изчисти цялата къща (което сигурно вече си направила, ама...), правете секс с мъжа ти, без предпазни мерки (освен ако нямате проблеми)... Успокой се и се нагласи да раждаш  Grinning

# 10
  • Мнения: 765
 "Преносих"  2 седмици , предизвикаха раждане с помощта на някакви хапчета , които трябваше да разделя и да пия по четвъртинка на определен интервал от време . След 3-тата четвъртинка болките бяха непоносими . Не знам дали заради предизвикването , но много ме болеше , имах различна нагласа за болката , смятах я за естествена и мислех че съм подготвена  , сега не смятам така .  Grinning
Не искам да те плаша , но моят опит е такъв . По пътя на логиката ми се струва , че естественото раждане , без външна намеса би трябвало да е по-безболезнено , отколкото "насилването" на  организма с медикаменти . За съжаление не винаги имаме избор . Каквото и да е ще мине , важното е бебето да е добре ,  другото се забравя .

# 11
  • Мнения: 1 243
Аз не съм приносвала но ме бяха включили на система да ми предизвикат раждането,от самата система се получава по бързо разкритие и доста боли и е гадно.

# 12
  • Мнения: 503

Мога ли да направя нещо за да го избегна

Можеш, дали ще подейства не знам. При мен подейства...
Измии всички прозорци, изчисти цялата къща (което сигурно вече си направила, ама...), правете секс с мъжа ти, без предпазни мерки (освен ако нямате проблеми)... Успокой се и се нагласи да раждаш  Grinning
Е,при мен нищо от гореизброеното не подейства Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
На мен ми предизвикаха раждането 9 дни по-рано, с две системи окситоцин родих за 6 ч.Че болеше си болеше, но не чак болка за умиране.Такова хапче не са ми слагали и не знам как е.Успех, леко раждане и да се похвалиш  Hug

# 14
  • Мнения: 1 321
Раждах нормално с нормални контракции.Но раждането наистина се уталожи и аз доста се изморих.На всичкото отгоре на моменти ми се приспиваше от умора и тогава лекарите решиха да ми ускорят раждането т.е да го предизвикат.
Болката се усилваше със свяка измината минута и контракциите стават по-силни и по-начесто.Това е което реално се случва.По този начин получаваш по-голямо разкритие и бебо по-бързо излиза.
Болка има и в двата случая но вече накрая е по-силничка.Не се притеснявай всичко ще бъде наред.
Успех и леко раждане.... Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт