Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза!

  • 66 491
  • 1 749
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 15 204
Дори логиката в мисленето може да има много разновидности и най-трудното е да излезеш от наложената матрица...

Пак да питам. А извън матрицата би ли могъл да оцелее индивида /не личността/? Колко пъти си потъпквала принципите и убежденията си за да оцелееш чисто физически?
 Ако не направиш компромис то съществува и вероятност да приемеш матричното мислене за вярно и твое лично или твоето лично да се формира на част от матричното.

# 1 741
  • Мнения: 836
Действията са следствие от приложеното мислене, нали? Ако разширим възможностите му (излезем от матрицата), вероятно и реалните изходи от ситуацията ще бъдат различни.
Тогава може да имаме възможност да променим  избора си.
Дори логиката в мисленето може да има много разновидности и най-трудното е да излезеш от наложената матрица...

... Колко пъти си потъпквала принципите и убежденията си за да оцелееш чисто физически?...
Много пъти, това е защото съм избирала по-лесното, по-удобното, което не винаги е било правилното (според мен). Чист егоизъм.

# 1 742
  • Мнения: 135

имаше една руска реклама за бира в която слогана беше "надо почаще встречатся"Simple Smile
по нашенски - "ако до всяко добро същество застане още едно, тогава, тогава...дано дано" Simple Smile

за абортите - лекари гинеколози поемат сериозна карма, правейки аборт(за медицинския аборт не съм сигурен, може да има разлика)
Кармични последствия и за майката.

мисълта има сила/енергия/вибрация -  и може да има последствия дори без да е още материализирана на физически план.
Един конкретен знак - влиянието на някои думи върху кристалната решетка на водата

# 1 743
  • Linz
  • Мнения: 11 619
за абортите - лекари гинеколози поемат сериозна карма, правейки аборт(за медицинския аборт не съм сигурен, може да има разлика)
Кармични последствия и за майката.
Бащата не го споменаваш Rolling Eyes

# 1 744
  • Мнения: 15 204

Или инстикт за самосъхранение. /там няма мисъл, той е по-бърз в дадени ситуации от мисълта/


Действията са следствие от приложеното мислене, нали? Ако разширим възможностите му (излезем от матрицата), вероятно и реалните изходи от ситуацията ще бъдат различни.
Тогава може да имаме възможност да променим  избора си.

Но ти реално си в рамката на матрицата. Извън тази рамка си сама. Идеята е да "преместиш" рамката, да я разшириш. Затова обаче трябва подходящи условия. Ако Айнщайн се беше родил в средновековието мислиш ли, че щеше да направи откритията си? Аз не вярвам, липсват условия.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 12:13 от Mama_Nana

# 1 745
  • Мнения: 822
за абортите - лекари гинеколози поемат сериозна карма, правейки аборт(за медицинския аборт не съм сигурен, може да има разлика)
Кармични последствия и за майката.
Бащата не го споменаваш Rolling Eyes
Интересно наистина  Rolling Eyes

# 1 746
  • Мнения: 836
Но ти реално си в рамката на матрицата.
Да, така е.
Не можем да излезем от собствената си матрица, докато не осъзнаем, че сме в нея и не потърсим други възможности. Понякога няма такива, или поне не ги виждаме.

Инстинктът за самосъхранение и егоизмът имат допирни точки, но при първото, би трябвало да става въпрос за оцеляване - животоспасяващо. Така го разбирам аз, де  Laughing


# 1 747
  • Мнения: 15 204
Така де така /акана/.
Всяко нещо с времето си. Grinning


Deepinside,
Наистина какви са кармичните последствия за бащата или там липсват такива? newsm78

Освен това, родителите, които решават да извършат аборт, не си дават сметка, че заради това убийство нараства стремително вероятността Бог да лиши техните деца и внуци от потомство. Това е обяснението, съгласно Божия закон, защо в България сега има близо 300 000 бездетни семейства...

http://www.dveri.bg/content/view/5007/

# 1 748
  • Мнения: 135
Така де така /акана/.
Всяко нещо с времето си. Grinning


Deepinside,
Наистина какви са кармичните последствия за бащата или там липсват такива? newsm78

Освен това, родителите, които решават да извършат аборт, не си дават сметка, че заради това убийство нараства стремително вероятността Бог да лиши техните деца и внуци от потомство. Това е обяснението, съгласно Божия закон, защо в България сега има близо 300 000 бездетни семейства...

http://www.dveri.bg/content/view/5007/
дори самия факт един мъж да направи дете и да не иска да се грижи за него е вече кармичен, в повечето случаи може това да е причината някои жени да правят аборт.
това може да повлияе и неблагоприятно за духовното развитие.

# 1 749

Общи условия

Активация на акаунт