Въпрос за прехвърляне на майчинството

  • 480
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте !

315 дни  които се дават  майчинство  ми  свършват февруари2008   след това мога ли да си прехвърля майчинството не от февруари когато ще свършат тези 315 дни а по -късно например юли 2008
 

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Виж най-горната закована тема "Майчинство счетоводно"
,ако не намериш отговор ,питай, ще ти отговорят.

# 2
  • Мнения: 9 050
Можеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 676
Може по всяко време след тези 315 дни  Peace. Само, че човекът трябва да е на трудов договор. За последното не съм 100% сигурна  Thinking. На него ще му внасят осигуровки, а половината майчинство се превежда към заплатата ти. В този случай жената/мъжът са без доход.

# 4
  • Мнения: 9 050
Може по всяко време след тези 315 дни  Peace. Само, че човекът трябва да е на трудов договор. За последното не съм 100% сигурна  Thinking. На него ще му внасят осигуровки, а половината майчинство се превежда към заплатата ти. В този случай жената/мъжът са без доход.

Какво, какво? Кой ще внася осигуровки?! И как, след като е прехвърлила майчинството на трето лице, ще получав пак половината майчинство?! И кой е без доход....Пълна щуротия  ooooh! Вие наясно ли сте изобщо какво е прехвърляне на майчинство? Единственото вярно нещо, което сте написала е, че лицето, на което се прехвърля отпуска, трябва да работи на трудов договор. Това лице, ще получава обезщетението в пълния му размер. Майката няма да получава нищо, освен заплатата си. За периода на майчинството, за лицето, на което е прехвърлен отпуска, се внася само здравна осигуровка. Това за без дохода изобщо не го разбрах, така че даже не мога да го коригирам.

# 5
  • София
  • Мнения: 676
ZinaSt, наясно съм. Това ми го казаха от нашето счетоводство за половината майчинство  Peace. Така, че не толкова остро с изказванията  Stop.

# 6
  • Мнения: 324
Половината от майчинството го плучаваш не ако си прехвърлила майчинството, а до 2-годишната възраст на детето ако не е дадено на детска градина/ясла на държавна издръжка. Ако прехвърлиш майчинството лицето получава целия размер. Така мисля. А за острите забележки на ZinaSt те са 99 % от публикациите. Аз от скоро съм регистрирана, но отдавна чета. Почти винаги е права, но тона и е без коментар. По-голяма критикарка едва ли ще се появи.

# 7
  • Мнения: 9 050
Не се оправдавам, а просто за да внеса яснота. Не може да се прехвърли отпуска и пак да се получава половината майчинство. Реагирах остро, защото това, което сте написала е неверно и заблуждаващо. Нали майката, която е задала въпроса, утре ще отиде да си иска половината майчинство и ще се изложи? За мен, към даването на мнения във форуми, трябва да се подхожда малко по-отговорно. Това си е мое разбиране. Не сте длъжни да го споделяте.

4o4olina, пиша така, както мога. Влагам доста време и енергия в това, което правя и ми е невъзможно винаги да се абстрахирам от емоциите си. Понякога емоциите ми си проличават в постингите ми, права сте. Дали ще се появи или не по-голяма критикарка от мен, това не мога да знам. Всеки има право да влага емоция в това, което прави. Счетоводството е моята работа и аз много я обичам. Затова и побеснявам, когато прочета за безотговорните глупости, които някои колеги си позволяват. Понякога успявам да се овладея, друг път - не. Предполагам, че това е, което ме прави нормален човек - емоциите.
Ако това не ви хасева - в правото сте си да пренебрегвате моите постинги. Ако някога имате нужда от счетоводна помощ, аз ще ви отговоря, както отговарям на всички останали.

P.S. В този форум ще се срещнете предимно с критики. Почти всяка тема се превръща в спор. ( дори и аз да не участвам в нея  Laughing ) Така че, ще срещнете и много по-големи критикари от мен. Нещо повече, ако откриете тема, която наистина ви вълнува и по която сте компетентна и уверена в знанията си, вероятно и самата вие ще критикувате очевадно неверните и подвеждащи постинги. (Защото в този форум, заради анонимността, която предлагат форумите, всеки си позволява да пише всичко. Дори има майки, без медицинско образование, които не само, че дават препоръки, ами понякога и лекарства предписват. ) Но въпреки всичко ви пожелавам да откриете такава тема, която да придава смисъл на присъствието ви тук. Защото има много майки, които само се чудят как да трупат публикации, без да правят нищо съществено. Фактът, че от близо 60 000 потребители вие сте забелязала моите отговори, може само да ме ласкае. Независимо от мнението ви за мен. Мнението ви не може да е обективно, защото не ме познавате, така че, аз не го приемам присърце. Пожелавам ви времето, което прекарвате тук да е приятно и полезно за вас.

Извинявам се на авторката на темата за офф-а.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 12:31 от ZinaSt

# 8
  • Мнения: 324
ZinaSt, в никакъв случай не оспорвам компетентноста Ви и именно по тази причина съм забелязала точно Вашите постинги - изразявате се ясно и компетентно, но не мислите ли, че понякога може да накарате човек да се почувства глупак и изобщо да съжалява, че е потърсил помощ и съвет. За съжаление не може всеки да е компетентен във всичко. Уважавам Вашата информираност и умението Ви да тълкувате нормативните документи, поздравявам Ви, че обичате работата си. И все пак малко повече човештинка и разбиране не са излишни. Приятен ден и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт