Капки за апетит - помогнете със съвети!!!

  • 2 385
  • 2
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета. Пуснах темата и в клубовете на дир-а, пускам я и тук, защото имам нужда от всякакви съвети. Включително и за евентуална промяна в режима на хранене:

Деничка е на 8 месеца. Денс бяхме на консултация и се оказа, че от предишния преглед преди 2 месеца е наддала само 450гр. Тогава пък беше качила 170. В резултат сега е 6800гр, което било над минимума за възрастта (6300гр), но доста под средното. Лекарката ни изписа капки за апетит (Peritol), но и двамата със съпруга ми сме скептично настроени към всякакъв вид лекарства и предпочитаме да не й ги даваме.
Иначе тя е предимно на кърма. До 6тия месец бе само на кърма, от тогава започнах опитите да й предлагам пюрета и каши (и всъщност точно след това започна да наддава по-по малко). Тя като цяло не ги харесва и си иска цицата. До сега най-е харесала безмлечната оризова каша на Нестле забъркана с кърма, но въпреки това максимума, който изяжда е по 60мл при това преди кърменето. Харесва и някои пюрета, но само ако са плодови и то купешки (предполагам, че защото ги подслаждат допълнително). Храня я на поискване, но понякога й давам и без да си е поискала, защото спокойно може да изкара по 5 часа, но въпреки това, ако й предложа гърда още на 2.5-3тия час - ще приеме с удоволствие.
Детето е здраво и жизнено. Външно няма на слабичка или недохранена. Дори често ни казват, че е много "хубаво" бебе в смисъл на бузесто.

Приемам всякакви идеи какво да правя!


П.П.  Преди време бях видяла таблица за наддаването при бебето на кърма. Потърсих сега, но не я намирам.

П.П.2  Не знам дали има значение, но Деничка спи малко за възрастта си. По 10-11 часа нощем и на 2 или 3 пъти по половин час денем. А нали казват, че съня храни.

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не разбрах на колко е детенце, но дъщеря ми е на осем месеца и е със същите мерки долу горе. И качва по толкова, колкото и твоето детенце. Но яде добре. Те много неща имат значение-и ген и др. неща. Нашата докторка каза че е добре. Изследванията и са добре, така че колкото изяде - толкова. Не я насилвам и не и се притеснявам:)

# 2
  • Мнения: 7 106
Ето я темата която търсиш.
Искам да ти кажа, че детето ти си е с много добро тегло.Ако питаш мен, аз не бих давала капки и разни сиропи.Тя, до колкото разбрах, яде малки количества твърда храна, а кърмата не отказва.Не съм лекар, но си мисля, че това не означава липса на апетит. Ева също като започнах да я захранвам достигна една цяла порция пюре някъде след месец и половина, пък даже и повече.Давала съм и колкото поиска и после съм я докърмвала.Тя сама постепенно си увеличи "дажбата".
На скоро имахме проблем с неядене и това което много помогна беше на обяд да и давам по 20-30 мл. зеленчуков или месен бульон преди пюрето.Ако искаш опитай и ти.Не случайно казват, че супите и бульоните засилват апетита.
Ева също спи по-малко от нормалното за възрастта си.Естествено е, че по-подвиждите, емоционални и незадържащи се на едно място деца ще са по-слабички.Но то си е характер, ген и каквото искаш го наречи.Важното е да е детето ти да е здраво, спокойно, весело пък това, че не прилича на комшийското хич да не те бърка Wink

Общи условия

Активация на акаунт