Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Тази седмица пътувайки по магистрала Хемус на всеки завой ме посрещаха и изпращаха билбордове за кредит "Искам бебе" на СИБанк..
До тук добре,  още една алтернатива за семействата, още един шанс..

Но въпросът ми е има ли фондация, асоциация, която да събира пари за да се помага на семействата.. СМС телефоните са най-добрата възможност и най-лесно сякаш се събират парите .. Е  ако и операторите си намалят печалбата и държавата ако се сети, че може да махне ДДС  в случаите, когато обществото замества държавата, събирането на средства ще е още по-бързо

По последно инфо от наши приятели опитващи с инвитро- за един опит са нужни 6-10 хил лв в зависимот какви изследвания и лекарства за стимулация са нужни. Това за обществото като цяло са смешни пари ... Все едно този месец всяко семейство от квартала да  дари 1 лев= 1-2 кафета в кварталното барче.
Да слушах, че по последни данни 240 хил семейства лекуват стерилитет, но дори и на едно да се помогме този месец, тази седмица, днес

# 1
  • София
За голямо съжаление все още държавата не иска да признае и помогне на семействата, които се борят с тази болест, а те действително не са никак малко...

А на въпроса ти за това дали има фондация, асоциация или СМС номер за набиране на средства, поне аз не знам да има такива!!! Дано да бърка и някой да ме поправи... Идеята за СМС е много добра, но малко са хората, които биха разбрали двойките с такъв проблем.  Sad

# 2
Има фондация. Казва се точно така "Искам бебе"  . За сега основен инициатор и дарител е русенската фирма Аристон-С. Върви кампания за набиране на средства от други фирми, които биха могли да заделят процент от оборота си. Но това както повечето неща в България е трудно.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 14:37 от *vera

# 3
Основен инициатор е Фондация "Искам бебе", а дарител е Аристон - С.  и още една корекция сайта е http://iskambebe.bg/web/

# 4
Всичко това, което сте посочили видях още преди да пусна темата.. Питам аз като обикновен работник, без фирма, без обороти къде и как мога да помогна. Защото е чудесно да има едри дарители и спонсори, но все пак при тази данъчна политика те са единици и не без основания

# 5
  • София/Дружба
едно леко уточнение - кредит "Искам бебе" е за замразяване на стволови клетки.

# 6
Кредитът може да се ползва както за замразяване на стволови клекти, така и за финансиране на процедури ин витро.

# 7
  • аитос
да това определено е добра кауза тъи като не всеки може да си позволи 8000 лв. за ин витро

# 8
  • Бургас
Ако имаше възможност чрез СМС-кампания бих помогнала колкото мога и смятам,че наистина много хора щяха да се отзоват.Това е така,защото смс могат да си позволим и ние хората от средната класа,като численост сме доста в пъти повече от заможните хора.Смятам,че кампанията би могла да има още по-голям успех ако се реализира и смс-помощта. Simple Smile

# 9
iliqna това беше и моята идея, ако има такъв телефон да се включи всеки от нас с каквото може.

# 10
  • София
Идеята за СМС-ите е чудесна. Обаче кой ли ще я реализира?  newsm78

# 11
  • София
Всичко това, което сте посочили видях още преди да пусна темата.. Питам аз като обикновен работник, без фирма, без обороти къде и как мога да помогна. Защото е чудесно да има едри дарители и спонсори, но все пак при тази данъчна политика те са единици и не без основания

КОТЕ, ето ТУК една частна инициатива за подпомагане на семейства. Людмила Филипова има идеи за събиране на още средства, така че мисля, че всяка помощ, макар и крайно минимална е добре дошла.
Подкрепям Людмила и смятам, че е изключително честен и коректен човек.
Ако идеята ти допада можеш да и пишеш лично съобщение да се уточните или ако искаш ще ти дам телефона и за контакти.
Ето ТУК продължение на темата, за избирането на наблюдатели. Понеже проявяваш инициатива бих ти препоръчала да кандидастваш за наблюдател. Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт