Мит ли е "кърмаческото отслабване" ?

  • 3 513
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 498
При мен ситуацията с следната. Излязох от родилното 62 кг. Сега съм 57,  а преди да забременея бях 55. Откакто съм родила не съм спортувала, нито пазила диети. Макар че още сме основно на кърма, не мога да кажа че спазвам определен хранителен режим - ям, когато ми се яде. Даже след като родих се луднах по сладки неща - шоколади, вафли и т.н....предполагам защото са "бързи" калории. Вярвах, че е съвсем нормално щом 9 месеца съм бременяла за 9 месеца тялото ми да се възстанови поне наполовина..и ето че е точно така!

# 31
  • Мнения: 1 432
Мит ,легенда ,както искайте го наре4ете.......... Crazy

# 32
  • Мнения: 3 091
и аз не отслабнах от кърменето, нищо  че се старая

даже съм качила - страх ме е да се премеря! ще му мисля как ще свалям килограмите, когато спра да кърмя

# 33
  • Мнения: 4 242
Свалих всички килца, без да се ограничавам особено,но не 5-6 месеца след раждането а след 2 години. Бях качила 23.

# 34
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Всичките си килограми свалих без нарочни действия от моя страна и всичките по време на кърменето, но дали едното има връзка с другото - не знам.

# 35
  • Мнения: 78
Вече 6 месеца го чакам това отслабване дано да сте прави като казвате, че започва след 6тия месец, но аз си мисля че няма да се размине без диета и спорт  Laughing

# 36
  • Мнения: 545
За мен си е чист мит! Едва като захраних и намалих кърменето, поотслабнах. А като спра да кърмя, ще си върна моята фигура. Но това сигурно се дължи на тъпата диета, на която съм - не ям всичко, което обичам и грухам въглехидрати като за световно (основно картофи и ориз, също ям и хляб, което преди не правех). Имам и една приятелка - тя кърми две години и беше като слонче, веднага след отбиването отслабна. Обаче при всеки е индивидуално, така че вярвам и на тия, дето отслабват, докато кърмят.

# 37
  • Мнения: 1 371
Аз пък съм сигурна, че от кърменето съм отслабнала. Качих 35 кг., до ден днешен съм свалила 30, остават още 5 до заветните 50 килограма, но ще сваля и тях. Мисля, че всички калории , мазнини отиват в кърмата. За туй моя съвет е следния - кърмете си бебетата и ще отслабнете.  Simple Smile

# 38
Изобщо не съм отслабнала. Напълнях 18 кг.през бременността,  след раждането свалих около 10 и сега тия заветни 8 кг. така и не мога да ги сваля. А кърмя и цедя здраво. Вече нямам място във фризера. бебчо е на 4 и половина -четох че 4тия -5тия месец след раждането се било сваляло ей така от нищото...хмм. ... ще видим.. newsm78

# 39
  • Мнения: 2 807
Не съм свалила, даже съм качила.

Аз пък съм чула, че кърмачка започва да отслабва 10-12 месеца след раждането.

# 40
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Кърмя само от 2 месеца,но вече съм свалила 5 кг.Не се ограничавам,но все пак се съобразявам-не ям шоколад,бял хляб,не пия газирано и т.н.Надявам се да продължа дда свалям,че никак не харесвам образа си в огледалото. Sick

# 41
  • Мнения: 1 081
Мит ,легенда ,както искайте го наре4ете.......... Crazy

Ахъм...Докато не се метнах на кростренажора за по половин час дневно, нямаше и грамче надолу...Даже зимата и качих 7 кила, а съм на зверска диета заради алергия на малкия, сладко и тесто по принцип не ям. Тъй се радвах, замечтана как килата от бременността ще се изпарят от упоритото и непрестанно кърмене и недоспиване, ама не...

Между другото бях чела някъде, че от недоспиване се пълнее, защото организмът минавал на икономичен режим вследствие на недостатъчното време за възстановяване. Ама не мога да цитирам източник.

# 42
  • Мнения: 967
Според мен всичко е до ген - ако си склонен към напълняване и в семейството има и други закръглени не може да очакваш кърменето да те направи стоен като фиданка. Ако обаче по природа си от тези, които колкото и да ядат "не им се лепи" и в семейството всички са слаби (или поне онези, на които вие приличате) то тогава и да кърмите и да не кърмите ще си отслабнете след раждането, защото просто по природа сте си слаб човек и бързо ще се отървете от следите от бременността.
Гласувах с опция 2. Бързо слд разждането си взъстанових фигурата, но не мисля, че има общо с кърменето - просто винаги съм била слаба, родителите ми са слаби и явно нямам никакъв афинитет към закръглени форми.
Мъжът ми напротив - дори и а можеше да кърм 10год. не мисля, че това би довело до някакво отслабване  Laughing- просто всички в семейството му си имат повечко килогрми, лекарите наричат това лош метаболизъм - ако и вие сте така - уви кърменето няма с магическа пръчица да реши този проблем.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 228
    Да съгласна съм че си е до ген, аз просто няма как да съм пълна. Но и е абсолютно сигурно това, че все пак ти трябват и допълнителни калории за производствато на кърма, при мен още повече защото са две бебета. Така че всъщност винаги при кърмене ще се изгарят повече калории, а това дали човек ще пълнее или отслабва е съвсем отделен въпрос. При мен е малко проблем това защото дори почнах да отслабвам, въпреки че се храня нормално.

# 44
  • Мнения: 407
От както кърмя съм свалила 20 кг.Същата съм си както преди да забременея.Никога през живота си не съм се ограничавала в яденето и никога не съм била повече от 45кг(освен като бях бременна).На това ядене което правя и нищо не качвам,чак ми е странно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт