Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте!
Нека ви разкажа какво се случи онзи ден  за да дадете мнение по въпроса.Детето ми се храни от ОЗИ повече от три месеца и като се изключи един инцидент с яхния, която беше лютива,сме доволни и си изяжда супата и второто .Онзи ден обаче сина ми започна да повръща но фонтан постоянно  и се наложи да ни приемат в болница ,беше се обезводнил и го сложиха го на системи.Беше ужасно да го накарам да лежи и да не си вади системата от ръката,той е на 14 месеца и навярно си представяте  колко е трудно  това .Няколко часа след него започнах да повръщам и аз и мен също ме сложиха на системи.Същата вечер приеха и едно друго детенце със същите симтоми,което беше хоспитализирано с майка му.От баща му мъжа ми разбра че те също се хранят от ОЗИ.До момента не е установено при нас  дали заболяването е предизвикано от храната или от вирус,но ми се струва че е именно от яденето защото аз винаги го опитвам преди да дам на детето.
Може би се лъжа ,но това е единствения начин да разбера има ли и други които се съмнявят в същото.Сега не знам как да постъпя,какъв е начина да се направи някяква проверка на храната от кухнята  и дали изобщо да  продължавами да се храним от там.

# 1
  • София
Много съжалявам за случилото се. Лошо е детето да е болно, а пък да лежиш и в болницата е направо ужасно. Вкючвам се само да кажа, че в момента има такъв вирус с разстройство и повръщане. Моят племенник е болен, а и снаха ми също със същине симптоми. Аз съм яростен противник на детските кухни, моето дете се хранеше изключително с домашно приготвена храна, докато не тръгна на детска градина. Дори  и  във вашия случей да не е причината детската кухня, аз пак те съветвам да се откажете. С домашно приготвената храна детето свиква с вкуса на семейната кухня и храни се по-здравословно, защото можеш да подбираш продуктите по качество.
Скорошно оздравяване и възстановяване.

# 2
  • Мелбърн, Австралия
За кой ден точно става дума.

Дъщеря ми от събота леко взе да вдига температура, а в неделя е цял ден с температура, има проблеми с акото по-светло е и някак по-рядко.

В петък последно яде от тях  newsm78

# 3
Става дума за събота,тогава последно  имаше супа със застройка,картофи на фурна  и  малеби.Може и вирус да е но е странно съвпадението да приемат и нас и още едно дете в болницата  ,след като и двете са яли от кухнята.Впрочем първо ни питаха какво са яли децата,та се чудя все още ....

# 4
  • Мелбърн, Австралия
Уф, ние в събота не взимаме кухня.

Моят съвет е да се обадиш директно в кухнята и да споделиш случката. Аз съм имала проблеми от друг тип с тази кухня и се отнасят много добре към подобен тип реакция.

# 5
  • София
притеснена мама, защо пишеш анонимно?

Моят Дани също яде от тази супа и започна да повръща 4-5 часа по-късно, но до момента не бях направила връзка между двете неща.  Confused Според мен е гадния летен вирус с повръщането Rolling Eyes
Току що говорих и с кухнята. Човекът там беше изключително любезен и много си притесни. Каза, че до момента не са имали други оплаквания и че утре доставчиците ще разпитат всички клиенти дали при тях се е случило нещо такова

# 6
Току що се обадих в кухнята естествено "много любезно" ми отвърнаха че нямат обаждания или оплаквания ,при все че Lady Charm е написала че също им е звъняла преди малко....Не знам дали е нужен коментар.Пък и какво ли можеха да ми кажат от там,вие какво мислите.А дали има връзка с храната от кухнята и повръщането  исках да разбера,затова пуснах темата...

# 7
  • Мелбърн, Австралия
3 деца не са малко  newsm78

Най-вероятно има връзка между храната и стомашните неразположения newsm78

# 8
  • София
Уффф, не знам! Говорих с еднапозната, която също взима храна от Ози. Те нямат оплаквания.
Все се надявам, че при нас нещата не се дължат на храната, а на вирус.

От друга страна, много неприятно впечатление прави, че и на теб са казали, че не са получавали други оплаквания Confused

# 9
  • София
В Събота и моят син на обед хапна супата и 2/3 от картофите от ОЗИ.Оплаквания няма.

# 10
  • София
извинете ме,обаче какво е ОЗИ? Embarassed

# 11
  • София
Не искам да ви плаша, но на мен се случи. Беше отдавна, преди 7 години, дъщеря ми беше на 9 месеца и заболя от салмонелоза. Беше заразена с храна от детска кухня. Всъщност тогава бяха заразени повече от 100 деца. Заразата беше доказана, но никой от нас не беше обезщетен по никакъв начин и въпросната кухня продължи да работи/ с прекъсване от 2 месеца/. За сметка на това лечението на дъщеря ми продължи 1 година. Беше кошмар, след който не бих и помислила за храна от обществена кухня.

# 12
  • София
Здравейте мами! Искам и за да споделя своя опит от детска кухня Ози.Поръчвах 1 седмица от 20,07,08 до 27,07 и за тази седмица храната беше ужасна.Тиквичките бяха с корите, картофите не бяха чистени хубаво,направо готвени с едни черни неща по тях, и всички манджи имаха вкух на бульон маги или нещо подобно.Супите редки, а в постното ястие - гъсто гъсто, наблъскали 1 тон ориз.Първият ден ни хареса но после..........Не става за хранене на малко дете.И тези неща както и да е, но сина ми направи  гъбична инфекция на устата, за щастия успях да я хвана навреме.Сигурна съм,че е от там с тези стиропорни опаковки с отварящи се капачки, където всеки може да кихне и ли се изкашля и да попадне в храната Sick
Направо ужас!Уж има контрол, ама..........Може 1 път да стане и потърпевшите са децата ни.Повече няма да поръчвам от каквато и да е кухня.Идеята с готвене на няколко манджи и замразяване в къщи по ми допада!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт