Ново двайсе!!! Сега е прединсултно състояние!!

  • 20 235
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За сега одържам положението, но лекарката(личната)идва 2 пъти и каза в понеделник на пълна кръвна картина.Ами до тогава newsm78?
Какво те притеснява- че няма да яде до понеделник ли? Няма страшно (ако не е диабетик), ще оцелее. Но не я насилвай, дори изобщо да не иска да хапне. А апетитът се връща с подобряване на състоянието. Ако пие обезболяващи (за световъртежа откакто открих Медрин се родих) и се чувства по-добре - сама ще поиска да яде... Това е от моят (нескромен) опит Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 036
Рени много ти благодаря!  newsm51
 При нас е много трудно да се постави диагноза!
Боли я рамото и е взимала седалгин(2 пъти), аолин (по 2 - сутрин и вечер) и диклак.Може да се е натровила, но другото повече ме безпокой - всичките тези симптоми).
Тя вече е изкарала един исхимичен инсулт

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
sisinko, аз си ходя при невролози системно... и все на платени приеми с надежда да ми обърнат повече внимание. Последният път ми изписаха Сибелиум- пия го редовно, но оплакванията ми продължават. Ежедневно пия по няколко болкоуспокояващи за да мога да съм работоспособна и да си гледам децата като се прибера. Полза от всички прегледи и изследвания нямам никаква! Сега последно ще правя ядрено-магнитен резонанс (само това още не съм правила).
Надявам се авторката да не се сърди, че използвах темата й да пиша за моя проблем.
А ти кога си прекарала инсулт? Възстанови ли се? С хипертония ли си? Имаш ли оплаквания сега?
sisinko
Цитат
Сега пия кавинон от 5мг и съм много добре. Не предприемай самолечение.
  sisinko, не е ли достатъчен отговора на Рени, цитирам: "Последният път ми изписаха Сибелиум- пия го редовно, но оплакванията ми продължават. Ежедневно пия по няколко болкоуспокояващи за да мога да съм работоспособна и да си гледам децата като се прибера. Полза от всички прегледи и изследвания нямам никаква! "
 Колко месеци и години още трябва да се мъчи с нещо, от което както казва тя - "полза никаква"?

( лекарството което споменаваш е кавинтон)

# 18
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Александър, извинявай ама нищо не разбрах Simple Smile ...
Сибелиума е противомигренно, къде са доказаните плаки и колко общо има мигрената с инсулта, хайде без паники и истерии, "раздиране на дрехите и цинизми"  Rolling Eyes Joy ...
Рени, иди на ЯМР, разбери какво може да отключва мигрената ти, наблюдавай се, стрес, кофеин, аспартам, падане на барометричното налягане, магнитни бури, прегледай си очите ...
Колкото до лошото кръвоснабдяване на главата, това е спорен въпрос.
Анатомия за обща култура, с две думи, главата се кръвоснабдява от 4 главни артерии - 2 каротидни и 2 вертебрални. В черепа тези артерии и техните разклонения правят пръстен, така наречения кръг на Уилис. Това е защитата на природата стещу многото неизвестности които могат да прекъснат притока на кръв към мозъка по един от тези 4 съда.

Вертебралните артерии почти никога не натрупват плаки. Запушванията се получават най-вече в каротидните артерии, около така наречената бифуркация, където артерията се разделя на външна и вътрешна каротидна, поличава се едно Y , там се наслагва плаката. Тя се причинява от много неща, високо кръвно, висок холестерол, нееластични съдове ... Натиска на кръвта да навлезе в двете разклонения прави микротравми по стените на артериите, организма ги "поправя" със съединителна тъкан и лепкав, гаден холестерол и става кръпка която расте и запушва съда.
Под 70% запушване може да се третира със стент, мрежест пръстен които се пъха оперативно и се разпъва в стеснението така че да го разшири. Над 70% малко може да се направи, за мен операция за отстраняване е много рискована, зависи от състоянието на пациента.

Но да се върнем на прединсултното състояние. Какво е инсулт? Тромбче от съсирена в стеснението кръв или парче плака се откъсва и тръгва нагоре, засяда в тясно разклонение на артерията и лишава от кислород областта захранвана от това разклонение. Какво е прединсултно състояние, за мен това е състоянието точно след прегледа при лекаря Simple Smile, когато той с скенер или улртазвук на каротидните артерии установява запушване, съчетано с високо кръвно и висок холестерол. Веднага след това се назначават медикаменти и диета и състоянието престава да е прединсултно  Peace. Така че доктора просто трябва да напише една бележчица - лекарство за кръвното, за холестерола, кръворазреждащо, антиплателетно и антикуагулиращо. Никакви мазнотии, алкохол, стрес. Много движение, зеленчуци и плодове (без грейпфрут ако е на медикаменти).
Останалото е божа работа  Peace ...
А колкото до лошото оросяване на мозъка и колко това е причина за деменцията и колко други неща могат да са причина ... Мисля че няма връзка с темата ...

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 00:30 от eli_c

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, иди на ЯМР, разбери какво може да отключва мигрената ти, наблюдавай се, стрес, кофеин, аспартам, падане на барометричното налягане, магнитни бури, прегледай си очите ...
Всичко това съм правила (без ЯМР ще го правя през септември), плюс още куп прегледи, изследвания и наблюдения. Една по една всички причини, които евентуално могат да предизвикат главоболие отпаднаха. Остана само повишеното кръвно налягане. Появи се в сравнително млада възраст (тук генетичният фактор е много силен) и не мога да го смъкна с нищо (отказах се да пия хапчета, защото единственият резултат от тях са страничните ефекти) Tired

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
eli_c,
 Понеже държиш на точноста, имаш един пропуск, а той е: Deep cervical artery  Peace

 - Похвален е и стремежа ти, да я отблъснеш от "неправилните" лечебни методи, но странно.... момичето с години пробва при кой ли не д-р, и накрая стига до заключението че е безполезно и е по-добре да не се трови със страничните ефекти на алопатичните лекарства.  Peace

# 21
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
О, благодаря ти, аз не претендирам за изчерпателност, обясненията са за обща култура на заинтересованите, не за теб  Grinning.
ОК, Рени като се излекува с хомеопатията да се похвали СИЛНО тук  Grinning, за да кажа на две-три познати по целия свят да се отарват от мигрените и те.
Ако не, ще питам тук една моя колежка с какви хапове се спасява, дето заради тях е роб на компанията, защото само със служебната застраховка може да си ги плати  Simple Smile.  Нямат странични ефекти. Тя планира да се мести в Аризона, защото там няма промени в барометъра, на нея това и влияе.
ОК Рени, успех, разкажи после  Peace ...
П.С. Видях друга тема че пиеш антидепресант, наистина не е логично да пиеш мед. против мигрена което има страничене ефект депресивност, увеличаване на апетита и какво ли още не, а после да пиеш антидепресант и да си на диета Close, не знам какво да ти кажа. Дано да намериш решение. Ще пиша за името на лекарството като питам моята колежка  Peace ...

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 18:13 от eli_c

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Антидепресантите ги спрях- нямаха никакъв ефект върху главоболието ми. И психиатъра съотвенто ме изпрати отново на невролог. Но и невролозите не могат да намерят лекарството за моята болка... Първият ми детски спомен е от 2 год. възраст- ужасно главоболие... А днес отново изпих няколко Упсарин и Панадол екстра за да притъпя главоболието.
Чувала съм, че хомеопатията може да помогне в някои случаи на мигрена. И след като традиционната медицина не помага- нищо не губя ако опитам.
Изместих малко темата, но в основата си проблемът е все същият- съдови спазми.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
Мигрената може да се оправи с хомеоптаия. Сестра ми си излекува така мигрената, която не беше хич лека - тежки пристъпи с повръщане и не можеше да стане от леглото за 1-2 дена

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Тя планира да се мести в Аризона, защото там няма промени в барометъра, на нея това и влияе.

 Ели, проблема не е външен, в барометричното налягане, а вътре в нея - в твоята позната.

 Понякога, най-трудните за решаване от алопатичната - антисимптоматична медицина проблеми, като мигрената, са лесно лечими за хомеопатията.  Peace

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 12:25 от Aleksander

Общи условия

Активация на акаунт