С какво ви плаши бременността?

  • 2 894
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Вярвам че с бебето ми всичко ще е наред , плашат ме килограмите  и появата на целулит , всички казват че бременната жена е красива , но аз не се намирам за такава Sad А най много ме плаши мисълта че незнам до края каква мецана ще стана!

Дай Боже на всеки такива страхове!

# 16
  • Мнения: 5 391
Имам страховете на всяка една бременна, още повече че ми е за 2ри път и все се тревожа да не се повторят проблемите от първия.

# 17
  • Мнения: 3 268
Единствените ми страхова с бременностата ми бяха,дали бебето ще е здраво и без аномалии.Това беше с втората ми бременност,защото бях на 36 г. и вече виждащ нещата по друг начин.С първото дете нямах никакви срахове,ама никакви.За да не се притесняваш обаче при една евентуална бременност,просто си направи необходимите изследвания и така няма да се чувстваш несигурна.Моя приятелка си прави такива в 4 месец и всичко й беше ясно предварително.Роди хубаво здрамо момченце.

# 18
  • Мнения: 374
Страх №1 при мен беше дали ще задържа бебето, т.к. в началото прокървих 2 пъти, а вече имам 1 спонтанен аборт!
Страх №2 беше дали след като кача много кг, ще успея след това да ги сваля и ако не, дали мъжът ми ще продължи да ме харесва.
Страх №3 беше от болката при самото раждане. Този страх се появи едва , когато влязох в 9-ия месец, защото винаги съм знаела, че раждането боли, а път аз исках да родя със секцио. Едва в края на бременността реших да раждам нормално, защото нямах никакви медицински показания за секцио.

# 19
  • Мнения: 4 555
Плаши ме (и винаги ме е плашила) с това, че в най-добрия случай завършва с бебе.  Joy
С един нов живот, за който ти носиш невероятно голяма отговорност. За всяко нещо, което малката душичка преживява, за всяка сълза, за всяка рана, за всяка радост, за всичко. Отговорността да си родител - мисля, че няма нищо по-страшно от това, ако се замислиш и се опиташ да го осъзнаеш в цялата му пълнота.

Иначе и аз имам разни стандартни бремени страхове, свързани със здравето на бебето. Мисля, че това не е подминало никого.

# 20
  • Мнения: 3 268
Аз толкова се притеснявах дали дъщеря ми ще е добре,че при раждането изпаднах в нервна криза,нещо като емоционален шок и когато са ми показвали бебето,аз съм им крещяла и викала,че са ми я откраднали. EmbarassedОсвестих се няколко часа по-късно и тъй като беше сред нощ,нямаше кой да ми покаже бебка.Докато не я видях на сутринта,щях да полудея от притеснение.Сега си мисля,че явно е било от хормоните,защото иначе съм много позитивен човек.Нещо бях превъртяла тогава.Много книги бях изчел,затова.Такива страхотии пише в тях,че по-добре да не ги чете човек.

# 21
  • Мнения: 11 003
Единственият ми страх беше да не изгубя бебето и да се роди здраво.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 899
Моята бременност е толкова спокойна в сравнение с тази на други мамчета, че нямам повод за оплакване. Нито ми се е гадило или повръщало, качила съм само 14 кг. от самото начало, до миналия месец ходих с колата на работа и освен киселините и стриите други неразположения нямам.
Страх ме е от самото раждане и то не какво ще стане с мен, а дали с бебчето всичко ще е наред!

# 23
  • Мнения: 2 498
И двете ми бременности бяха изключителни тежки и съответно нон стоп на лекарства, от деня на положителния тест до 9-я месец....стаховете ми бяха дали ще родя живи и здрави дечица и дали ще ги износя-за себе си не мислех въобще....

# 24
  • Мнения: 1 335
Плаша се тази ми бременност да не свърши като предишната ...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217
Плаша се тази ми бременност да не свърши като предишната ...

Няма Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 784
Натрупването на кг ми беше голям страх и ето, че още се боря с тях. Родих преди половин година, а все още изглеждам като бременна. Гаденето, повръщането и другите неразположения не ги свързвам със страховете.

# 27
  • Мнения: 526
С абсолютно всички неизвестности,свързани с нея Confused
Плаши ме това,че в мен се развива някакъв процес,който не мога да контролирам и не всичко зависи от волята и желанието ми,за да вървят гладко нещата preggo

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 927
С първата ми бременност нямах страхове, а сега имам страх от преждевременно раждане и дали всичко ще е наред с бебчо.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Знаеш мойте страхове, но и тук ще ги споделя Hug
През първата ми бременност, нищо не ме плашеше, страховете ми дойдоха по - късно, но с втората.... от какво не се плашех питай, по - лесно ще ти кажа, от всичко се плашех.
Дали няма да се случи нещо с бебето, дали ще е здраво, дали няма някое генетично заболяване, ще издържа ли секциото или ще умра преди да видя бебето, много неща бяха, но истинските страхове идват, когато осъзнаеш, че си родител.
Колкото повече растат децата ти, по - голям страх изпитваш и когато се обърнеш назад, виждаш, че страховете ти през бременността и раждането - нищо не са били.

Общи условия

Активация на акаунт