Когато родителите налагат мнението си...

  • 1 968
  • 21
  •   1
Отговори
Свекър ми винаги много се е бъркал във вземането на решения касаещи нашето семейство. Той е много властна натура и макар мъжа ми много да му опонира в крайна сметка се съгласвва с него. Той е много сприхав и вика за почти всичко. Аз не го понасям въобще. Сега се опитва да се бърка и в нашите работи със сестра ми, касаещи наши семейни имоти. Бяхме решили едно , но сега ни излиза друго по-изгодно предложение. Проблема ми е в това, че ме е страх от свекър ми. От това че ще има постоянни скандали и разговори, че не постъпвам както той иска. Искам да се освободя от тоя страх, да поема отговоността и риска и да постъпя както намеря за добре. Дайте ми съвети как да се почувствам свободна, опитвам се да си го налагам, но усещам че в дъното на душата ми ме е страх. Имам нужда от вашата подкрепа Hug.

# 1
Винаги съм се чудила на хора като теб.Ами това са си ваши имоти-на теб и сестра ти.Защо е нужно свекър ти да е в течение на нещата?И какви са тези страхове,какви са тези неща.Айде дано да дойде силата,че да му теглиш една майна.Ама майната май е най-вече за съпруга ти,че се оставя да бъде манипулиран от баща си.Пиша ти го с най-добри чувства,а не да се заяждам.

# 2
  • Мнения: 4 916
С кого придпочиташ да си в добри отношения - със сестра ти или със свекъра? Кой ти е по-скъп?
Ще си простиш ли някога, че си предала интереса на сестра си понеже свекър ти е темерут?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Съветът може да е само един- ако не позволяваш на някого да се бърка в собственият ти живот, той няма как да го направи!
Просто не му позволявай да коментира решение, което касае само теб и сестра ти. Да не говорим, че не виждам и защо трябва да го информираш изобщо  Shocked. Не казвай какво си решила, или ако те питат казвай, че си е лично Ваша работа/твоя и на сестра ти/ и сте се рабрали да си остане между Вас решението.
Не разбирам хора като теб, честна дума /с добро чувство го казвам/! Правото на лично мнение трябва да е неприкосновено от детска възраст още!

# 4
  • Мнения: 7 362
Съветът може да е само един- ако не позволяваш на някого да се бърка в собственият ти живот, той няма как да го направи!
Просто не му позволявай да коментира решение, което касае само теб и сестра ти. Да не говорим, че не виждам и защо трябва да го информираш изобщо  Shocked. Не казвай какво си решила, или ако те питат казвай, че си е лично Ваша работа/твоя и на сестра ти/ и сте се рабрали да си остане между Вас решението.
Не разбирам хора като теб, честна дума /с добро чувство го казвам/! Правото на лично мнение трябва да е неприкосновено от детска възраст още!
newsm10 newsm10 newsm10   И защо не му заявиш , че вие сте вече отделно семейство с мъжа ти и той там няма глас при решаването на нито един въпрос,а пък за работите ви със сестра ти той просто е никой.И какъв е този страх? Той ли се грижи за теб?Зависиш ли в някакво отношение от него?Я,по-дръзко и самоуверено. Peace  bouquet

# 5
Благодаря за подкрепата, много точно сте разбрали какъв ми е проблема.
Не завися от този човек. Мисли си, че има право да ни се бърка понеже той е купил апартамента в който живеем и мъжа ми един вид от благодарност все му отстъпва.
Много благодаря Hug

# 6
  • Мнения: 10
 newsm28дразнители в семейство са като буклук,редовно трябва да се измита, направи го сама подсъзнателно, а съзнанието ти ще каже как да се държиш и какво да направиш за да премахнеш страха си. 

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Съветът може да е само един- ако не позволяваш на някого да се бърка в собственият ти живот, той няма как да го направи!
Просто не му позволявай да коментира решение, което касае само теб и сестра ти. Да не говорим, че не виждам и защо трябва да го информираш изобщо  Shocked. Не казвай какво си решила, или ако те питат казвай, че си е лично Ваша работа/твоя и на сестра ти/ и сте се рабрали да си остане между Вас решението.
Не разбирам хора като теб, честна дума /с добро чувство го казвам/! Правото на лично мнение трябва да е неприкосновено от детска възраст още!
newsm10 newsm10 newsm10   И защо не му заявиш , че вие сте вече отделно семейство с мъжа ти и той там няма глас при решаването на нито един въпрос,а пък за работите ви със сестра ти той просто е никой.И какъв е този страх? Той ли се грижи за теб?Зависиш ли в някакво отношение от него?Я,по-дръзко и самоуверено. Peace  bouquet

Да и поговорете на сериозно с мъжа ти, обясни му как се чувстваш и че това не може да продължава така цял живот.Седнете заедно да поговорите със свекъра ти.Успех!

# 8
  • Мнения: 11 747
Защо изобщо си го информирала за работи свързани с твои имоти??? newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 940
Можеш да поговориш с мъжа си на тази тема за вмешателството на баща му отностно въпроси които не го засягат. Трудно е а и може да ти се обиди, но пробвай ако искаш. Трябва да си защитиш интересите и семейството си и да ги остояваш. Според мен свекър ти сам няма да се спре, а  мъжът ти да му пообесни как стоят нещата. Успех ти желая!  Peace

# 10
  • Мнения: 145
Малко ти трябва да се отървеш от този страх - мисли за себе си като за силна жена,която ще се справи!
Поговори си с мъжа ти;главата високо,дори и да ти се свива стомахът... и не забравяй и останалите съвети тук  Wink

# 11
  • Мнения: 1 800
Аз бих си му казала направо, че не е негова работа и не са неговите имоти, с тон, който не търпи възражение. Има си семейство, там да дава нарежданията си. Ти си чужд човек за него дори и да си женена за сина му. Не го информирайте, когато имате нещо за решаване, тогава той няма да знае. Вие се оправяте както искате , при свършен факт, нищо не може да направи. Така лека-полека дано спре.

# 12
  • Мнения: 504
И аз имам един такъв на главата, ама хич не му цепя басма  #Cussing out Нито ме е хранил, нито ме е гледал, ни ми е давал пари за образование та сега акъли ще ми дава  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 13
Идва на гости без да предупрждава, както преди малко. Развика се на малкото, че мацало стените и мъжа ми скочи и го изгони, а той крещи, че не сме ги възпитавали и щели да станат наркомани (малкото  на 2 г.), че дома ни миришел на лайна. Учи големия да мрази негри,евреи , цигани. Всеки път му правим забележки ама не разбира от дума. Лошото е, че живеем в съседни блокове и понеже той е купил апартамента си идва като у дома си.
Миналата година за малко да се сбием с него, мъжа ми ни разтърва и после целия блок разбра, че мъжа ми е мухльо и мъж под чехъл - толкова силно крещеше.
ОООх ако знаете само как не го понасам...

# 14
  • Мнения: 1 233
Да, затова като ти дават уж за добро го правят, а после си мислят, че могат да разполагат с живота ти. Аз затова напоследък не приемам нищо нито от нашите, нито от родителите на мъжа ми. И ако продължават в същия дух да с иврат носовете, където не им е работа просто ще ги изрежа. И едните, и другите. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт