Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Провокира ме поредната канонада снощи около 21.15, вероятно идваща от някое частно парти в Син Сити или Хотел Анел в София (живея в относителна близост до тях). Като изключим факта, че по принцип се дразня от такива "нередности" и не пропускам да извикам полиция колчем в някое околно заведение решат да се "повеселят" шумно до късна доба, вчера чашата преля, защото бебето се събуди и разрева от данданията.
Днес се обадих в Столична община, вярно беше много учтива жената, обаче се оказа че има наредба, която позволява подобни прояви до 21.30 в случай на поискано разрешение за това.
Та питам се аз, редно ли е това? Живяла съм около половин година в чужбина (Холандия и САЩ), не съм станала свидетел на нещо подобно.  newsm78
Бих пуснала петиция до Общински съвет, обаче преди това ми се ще да чуя още мнения по въпроса.
В крайна сметка да разбера права ли съм или нещо греша.

Цитирай

София

В 21 ч. що пък не? При нас, в Люлин, често си устройват такива зари и са много красиви. Излизаме на терасата и гледаме... красота е голяма.
Ама от всичко взехме да се дразним напоследък. Празнували са нещо, пуснали са фойерверки..., ако беше твоята сватба или рожден ден, щеше да се кефиш Laughing, нали? И през ум нямаше да ти мине за полиция и петиция Laughing... Бебето ти се събудило...ееехххх... Blush
Колко време продължи това?
Цитирай

casa solare

А, ние си живеем под непрестанен обстрел. Я в хотела зад нас има частно парти, я в НДК има нещо си. То вече си е нормално. Все едно сме във военно време. И не, не е редно според мене.
Цитирай

Говорила съм с много чужденци, които също не разбират как така всяка събота в София е като в Бейрут през войната. Хората някак си не приемат за нормално заради едни сватбари да се тресе двумилионна София. При нас даже аларми са се включвали от заря.
Цитирай

casa solare

Детето си мисли, че като има гръмотевици, това е ЗАРЯ
Цитирай

Süd

В Германия няма проблем и по време на фестивалите(които са кажи речи всеки уикенд, освен през отпускарските месеци) има фоерверки към 22.30/23 ч. Плющят яко. За частно парти също няма проблем - обаждаш се на полицията и пожарната и ти дават разрешение.
Съгласна съм с мнението на Ню - редно е и още как, все пак едва ли някой ей така от скука си е организирал празненство със заря Rolling Eyes.
Цитирай

casa solare

Е, ама при нас по-често са след 22.00ч
Цитирай

София

не знам в коя чужбина си живяла, може би на по-скучно място е било, но до 22 часа навсякъде може да се прави веселба. във Виена, например, външните маси в заведенията се прибират точно в 22 часа.

дори и в 16 часа да направят фойерверка, ако бебето ти спи - пак ще се събуди, вероятно. та не е проблемът в часа.
Цитирай

Süd

Joker: В Банкя е много тихо Peace.
Цитирай

София

Моя позната живее във Виена на улица с ресторанти. Оттам не се чува нито звук дори преди 22.00ч.  newsm78
Не отричам че в Ротердам беше скучничко, а в Щатите (поне там където аз бях) кварталите са строго жилищни, без заведения.
Обаче, ще прощавате, не ми се вижда редно, макар и да излезе че съм единствената на това мнение  Mr. Green
Цитирай

Пловдив

А аз мисля, че не е редно да се сравняваме с другите европейски държави, раничко ни е още.
Цитирай

Не ми харесват на мен тези дандании ... и мисля, че не е редно да притесняваш всички
Цитирай

сред маслини и портокалов цвят

Явно си ми комшийка, защото снощната канонада и аз я чух. В тоя район са си често явление и съм сигурна, че е имало и такива след 21.30 ч. Направи ми впечатление обаче, че продължи необичайно дълго, обикновено са по-кратки.
Аз не се дразня много (поне от тези, които са в нормално време), може би защото нямам дете, което да се стряска. Яд ме е само, че от моя 2-ри етаж нямам никаква видимост. Smile
Цитирай

София

Не ми харесват на мен тези дандании ... и мисля, че не е редно да притесняваш всички
Чак пък да притеснявам всички....... Mr. Green
Предполагам, за когото е досадна темата просто не би и обърнал внимание.
Цитирай

София

Чак пък да притеснявам всички....... Mr. Green
Предполагам, за когото е досадна темата просто не би и обърнал внимание.

не си я разбрала. сикретгардън имаше предвид, че този с фойерверките притеснява всички, а не ти с темата си.

но пак казвам - ако бебето спи, по всяко време ще се събуди от фойерверките. следователно, проблемът не е в това кога ги правят, а че ги правят изобщо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора