Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 авг. 2007, 14:56 ч.

Какво с лимонови корички?

• 513
  • 7
  •   1
Отговори
  • на втория етаж
Правих сироп от арония с лимони и ми останаха обелени корите от лимоните.Дайте идея,какво може да се направи с тях,не ми се иска да ги изхвърля. newsm78 Thinking Thinking Thinking

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
повечето цитруси ги обработват, за да издържат повече в търговската мрежа.

бих ползвала корите, само ако съм сигурна, че не са пръскани с нещо. иначе не Naughty

може да ги нарежеш и сложиш в буркан със захар объркани, стават за сладкиши.

# 2
  • Бургас
Наистина ги обработват с нещо гадно. Взех си портокали, явно не им е сезонът  newsm78, корите им са тънки и миришат на всичко друго, но не и на портокали  Sad

# 3
  • Видин
Ако решиш да не ги хвърляш, нарежи ги на малки кубчета и ги кипни в 4-5 води, като последната да е захарен сироп (1:1 вода и захар) за по 2-3 минутки, докато им излезе горчивото. След това ги изцеди хубаво в гевгир и ги насипи в бурканчета добре оваляни в захар. Издържат ми в хладилник повече от 2-3 месеца (ако останат случайно  Laughing). По същият начин правя и портокалови корички.

# 4
Настържи и във фризера, така ще ги добавяш към кексове, рула, кремове за аромат   bouquet

# 5
  • на втория етаж
Благодаря ви,момичета.Наистина,не съм сигурна дали не са обработвани с нещо лимоните.Но може да ги направя по рецептата на Зори,в 4-5 води ще се измият каквото има ще остане във водата.

# 6
  • София
Наистина ги обработват с нещо гадно. Взех си портокали, явно не им е сезонът  newsm78, корите им са тънки и миришат на всичко друго, но не и на портокали  Sad
Мажат ги с парафин , да седят лъскави - знам го от познат , който работи на сергия , мисля че по големите супер маркети не го правят !!!

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
мисля, че преди да стигнат до сергията и да са намазани с парафин, са обработени и с други химикали... Wink
никой не ти казва от къде пристигат и как са отгледани Wink

ако ще ползвам кората купувам био или си купувам сушена кора Peace
не си рискувам здравето...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт