Вие ли управлявате живота си....

  • 2 932
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

А, пък, Сикрет, за мен мъдрост и философия на живот са идентични понятия... в един определен смисъл.

Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ...

Аз приемам , че философията се отнася до цялото общество и се натрупва с поколенията , а мъдростта си е някакво лично достижение и зависи хем от философията, хем от обстоятелствата, при които се стича животът ти  ...

# 76
  • Мнения: 645
В повечето случаи - аз. Останалото е в ръцете на Господ.

# 77
  • Мнения: 27 524
....или животът ви управлява вас?

Това е малко като писани ли са нещата или не. Не знаем. Само предполагаме  Peace

# 78
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ... Хакуна- матата ... Индийците били най- щастливи на света , нищо, че са бедни, мръсни и глупави  и нищо, че половината от тях спят по улиците .... ако успееш да живееш като дете , вероятно си поуспял да бъдеш щастлив , ако успееш да слушаш повече себеси и по- малко нормите, отново си по- щастлив ... ако не ти пука къде ще спиш и не се грижиш за прехрана, отново ...
Може би пък щастието зависи от мъдростта, само че зависи какво е да си мъдър. Преди няколко дена един психолог каза по телевизията, че умението да си щастлив е една от характеристиките за емоционалната интелигентност... Излиза, че много умните, които твърдят, че виждат реално живота и той не може да бъде източник на щастие, не са особено интелигентни емоционално.

# 79
  • Мнения: 503
Да, Мила. IQ и EQ са различни неща.

# 80
  • Мнения: 2 253
... Индийците били най- щастливи на света , нищо, че са бедни, мръсни и глупави ...
М,да,и ето го неслучайното мъдро,народно заключение:"лесно му е на него,нали си е прост".....

# 81
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Във философския смисъл - не смятам, че всичко е предначертано. Но и не съм толкова самонадеяна, за да мисля, че всичко зависи от мен. Има и непредвидени обстоятелства, и ако се изключат те, в конкретен практически план, бих казала, че управлявам живота си.

# 82
  • Мнения: 1 477
Май-май управлявам само зверилника в къщи  Simple Smile но и това ми е предостатъчно за сега

Общи условия

Активация на акаунт