Мами, помогнете на една невежа в кърменето !!!

  • 788
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Здравейте, момичета от 2 години пиша по форумите, но тук във вашия никога Cry
Опитах се да прочета закованите теми, но нещо не намерих отговор на моя въпрос - с първото ми дете го кърмих точно 10 дена и това беше кърмата просто изчезна и никой не ми даде напътствия и подкрепа, за да се опитам да я върна, но това си е моя грешка, НО сега с второто бебе искам да се поправя и затова се опитвам да правя всичко възможно за да кърмя дълго детето си - пия лактогонно средство само за сега, но проблема ми е че след всяко кърмене когато започна да се изцеждам с помпата събирам максимум  10 грама и това е, а иначе малката госпожица суче по 20-30 мин. Кърмя и през нощта въобще максимално искам да е само на кърма, но се притеснявам дали заради това 4е с цеденето нищо не става ще ми намалее кърмата и логично ще спре ? Много искам да кърмя и затова сега отивам до аптеката да си накупя още чайове и бирена мая и ядки / всичко това от вас задочно го научих Hug /

Малко дългичко стана, но вие сте единствените, които могат да ме успокоят и съветват !
Благодаря предварително !!   bouquet

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Eeeee, успокой се, де! Идеалният вариянт на кърмене е този без цедене, така че няма никакво значение колко цедиш. По-важното е дали бебчето се нахранва.  Има ли нещо, което те кара да мислиш, че не му достига кърма? Как наддава, плаче ли много, колко памперса напишква? "Ще ми намалее кърмата и логично ще спре" - и да намалее, не е най-логично да спре, така че не се шашкай, успокой се и дай да разберем дали наистина има проблем с количеството на кърмата, която БЕБЕТО ИЗСУКВА, не с това на изцедената. Пиши по-подробно, когато ти е възможно  Hug

# 2
  • Мнения: 5 026
Аз,когато изобщо съм успявала да се изцедя, е било около 10 грама.Колко паника ме тресеше, а какво стана-кърмих си го 1г3м змейчето, като той сам се отби.
Успокой се  Peace

# 3
  • Мнения: 1 555
Ох, страхотни сте !!! Памперса е пълен / с ако / когато го сменям преди всяко кърмене, само това досега ми е давало надежда, че се храни и не съм се предала на АМ

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Много интересни имена си избрала за децата Laughing. Ами - сега продължаваш мнооого спокойно и според сигналите на беба да кърмиш до първия контролен преглед и  тогава пак да ни пишеш, да видим какво  става, и ако трябва - да ви похвалим.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 16:41 от verte

# 5
  • Мнения: 253
Честито ти бебенце. Аз никога не съм се цедила, просто не исках и наистина ми понамаля кърмата към 20-тия ден. Тогава разбрах (благодарение на момичетата от форума), че не е спряла, просто се е регулирала. Това съвпадна и с криза на растежа - бебока искаше да папка повече и това което ми помогна е самото кърмене. Кърми си детенцето когато и колкото иска. Не се притеснявай от продължителност - моя ядеше по 1,5 ч, после намали на час и така сега хапва за 10-15 мин. Храни се пълноценно, пии течности, без да се наливаш или тъпчеш. Успех !!!

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Кърми и зарежи цеденето, 30 мин сучене за новородено са напълно в реда на  нещата Peace

# 7
  • Мнения: 3 718
Кърми си детенцето спокойно и не се втелясвай за тия милиграмчета и мерчици. Няма да ти спре кърмата, бъди сигурна. Малко увереност и спокойствие също помагат  Wink
А и нали знаеш, че колкото повече суче бебето, толкова повече кърма се произвежда. Не е нужно да я виждаш изцедена или да си усещаш гърдите твърди, кърмата се произвежда, бъди спокойна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 480
Спокойно, и на мен не ми се удаваше цеденето. Колко си изцедила не е никакъв показател. Както вече са написали-щом бебето е спокойно и пълни памперсите, явно всичко е наред. По-често на гърдата и това е, няма по-добър стимул!

# 9
  • София
  • Мнения: 12 224
  Може да погледнеш тази статия. Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това
  Подкрепям казаното от другите мами - при кърмене на поискване, тоест винаги когато бебето е гледно няма никаква нужда от изцежднане. Хубаво е да погледнеш статиите за криза на растежа, и да знаеш че при установяване на лактацията гърдите винаги изглеждат празни  Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 17:49 от Aila

# 10
  • Мнения: 532
Най-верен помощник:

Кърмаческа библиотека - закована тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Има статии за стига ли му кърмата на бебето, колко да суче, как да разпознаваме сигналите на глад, кои са признаците, че бебето суче достатъчно и т.н. и т.н.

Разгледай разделите, поразгледай заглавията на статиите, каквото те заинтригува си го отваряй в нов прозорец и си чети, както и винаги за всичко можеш да питаш с тема  Wink

справяш се чудесно! Времето за кърмене може да бъде оползотворено и в четене  Grinning

някои си слагат бебето в скута, на възглавница или както им е удобно, някои гледат телевизия или четат книги, а доста мами докато бебоче суче си попрочитат по някоя друга статия  Grinning

Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз бях ошашкана като теб. Помогнаха ми следните неща:
- не изпускай хранене - но не е нужно да се тъпчещ с теста, сладкиши и т.н.
- Супите и месните яхнии правят чудеса.
- от ядките само орехите правят кърма - останалите правят единствено голямо дупе
- След сън кърмата е най-обилна. Аз спях по няколко пъти на ден. "Когато бебето спи, трябва и майката да спи" - много е вярно.
- Не се отделяй от бебето за повече от 2 часа, за да те "изцежда" то
- аз съм се цедила само в болницата и после още само 2 пъти за 4 месеца.
-пий по 1-2 чаши вода при всяко кърмене
Успех! Щом имаш желание, значи ще се справиш.

# 12
  • Мнения: 753
Имаш и моята пълна подкрепа и поздравления!
Давай без да се шашкаш от цеденото и плача на бебето!тО ПЛАЧЕ ПО МНОГО ПРИЧИНИ!
Ти просто си го кърми , когато сметнеш за необходимо, дори да е през половин час - при мен беше така първите месеци някои от часовете на деня.
Сега сме на 10 2/3 месеца и бебо е моята най-голяма радост,когато се сгуши да суче или сам Каже"мам мам" и протегне ръчички към мене....или започва да си рови в блузата ми.Благодаря на форума, че дочаках този велик момент!
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО ОТ СЪРЦЕ
МНОГО ЦЕЛУВКИ НА БЕБОКА

# 13
  • София
  • Мнения: 6 249
Щом бебо суче добре и пълни памперсите няма за какво да се притесняваш! Hug
Цеденето е нужно само, ако ще излизаш и трябва някой друг да го нахрани, иначе не се тормози. При мен беше обратното - запушени канали и трябваше да цедя, та си докарах май хиперлактация, което също е проблем, та после търсих начини за намаляване. Това, което бебо изсуква е достатъчно, щом не даваш вода, АМ, сок или нещо друго. Давай смело, захрани късно и ще се кърмите дълго и успешно! Hug

# 14
  • Мнения: 888
И аз мисля, че няма за какво да се притесняваш!Щом детенце е доволно, пълни памперсите и си папка, няма нужда да се цедиш допълнително,,,наистина на  1 месец ще се разбере как се справяте, но ако толкова се тормозиш можете да направите контолно претегляне на 2- те седмици примерно...а в никакъв случай не се подценявай...не смятам,ч е си "невежа в кърменето "! Hug

Общи условия

Активация на акаунт