Един въпрос относно изписването?

  • 2 486
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Един може би малко глупав въпрос относно изписването, но кой доиде да ви изпише от родилното.Защото едно време идваше едва ли не цялата рода а пък аз искам да присъстват само родителите ни , но не знам как да го кажа на останалите хора за да не се обидят.Те биха могли да доидат в къщи след това(в смисъл аз така предпочитам).При вас как стана , как постъпихте? Embarassed

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами не зная какво предпочитам за в болницата, тя мойта рода и без това е скромна, но съм сигурна, че цялата рода в къщи не ми трябва в никакъв случай. Прибираш се изтощена, няколко дни не си била у дома, носиш със себе си малко бебе, което може и да се ядоса на цялата дъндания... Изписването и прибирането у дома са запомнящи се мигове, които е важно да споделиш с най - близките - таткото, родителите ви. Останалото ще ви навлече повече притеснения, отколкото празнична атмосфера.

# 2
  • Мнения: 5 393
На изписването дойдоха малко хора,бях предупредила,че не искам тълпа да ме посреща.Освен това много държах вкъщи да се приберем само аз,таткото и бебето.Не ти трябват гости вкъщи веднага след изписването, повярвай ми PeaceАз исках единствено да остана сама с детето и с мъжа си след едноседмичен престой в болницата.Е,не успях да ги убедя, та дойдоха за около 15-20 минути и после вече си ги натирих.(бяха майка ми и баща ми, моята баба и двамата ми братя).

# 3
  • Мнения: 2 100
И според мен не ти трябват гости след изписването у вас. Аз лично бих искала само таткото, аз и бебчо да сме, ама...все ще има още някой. Уфффф, много раздразнителна съм станала откакто съм бременна и сега като налижава.....

# 4
  • Мнения: 1 155
Ох, на нашето изписване дойдоха родителите ни, братя и сестри и приятели, но след това се прибрахме сами вкъщи.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
На нашето изписване бяха майка ми, баща ми, родителите и единия брат на таткото. после вкъщи дойдоха още роднини, но пак не бяхме много. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би изрично мъжът ти трябва да им се обади с думите - "Каня ви в къщи след изписването".

# 7
  • София
  • Мнения: 676
На изписването ни дойдоха родителите ни, пра-баба и пра-дядовци-2, деверът и етървата. Вкъщи постояха малко, за традицията с посрещането с питка и мед. След 2 дни го отпразнувахме с бабите и дядовците. Приятелите посрещахме поетапно. Останалите роднини на питката.
 Съвсем нормално кажи на роднините, че няколко дни след изписването ще ги поканите. Все пак щи ви трябва известна адаптация. Предполагам, че няма да се обидят  Peace.

# 8
  • Мнения: 1 314
Според мен, начина е да не казваш точно кога ще ви изпишат, и без това не се знае предварително, сутрин , докато минат визитациите/ако си в държавна болница, и направят изследвания на бебето, общо взето казват в последния момент. Поне при мен и двата пъти така се получи. А гости в къщи след като се приберете, не ти трябват. На изписването на сина ми миналата година, дойдоха в къщи няколко човека, най-близките роднини, и това беше много натоварващо за мен- малкото бебче, опитите да се кърмим и да си починем, да обърна внимание и на дъщеря ми след първия й контакт с бебето, и на всичкото това трябваше да правя мезета и вечеря!

# 9
  • Мнения: 140
Прави сте аз също не искам много гости в къщи и в момента вече от това чакане съм много изнервена  Twisted Evil....май съм в предродилна депресия Mr. Green и абсолютно всички ме дразнят без мъжа ми (за сега).....Като се замисля май е по-добре да има хора на изписването отколкото да ми правят джумбуре после в къщи....Офффф Sick... ще го измисля някак Rolling Eyes
Благодаря за отговорите Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 701
На изписването на Калина дойдоха само баща й и майка ми. При нас до последно не се знаеше кога ще ни изпишат и затова... и по-добре стана.  Peace Най-малко ми се искаше да има навалица от роднини, особено пък после вкъщи...  Naughty
Можеш да се направиш, че не знаеш кога ще ви изпишат и в последния момент да звъннеш само на когото искаш!  Peace

# 11
  • Мнения: 2 005
Дойдоха само родителите ми и съпруга ми да си вземе сина Grinning А, свекъра ми и свекърва ми явно са предпочели , че не е нужно да идват , както и не дойдоха на сватбата ни #Cussing out

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Щяха да дойдат доста роднини, но...  Бебчето ми не беше добре, задържаха ни по дълго в болницата. На мен също не ми беше добре и бях много притеснена. Баща ми беше на легло. До последно не знаех кой ден ще ни пуснат. Като казаха че ни изписват имах буквално 20 минути преди да се озова на входа на болницата. Обадих се на майка ми и на мъжа ми и те дойдоха да ме вземат. Аз съм ходила на изписвания на близки и роднини, но в моя случай предпочетох да не идва никой.

# 13
  • Мнения: 245
когато ни изписваха много се притеснявах точно от това,че ще дойдат много роднини, приятели и пр... добре,че бяха на работа и не можеха и да искат да дойдат  Mr. Green присъстваха само  родителите ни,както и бабата и дядото на мъжа ми - най-най-близките ни хора Simple Smile в къщи не сме канили останалите, понеже мъжът ми беше направил голям купон вечерта,след като се роди детето и беше поканил всички приятели и роднини така че номерът беше отбит Simple Smile при положение ,че не искаш да има много народ на изписването , можеш да не казваш кога ще бъде то - изписали са ви без да знаеш предварително или просто да кажете ,че искаш почивка и тишина, да се уедините с бебо . останалите би трябвало да те разберат и да не нахалстват с присъствието си .
леко раждане и дано изписването мине така,както ти искаш   bouquet

# 14
  • Мнения: 9 973
аз искам само татето да дойде(да не ползвам такси Joy),а вкъщи-майната им.Лягам си в стаята с детето,а те каквото щат да правят.

Общи условия

Активация на акаунт