ИСПАНИЯ- Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново"Ние и преживяванията ни"

  • 23 785
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Удостоверение за легален престой се вади от полицията  отдел extranjeria (за комунидад  мадрид  единствено от полицията General Pardi?as  metro Diego de Leon .изпра6тат  ти го по по6тата в срок 45 дни от датата на подаване)


Какво е това удостоверение? newsm78
това удостоверение служи като официален документ които удостоверява времето на легалния престой ,
в регистро сивил на времето ми обясниха, 4е това какво пи6ело на тарахетата не е важно единствения документ , които признажат бил този сертификат

# 76
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Това не е ли всъщност НИЕ-то? Аз като съм подала на Ген. Пардинас, чакам не 45 дни , ами много повече!

Не е.НИЕ е номер за идентификасион де екстранхерос .
без ние не могат да ти издадат никакъв сертификат
Клара и аз се радвамж да те видя, Все о6те ли сте в Марбейа?

ВЕС не съм влизала
във  форума може би от година и половина две Embarassed Embarassed
влизах по 4есто когато бях в маи4инство(макар 4е тогава о6те няма6е специализиран форум за живее6ти навън) и докато звер4ето бе6е малко...Дори навремето  си бяхме ударили една форумска сре6та по центъра с ВАЛ и Алекс(голям сладур, Виктория се бе6е влиубила в него Simple Smile и непрекъснато му досажда6е...даже с Вал ги бяхне сватосали, ама за сега ни6то....)

живея в Мадрид и имам дъ6теря на 3 и половина години години

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 23:55 от sl

# 77
  • Мнения: 235
Това не е ли всъщност НИЕ-то? Аз като съм подала на Ген. Пардинас, чакам не 45 дни , ами много повече!

Не е.НИЕ е номер за идентификасион де екстранхерос .
без ние не могат да ти издадат никакъв сертификат

Да! Знам, че е нумеро де идентификасион де естранхерос, но мислех, че и този сертификат съдържа НИЕ-то, защото нали вече отпаднаха тархетите и ще се дават сертификати. Затова попитах дали не става въпрос за същото. Благодаря! Сега вече ми стана ясно.  Wink

# 78
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Да! Знам, че е нумеро де идентификасион де естранхерос, но мислех, че и този сертификат съдържа НИЕ-то, защото нали вече отпаднаха тархетите и ще се дават сертификати. Затова попитах дали не става въпрос за същото. Благодаря! Сега вече ми стана ясно.  Wink
не се притеснявй,  в об6ти линии се бавят ...
През иуни подадох ме документи за ппрестоя на на6ите и досега ни6то.миналата година ги бяхме подали по друг параграф.. регрупацион фамилиар и отказа  пристигна след 10 месеца....
Сега има толкова много комунитариуси 4е не смогват...
Миналата седмица имах един клиент , който е португалец и когато му правех копия на документите за самоли4ност ми показа неговят документ от полицията, той е по стария закон представил  си е солиситуда ноември  2006 и все о6те не е полу4ил дата за  вземане на отпе4атъци ( на  тези , кото са подали солиситуди или са взели 4ас  за подаването им преди 01.04.2007ени тархети, останалите 6те бъдат със сертификати ...според този закон пове4е няма да се издава тархета комунитариа, за националностите  принадлежа6ти на об6тноста...а 6те се издават само на комунитариос,  4ужденци които не са граждани  на  комунидад еуропеа   и  имат роднински връзки с 4лен на европейския съиуз..)

# 79
  • Мнения: 1 818
Здравейте!...Гледам нови мами има...Добре сте ни дошли момичета  Hug Hug Hug И бебешоци скоро ще си имаме... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Това време...какво му става наистина...вчера и днес облаци,ту вали ,ту спира...А месеца отпускарски  ooooh! Ние толкова планове правихме за почивката,а нашият тати заминава за спешна поръчка от понеделник отново...  Миналия ден на връщане от Аликанте решихме да се качим на Фара на Санта Пола...ех,момичета...да знаете какъв изглед...Море и Небе ...без край...Хубаво беше....заредихме се с енергия за дълго време...Ето ви малко снимки от
Морския фар  и от любимия ни парк в  Аликанте

Целувам ви!  bouquet  bouquet   bouquet :




# 80
  • Мнения: 235
ГАби, цялото семейство гледаме снимките ви докато си пиехме кафето Simple Smile
Страхотни са! Личи си, че са правени с мерак. Напълниха ми душата! Наистина!:)
И тези 4 -ма мъже как ги гледаш... Wink Hug

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 12:11 от Пепита®

# 81
  • Мнения: 350
Габи снимките са наистина страхотни! Ние с мъжът ми сме ходили, до Валенсия, но сега като гледам снимките се замислям следващото лято живот и здраве дали да не наминем и към Аликанте. smile3506

# 82
  • Мнения: 22
Здравейте испански мами! Позволявам си да се намеся във вашия разговор, защото след около два месеца ще пътуваме до Испания. Планираната цел е да останем за доста дълго, но ще видим какво ще се получи. Имам момченце, което в момента е на 1 година и 5 месеца. Интересува ме някой знае ли какви документи ще ми трябват за него. Основно става въпрос за здравни документи. Ще ми искат ли лекарите там какви имунизации са му правени? Ако някой е наясно ще бъда благодарна да ми обясни. Поздрави от гореща България!

# 83
gery_to, аз пак съм се объркала.  Embarassed Извинявам се. Иначе аз съм твърдо "ЗА" за курса по контабле - според мен ще ти е много полезен. newsm10 и после ще можеш да си кандидастваш за работа по специалността и стаж ще имаш.  Sunglasses

Момичета да ви питам нещо , октомври месец сестра ми ще идват на гости с мъжа си и двете деца - освен паспорти за децата и онези мед карти от здравната каса ще им трябват ли някакви други документи? 

# 84
  • Мнения: 40
Gaby_s, много са хубави снимките.
Milenadk, документите, които ще ти трябват са: паспорта на детето, акта за раждане (трябва да носи6 оригинала с теб, може би 6те ти потрябва на лети6тето), освен това трябва да ти го преведат и легализират (но понеже не се превежда и легализира оригинала,а неговия дубликат, трябва да си извади6 дубликат - дубликат за чужбина -от об6тината, на мен ми го направиха за 3 дни), имунизационния паспорт трябва само да е преведен ( 6те ти тябва със сигурност). Ако се сетя не6то друго, 6те пи6а пак.

# 85
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте моми4ета
днес тук времето е уйасно, вали спира, духа страшно силен вятър, нашия плаж е наводнен и е 35 градуса
думи нямам
аз реших да се разходя и познайте резултата върнах се мокра
за документите, аз трябваше да подновя миналата година, полу4их си писмото декември и като отидох януари да слагам пръста ме накара да подам нова молба за тархета комунитария на която така и не полу4их отговор
преди има няма 20 дни отидох в екстранхерията с изтеклата ресиденция, паспорта и емпадронамиенто (ниЩо друго, а и ниЩо не ми искаха) и за 15 мин ми направиха серификадото, ве4е не вадели тархети комунитарии
а за документа за престои ниЩо не ми казаха, казаха ми 4е фотокопие на изтеклата ми ве4е ресиденциа (която и нямам де) им стигало, 4е там пишело достатъ4но, ама знам ли като подавам молби4ката Ще видим какво Ще кажат
габи снимките са страхотни, само така да продължават твоите мъже, да те радвам и да се грижат за теб, а малкия колко е пораснал, голям е сладур, но май липсва някои къде е ку4о

# 86
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравейте ми от мен. Hug
П*рво искам да кажа на SL по най-б*рзият на4ин да си прати телефона на ли4но с*общение,за*ото и зв*нях около 200 хиляди пти и телефона и не отговаря:е.Мислех си,4е е станало не"о ло'о Crossing Arms.



Такааа аз съм в България,сигурно трябва да се радвам.....е радвам се,видях си детенцето.Оба4е май се отказах да се прибирам за постоянно тук........................
Баба ми е в болница и само се моля аз като остарея да не ме гледат така.................
4удя се как живеят възвастните хора в България...........с тези лекари..............ако ви разкажа............аз няма да проклинам никого ,никога не съм го и правила .......господ гледа  отгоре............В тази държава ако нямаЖ пари си загубен......Толкова не сЪм плакала от години.....Незная как се става лекар тук.....хмммммного лесно с пари.....няма друг на4ин......
Хайде Ще ви разкажа някой ден......
Само баба ми да се оправи.......

# 87
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Вал ве4е го пратих в кофата..... WinkТи със съ6тия тел номер ли си
Как е зет ми Sunglasses
Тя снахата е  една пихотерия.....направо ми е съвестно за теб и Алекс  Mr. Green
надявам се да се видим когато си дойде6.... аз не съм си сменяла тел номер

# 88
  • Мнения: 1 818

Добро утро,момичета!Това време няма да се оправи  ooooh! Вчера решихме да се разходим до Мурсия...че там имаме любими местенца...и катедралата им е приказна...Викам си аз мога да мерна ХулигАнче някъде...а като заваля се разхождахме само в търговските центрове  Grinning Няколко часа бяхме в ИКЕА само за радост на малкия.

Радвам се ,че снимките са ви харесали  Hug

 Hug Вал,неприятна ситуация...Разбирам те напълно,всички се чувстваме така като се приберем в Родината ...

 Hug Милена,радвам се,че се решида пишеш.Добре дошла при нас  Hug Чакаме те в Испания !




# 89
  • Мнения: 22
donostia благодаря за помощта
gabi_s благодаря за добронамереното отношение.
Надявам се да имам повече време да ви чета и да се включвам понякога

Общи условия

Активация на акаунт