въпрос за документите, необходими за раждане в Бургас

  • 947
  • 17
  •   1
Отговори
момичета, предстои ми раждане в Бургас. ако някоя от вас скоро е раждала в Бургас, моля да ми кажете какви точно документи се изискват, защото гинекологът, който ми следи бременността ми заяви, че ми е необходимо удостоверение от НОИ/ според мен НАП/ за това, че съм осигурена, като същевременно ми попълни карта за профикактика на бременността и нищо друго. а аз разбрах, че е необходим още един документ -направление някакво , розово на цвят, не знам точно как се казва. така, че ако някой има точна информация или знае от къде мога да я получа, моля нека да пише. благодаря.

# 1
  • Мнения: 26
гинеколога ти издава карта за раждане и друго което ти трябва е ли4ната карта  друго не искат

# 2
  • Мнения: 4 546
май най-важното е личната карта. без другите работи едва ли ще те върнат. розовото е направление за хоспитализация. картончетата с кръвните групи също трябва да си носиш.
аз си носих всички последни изследвания и амбулаторната карта, но май никой не ги и погледна.

# 3
  • Мнения: 229
При кой лекар си и имаш ли уговорка за раждането.Много те моля като те изпишат да отделиш малко време и да разкажеш как е в родилното.Леко раждане

# 4
все още нямам уговорка , защото се колебая при кой лекар да раждам. когато родя ще ви информирам какви са условията и как е минало.

# 5
  • Мнения: 1 672
освен картата за раждане издадена от гинеколога ти трябва и личната карта.НО ЕДИН СЪВЕТ СЪВСЕМ ИСКРЕН-НЕ ТИ ТРЯБВА ДА РАЖДАШ В БУРГАС ОТИДИ В сЛИВЕН ЩЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ТЕБ КАТО ПРИНЦЕСА.АЗ РОДИХ ТАМ И НЕ СЪМ ПЛАЩАЛА НИЩО И БЕЗ УГОВОРКИ.ТАМ НАИСТИНА СА СИ СПЕЦИАЛИСТИ ХОРАТА




# 6
  • Мнения: 229
моля те да ми кажеш  нещо за Сливен .Всъщност - всичко Благодаря ти

# 7
  • Мнения: 4 546
аз раждах съвсем скоро в бургас.
е, не е така ужасно, както има теми пуснати тук. тоалетните са мръсни, но хлебарки не видях. също не останах с впечатление, че ще те оставят да пукнеш като куче, ако не си си платил. в общи линии - изтърпява се. това, което мен ме изкара извън нерви е, че никой не ти дава информация за нищо. който питаш нещо, все не е негова работа и вдига рамене.  Close  в общи линии - пълна дезинформация.

# 8
  • Мнения: 31
Момичета, мога ли в тази темичка да вмъкна един въпрос за процедурата с уговарянето на раждането в Бургас. Предварително ли се плаща на лекаря, с когото се уговаряш или след като родиш му плащаш?

# 9
  • Мнения: 4 546
зависи от лекаря. и най-вече от теб. аз не бих платила предварително.
ако лекаря, на който държиш не е на смяна и искаш да го извикаш, плащаш 500лв на болницата. това за секцио. за акушерка мисля, че беше 200лв. в тази сума има и за болницата, и за екипа/човека, който ангажираш. дали ще дадеш не ръка нещо извън тази сума си е вече твоя работа. но ще е под масата.

# 10
  • Мнения: 26
аз раждах без никакви уговорки и ни6то не съм пла6тала - и не е 4ак толкова ужасно

# 11
  • Мнения: 226
освен картата за раждане издадена от гинеколога ти трябва и личната карта.НО ЕДИН СЪВЕТ СЪВСЕМ ИСКРЕН-НЕ ТИ ТРЯБВА ДА РАЖДАШ В БУРГАС ОТИДИ В сЛИВЕН ЩЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ТЕБ КАТО ПРИНЦЕСА.АЗ РОДИХ ТАМ И НЕ СЪМ ПЛАЩАЛА НИЩО И БЕЗ УГОВОРКИ.ТАМ НАИСТИНА СА СИ СПЕЦИАЛИСТИ ХОРАТА

Не съм съгласна - специалистите са в Бургас, а в Сливен са условията. Ако не дай боже стане усложнение по време на раждането или се наложи детето да се поставя в кувьоз или друга техника - увисваш! Пак в Бс трябва да те карат по спешност с линейката! А и друго си е най-близките да са до теб всеки ден и да помагат в случай на нужда. Каквото и да е се изтърпява - и то най-вече отношението!

# 12
  • Мнения: 229
Ох, незнам вече какво да правя!Къде да се дяна?Верно , че в Бургас имат специалисти, апаратура ,всичко необходимо ама защо да пренебрегваме и всичко останало , което по моему е абсурдно.Кво толкоз има да измият едни тоалетни, да са малко по любезни и да се чустваш сигурна, щастлива и защитена.Аз мисля, че малко трябва и те да положат усилия ако въобще им пука за нас.Или просто всеки гледа да си свърши смяната и да си замине.И аз се чудя и се мая къде да ходя и какво да правя?

# 13
  • Мнения: 4 546
за мен моето здраве и това на бебето са ми на първо място. другото се изтърпява. последно чух, че в Сливан нямали кувиози. не ми се вярна, но пък и от лекар съм чувала, че по-сложните случаи се лекуват в бургас. за поморие - също. и така  и така като се разчита на същите лекари в рискови ситуации, по-добре да се ти под ръка , защото понякога и няколко минути може да са фатални. Confused
това е моето мнение. иначе и аз доста време се чудих къде да ходя. а за варна и софия просто не ми стискаше да пътувам. при мен бебчо се наложи да стои в кувиоз няколко дни. ако трябваше да го транспортират от сливен или поморие до бургас, сигурно щях да откача.

# 14
  • Мнения: 565
освен картата за раждане издадена от гинеколога ти трябва и личната карта.НО ЕДИН СЪВЕТ СЪВСЕМ ИСКРЕН-НЕ ТИ ТРЯБВА ДА РАЖДАШ В БУРГАС ОТИДИ В сЛИВЕН ЩЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ТЕБ КАТО ПРИНЦЕСА.АЗ РОДИХ ТАМ И НЕ СЪМ ПЛАЩАЛА НИЩО И БЕЗ УГОВОРКИ.ТАМ НАИСТИНА СА СИ СПЕЦИАЛИСТИ ХОРАТА

Не съм съгласна - специалистите са в Бургас, а в Сливен са условията. Ако не дай боже стане усложнение по време на раждането или се наложи детето да се поставя в кувьоз или друга техника - увисваш! Пак в Бс трябва да те карат по спешност с линейката! А и друго си е най-близките да са до теб всеки ден и да помагат в случай на нужда. Каквото и да е се изтърпява - и то най-вече отношението!
Напълно съм съгласна. Аз не съм раждала все още но и на мен скоро ми предстои. Мисля да си остана тук и да не си правя уговорки с лекаря. Каква ми е гаранцията че ще дойде. Така или иначе това им е работата и едва ли ще ме върнат.
За документите: лична карта, изследвания, обменна карта (не знам точно какво е това) и направление за хоспитализация. Не мисля че ти трябва документ за платени осигуровки. Колежката ми пролетта роди и дори не са я питали дали са и платени осигуровките, а тя има около 700 лв да плаща.
На теб кога ти е термина?

Общи условия

Активация на акаунт