помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 44 961
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 593
Малката ми дъщеря имаше зверски колики до 3-тия месец #CrazyНе помогнаха нито капки,нито чайове,нито мехлемчета....Просто си отминаха когато им дойде времето Mr. Green

# 106
  • Мнения: 8
i az da se opla4a ot koliki. du6terq mi e na 1 mesec,, no kolikite zapo4naha predi okolo 2 sedmici. az si misleh,4e pla4e za6t e razglezena i iska samo na ruce, a to gorkoto se mu4i ot bolki. da kaja az kakvo sum probvala- zapo4nah o6te predi da ima seriozni koliki sab simplex, no jiveq v usa i dr mi kaza da vzema amerikanski- tuk se kazvat mylicon i pak sa sus simethicon- mai ne pomagaha mnogo i kupih gripe water-tuk e mnogo populqrno homeopati4no e s kopur i djindjifil. sega namerih po inet colic calm- koeto e pak homeopati4no s kopur, djindjifil,laika,vuglen i o6te razni bilki. sega i davam samo ot nego. davam ot vreme na vreme 4ai ot kopur, no tuk nqma hipp i namerih edin, v koito ima zahar-malko me e strah da i go davam zaradi tova. su6to taka se razrovih iz inet i namerih site, v koito prodavat diskove specialno za bebeta s koliki s zvuk ot se6oar, prahosmuka4ka,peralnq i t.n. sega 4akam da mi gi dostqavqt, zada probvam-dano ima efekt. sega mislq da probvam sus zehtina, no kak da znam dali e pre4isten. pri nas za sujalenie ima i dr problem, koito me trevoji dori pove4e ot kolikite-zapek. ot okolo 2 sedmici i polovina nasam bebka ima zatrudnenia s izhojdaneto. zapo4nahme v na4aloto s termometur, no sega ne deistva. po preporuka na dr slagame po nqkolko kapki sok ot su6eni slivi i tova ne pomaga. az q kurmq i posle q dohranvam s AM. smenih mlqkoto i pak e taka. zasega ni pomaga samo glicerinova sve6ti4ka v dupeto, no moje li vse taka da e. molq vi spodelete ako ste imali problemi s zapeka kak se opravihte i kolko be6e stra6no polojenieto vi. mn sum pritesnena. blagodarq!

# 107
  • София
  • Мнения: 4 895
i az da se opla4a ot koliki. du6terq mi e na 1 mesec,, no kolikite zapo4naha predi okolo 2 sedmici. az si misleh,4e pla4e za6t e razglezena i iska samo na ruce, a to gorkoto se mu4i ot bolki. da kaja az kakvo sum probvala- zapo4nah o6te predi da ima seriozni koliki sab simplex, no jiveq v usa i dr mi kaza da vzema amerikanski- tuk se kazvat mylicon i pak sa sus simethicon- mai ne pomagaha mnogo i kupih gripe water-tuk e mnogo populqrno homeopati4no e s kopur i djindjifil. sega namerih po inet colic calm- koeto e pak homeopati4no s kopur, djindjifil,laika,vuglen i o6te razni bilki. sega i davam samo ot nego. davam ot vreme na vreme 4ai ot kopur, no tuk nqma hipp i namerih edin, v koito ima zahar-malko me e strah da i go davam zaradi tova. su6to taka se razrovih iz inet i namerih site, v koito prodavat diskove specialno za bebeta s koliki s zvuk ot se6oar, prahosmuka4ka,peralnq i t.n. sega 4akam da mi gi dostqavqt, zada probvam-dano ima efekt. sega mislq da probvam sus zehtina, no kak da znam dali e pre4isten. pri nas za sujalenie ima i dr problem, koito me trevoji dori pove4e ot kolikite-zapek. ot okolo 2 sedmici i polovina nasam bebka ima zatrudnenia s izhojdaneto. zapo4nahme v na4aloto s termometur, no sega ne deistva. po preporuka na dr slagame po nqkolko kapki sok ot su6eni slivi i tova ne pomaga. az q kurmq i posle q dohranvam s AM. smenih mlqkoto i pak e taka. zasega ni pomaga samo glicerinova sve6ti4ka v dupeto, no moje li vse taka da e. molq vi spodelete ako ste imali problemi s zapeka kak se opravihte i kolko be6e stra6no polojenieto vi. mn sum pritesnena. blagodarq!

И на кирилица:

И аз да се оплача от колики. Дъщеря ми е на 1 месец, но коликите започнаха преди около 2 седмици. Аз си мислех, че плаче, защото е разглезена и иска само на ръце, а то горкото се мъчи от болки. Да кажа аз какво съм пробвала - започнах още преди да има сериозни колики sab simplex, но живея в USA и д-ра ми каза да взема американски - тук се казват mylicon и пак са със simethicon - май не помагаха много и купих gripe water - тук е много популярно, хомеопатично е с копър и джинджифил. Сега намерих по Интернет colic calm, което е пак хомеопатично с копър, джинджифил, лайка, въглен и още разни билки. Сега й давам само от него. Давам от време на време чай от копър, но тук няма hipp и намерих един, в който има захар - малко ме е страх да й го давам заради това. Също така се разрових в Интернета и намерих сайт, в който продават дискове, специално за бебета с колики със звук от сешоар, прахосмукачка, пералня и т.н. Сега чакам да ми го доставят, за да пробвам - дано има ефект. Сега мисля да пробвам със зехтина, но как да знам дали е пречистен. При нас за съжаление има и друг проблем, който ме тревожи дори повече от коликите - запек. Около две седмици и половина насам бебка има затруднения с изхождането. Започнахме в началото с термометър, но сега не действа. По препоръка на д-ра слагаме по няколко капки сок от сушени сливи и това не помага. Аз я кърмя и после я дохранвам с АМ. Смених млякото и пак е така. Засега ни помага само глицеринова свещичка в дупето, но може ли все така да е? Моля ви споделете ако сте имали проблеми със запека как се оправихте и колко беше страшно положението ви. Много съм притеснена. Благодаря!


Ивонче, изтегли си от някъде една кирилица, за да пишеш - така повече хора ще прочетат, каквото им пишеш, тъй като е голяма мъка с тази латиница!
Сега към въпросите ти - моето момченце се запече още на втория ден, след като ни изписаха от болницата. Оказа се, че е от АМ, което му даваха там, а и аз купих същото за вкъщи. Още не ми беше дошла кърмата. Смених млякото с Нутрилон-Комфорт Омнео 1. Не знам дали в Щатите има точно такова, но при всички положения ще намериш мляко, което е за деликатен стомах и което е против колики и запек. Ще помогне и ако ТИ ядеш разхлабителни храни /праскови, сливи и т.н./ - чрез кърмата ти те ще достигнат и до бебка и така ще има ефект. При Тони положението се оправи за два дена след смяната на АМ, а откакто най-после започнах да го кърмя, забрави изобщо за проблеми с изхождането.
Желая ти УСПЕХ и скорошно оправяне на бебчето ти!
    bouquet

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 21:59 от kallymay

# 108
  • Мнения: 247
Просто въоръжи се с търпение и стискай зъми..гушкай го макар да знам че ти се иска да преобърнеш земята за да намериш лек за рожбата си,и този период ще отмине ,това е просто част от живота...

# 109
  • Мнения: 1 800
i az da se opla4a ot koliki. du6terq mi e na 1 mesec,, no kolikite zapo4naha predi okolo 2 sedmici. az si misleh,4e pla4e za6t e razglezena i iska samo na ruce, a to gorkoto se mu4i ot bolki. da kaja az kakvo sum probvala- zapo4nah o6te predi da ima seriozni koliki sab simplex, no jiveq v usa i dr mi kaza da vzema amerikanski- tuk se kazvat mylicon i pak sa sus simethicon- mai ne pomagaha mnogo i kupih gripe water-tuk e mnogo populqrno homeopati4no e s kopur i djindjifil. sega namerih po inet colic calm- koeto e pak homeopati4no s kopur, djindjifil,laika,vuglen i o6te razni bilki. sega i davam samo ot nego. davam ot vreme na vreme 4ai ot kopur, no tuk nqma hipp i namerih edin, v koito ima zahar-malko me e strah da i go davam zaradi tova. su6to taka se razrovih iz inet i namerih site, v koito prodavat diskove specialno za bebeta s koliki s zvuk ot se6oar, prahosmuka4ka,peralnq i t.n. sega 4akam da mi gi dostqavqt, zada probvam-dano ima efekt. sega mislq da probvam sus zehtina, no kak da znam dali e pre4isten. pri nas za sujalenie ima i dr problem, koito me trevoji dori pove4e ot kolikite-zapek. ot okolo 2 sedmici i polovina nasam bebka ima zatrudnenia s izhojdaneto. zapo4nahme v na4aloto s termometur, no sega ne deistva. po preporuka na dr slagame po nqkolko kapki sok ot su6eni slivi i tova ne pomaga. az q kurmq i posle q dohranvam s AM. smenih mlqkoto i pak e taka. zasega ni pomaga samo glicerinova sve6ti4ka v dupeto, no moje li vse taka da e. molq vi spodelete ako ste imali problemi s zapeka kak se opravihte i kolko be6e stra6no polojenieto vi. mn sum pritesnena. blagodarq!

ivona79 , ние от самото начало сме на АМ и имахме проблеми със запек. Започнaх да давам Nestle Good start с nursery water (продават я най вече в Walmart, Toys r us) и използвам бутилките на Playtex Vent aire. C изключение на няколко седмици не сме имали проблем със запек и колики. В Bed Bath and Beyond може да купиш за $20 машина, която прави звуци на дъжд, сърцебиене и т.н Може да се включва в контакта или на батерии. На нас за колики ни помогнаха Little Tummys gas relieve капки. Слагах му ги направо в млякото. Ако имаш въпроси за американски неща ела при нас в Родители в чужбина Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226070.0

# 110
  • Мнения: 1 800
i az da se opla4a ot koliki. du6terq mi e na 1 mesec,, no kolikite zapo4naha predi okolo 2 sedmici. az si misleh,4e pla4e za6t e razglezena i iska samo na ruce, a to gorkoto se mu4i ot bolki. da kaja az kakvo sum probvala- zapo4nah o6te predi da ima seriozni koliki sab simplex, no jiveq v usa i dr mi kaza da vzema amerikanski- tuk se kazvat mylicon i pak sa sus simethicon- mai ne pomagaha mnogo i kupih gripe water-tuk e mnogo populqrno homeopati4no e s kopur i djindjifil. sega namerih po inet colic calm- koeto e pak homeopati4no s kopur, djindjifil,laika,vuglen i o6te razni bilki. sega i davam samo ot nego. davam ot vreme na vreme 4ai ot kopur, no tuk nqma hipp i namerih edin, v koito ima zahar-malko me e strah da i go davam zaradi tova. su6to taka se razrovih iz inet i namerih site, v koito prodavat diskove specialno za bebeta s koliki s zvuk ot se6oar, prahosmuka4ka,peralnq i t.n. sega 4akam da mi gi dostqavqt, zada probvam-dano ima efekt. sega mislq da probvam sus zehtina, no kak da znam dali e pre4isten. pri nas za sujalenie ima i dr problem, koito me trevoji dori pove4e ot kolikite-zapek. ot okolo 2 sedmici i polovina nasam bebka ima zatrudnenia s izhojdaneto. zapo4nahme v na4aloto s termometur, no sega ne deistva. po preporuka na dr slagame po nqkolko kapki sok ot su6eni slivi i tova ne pomaga. az q kurmq i posle q dohranvam s AM. smenih mlqkoto i pak e taka. zasega ni pomaga samo glicerinova sve6ti4ka v dupeto, no moje li vse taka da e. molq vi spodelete ako ste imali problemi s zapeka kak se opravihte i kolko be6e stra6no polojenieto vi. mn sum pritesnena. blagodarq!

ivona79 , ние от самото начало сме на АМ и имахме проблеми със запек. Започнaх да давам Nestle Good start с nursery water (продават я най вече в Walmart, Toys r us) и използвам бутилките на Playtex Vent aire. C изключение на няколко седмици не сме имали проблем със запек и колики. В Bed Bath and Beyond може да купиш за $20 машина, която прави звуци на дъжд, сърцебиене и т.н Може да се включва в контакта или на батерии. На нас за колики ни помогнаха Little Tummys gas relieve капки. Слагах му ги направо в млякото. Ако имаш въпроси за американски неща ела при нас в Родители в чужбина Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226070.0




Ивона, писах ти, но пощата ти е пълна. Изчисти я, за да мога да ти пусна съобщението.  Hug
Съжалявам за офф-а Peace

# 111
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
здравейте, мами
аз съм тази мама, която псуна тази тема

докато обсъждахме този голям проблем и докато търсех лек за моя бебо, коликите отминаха
сега вече сме по-добре и не искам и да си спомням за онзи ад, който изживяхме

Еспумизана ни подейства добре, но така и не успях да проверя това с борината

Ако някоя мама пробва, нека сподели
Ако друга мама иска да й донеса борина - да каже - ще помогна с удоволствие
аз си изрязах малко на леля от борчето - в двора й, но забрави пликчето с парченцата дърво в провинцията Sad

Може би това е щяло да ни подейства като катализатор за облекчението ни, знам ли  Thinking

Хайде, че ревем от глад сега  Hug

# 112
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
CO4ULO nai efikasnoto za men sega navliza v bg

Абе, отдавна го има в БГ, но не бих казала, че е безотказно. На Емма не й помогна.

# 113
  • Мнения: 90
Вики имаше ужасни колики,които не минаваха от нищо-може би се облекчаваше донякъде от Лефакса.Минаха си от само себе си като навърши 3 месеца PeaceИ все пак-бих ти препоръчала Лефакс или Инфакол

# 114
  • Мнения: 136
Без да искам да звуча отчайващо, но на Мими нищо не й помагаше за коликите; какво ли не опитвахме...
Просто сами си отзвучаха към края на третия месец.
Много търпение, здрави нерви, гушкане Hug

# 115
  • Мнения: 186
И при нас нищо не помогна,пробвахме какво ли не,най-накрая минаха отсами.Просто се въоръжи с търпение .Всичко друго май-го давах за мое успокоение,но ефект нямаше!Успех!

# 116
  • Мнения: 485
Синът ми имаше зверски колики. Давала съм какво ли не - саб симплекс, еспумизан, копър, анасон. Правихме гимнастика, топлехме коремчето - нищо. Той ревеше и аз с него. Тогава джипката ни каза за свещички - Вибуркол Ен - хомеопатични слагах по една на ден - имаха вълшебен ефект.

# 117
  • Мнения: 2 723
Нямам време да чета цялата тема, така че ако повтарям някой, предварително се извинявам.
На моя син му помогна нещо адски шантаво.
Пратиха ни от Германия една възглавничка, пълна с черешови костилки.
Та тая работа се пъха в микровълновата май на 2 мин беше.
Явно костилките задържат топлина по-дълго, та слагаш възглавницата на леглото, мяташ бебето отгоре, така че коремчето му да е върху възглавничката.
При нас действаше безотказно  Peace

# 118
  • Мнения: 38
ами ние сме на 2 месеца и вече съм на ръба на лудостта Tired,на АМ сме нутрилон 1,бяхме на НАН ,но много запича много странно се изхожда нащта беба в началото твърдо после воднисто и се случва всеки ден аз да и помогна,например днес ака веднъж хем не е запечена,защото ни е бая течно акото ама ревем чак посиняваме,пием еспумизан и саб симплекс редувам ги,отделно вместо водичка давам чай от анасон и мента четох в книжката на рийдърс дайджест "здраве чрез природолечение" че се давало мента за успокояване на спазмите,затоплянето върши работа донякаде дано този инфакол помогне Praynig

# 119
  • Мнения: 136
Да ви кажа честно , давам само Еспумизан и като че ли има ефект, но аз кърмя и ям много овесени ядки за усилване на кърмата и ми се струва , че и те спомагат за доброто храносмилане . Има газове , но не е непрекъснато с колики.Дано скоро се избавите от тези лоши колики! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт