Защо става така и кой греши?

  • 2 962
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
Ние също бяхме зациклили преди известно време в същите безсмислени спорове и разправии...
Решихме да се разделим за известно време...
ТРябваха ни само 2 месеца, за да си дадем сметка, че не можем да живеем един без друг.

Сега всичко ни е наред. ОПитваме се да не си слагаме на сърцата какво казал другия, ама искал ли да ме обиди, без да иска ли го направил... Казваме си кратко и ясно на кой какво и как му или не му харесва. Не е трудно, нужно е само желание и от двете страни Peace

# 16
  • Мнения: 7 379
                            Ами сами сте си виновни  Mr. Green Като чета и съветите направо се гръмвам - че то от приказки,разговори и уточнявания ,изяснявания няма да ви остане време да живеете. Чудно ми е когато хората се обичат КАК така изведнъж при най-малкия проблем всичко рухва и се почва - аз не съм готов,на мен ........ и още куп щуротии.Детето е най-хубавото нещо,което може да ви се случи  и се чудя как може да ви раздели,да те остави половинката  сама.....В такива случаи според мен си личи истинското семейство и "узаконеното" съжителство.Да не обиждам тези,които живеят на съпружески начала , защото познавам такива,които са по-семейства от бракувалите се. Twisted Evil
                            Истина е и,че семейството е най-атакувано в съвременното общество, но отношенията и чувствата са нещо лично и неприкосновено и трудно зависят от празни приказки.Освен ,ако не са само имитация. Sick
Нищо не разбрах. Какво точно искаше да кажеш, освен че докато ни четеш се гръмваш?
    Не се учудвам  Laughing то трябва и да се помисли от време на време .Не само да се мрънка и капризничи.  Sick

# 17
  • Мнения: 303
Аз бях в същото положение,виж какво съм ти писала на лични и ми отговори,ако искаш.

# 18
  • Мнения: 50
Защото става така и защото ВСЕКИ ГРЕШИ!.....НО! трябва да може и да прости!
Пеглътването на собствената гордост, като си признаеш грешките и ПРОШКАТА съответно на чуждите грешки имат НЕВЕРОЯТНА СИЛА......Иначе проблемите се задълбочават....Най трудно е да надмогнеш ЕГОТО си - после стават чудеса!!!!Ето текста на една песен - той е много красноречив:

ВСЯКА ГРЕШКА ИМА ПРОША

Всяка грешка има прошка -
дали ще имаш сили да кажеш "прости"?
Нека бъдем днес по-щастливи
и няма вчера и преди.
 
Всяка грешка има прошка
и нищо, че от време на време боли.
Щом продължава сърцето да бие
има още шанс за нас, нали?

В нас има още любов,
има още много мечти
и огънче скрито в очите блести.
Не е сезон за нас любовта,
не я предавай с лека ръка -
в нас има още любов!
В нас има много, много мечти...
внас има още любов!

Всяка грешка има прошка.
Научихме се с теб любовта да ценим.
Тя ни прави днес по-щастливи
и няма вчера и преди.

Всяка грешка има прошка
и нищо, че от време на време боли.
Щом продължава сърцето да бие
има още шанс за нас, нали?

Мила, желая ти успех... и не се отказвайте в тази непрестанна борба...Във всяко семейство има конфликти - къде по-глеми, къде по-малки....Но след това ставаме по-силни и по-добри!!!

# 19
  • Мнения: 750
Ох...тези теми се множат все пове4е.... Tired
  Незнам мила,то като нещата от година казваш са така(ако не греша).....и всеки дърпа 4ергата към себе си....живеете като съквартиранти....Незнам,аз не бих живяла така...или поставям ребром въпроса и търся бърз отговор...а ако не ми се даде,се опитвам сама да разбера дали си струва да живея живот под наем...и решавам нещата от раз!Такава съм аз-крайна!За теб не знам!
Аз не бих живяла години на рде с някой .....който не ми пожелава лека нощ всяка ве4ер и не ме дарява с топла прегръдка!Така бях с първият брак....Крайна!Сърцето ми се раздираше от мъка всеки път когато детето дойде да ни пита....,,Ама вие защо се карате пак....''И пла4е.... CryАми....реших,4е това не е живота който искам и го промених!Защото 4овекът до мен не се променяше.... Rolling Eyes!
Съвет не мога да ти дам,но ти пожелавам да намерите сили да скрепите бракът си.....и ако това не се слу4и,да намериш мъжът който да те оби4а истински!  bouquetКъсмет! Hug

# 20
Това е кризата ,която се случва винаги след появата на детето. Отговорностите ви са пораснали , умората от ежедневието също и напрежението ескалира в отношенията ви. Просто си дайте почивка и се борете за брака си ще се получи повярвай ми Peace

# 21
  • във фурната
  • Мнения: 596
Аз бих ти препоръчала книгата ,,Петте езика на любовта".Много полезна,точно в такава криза на брака Peace

# 22
  • Мнения: 179
Аз бих ти препоръчала книгата ,,Петте езика на любовта".Много полезна,точно в такава криза на брака Peace
И аз бих я препоръчала.Наистина хората имат нужда да бъдат обичани по различен начин.Ако единият от партньорите разбира любовта като речево общуване от типа"обичам те","страхотна си днес" и прочие,а другият - като физическа грижа за тялото му,комуникацията се затруднява особено силно,дистанцията се увеличава.Колкото повече време минава,толкова по-необичан се чувства всеки от тях.Това е така,защото всеки от нас дава любов по начина, по който самият той има нужда да я получи и не разбира защо опитите му се провалят.
Добрият брак не е даденост,той се изгражда като една добра сграда - с планове,чертежи,стратегии и кадърна работна ръка.Така че,ако искаш да го запазиш и да го развиеш,хващай се на работа.Може дори да бъде забавно.

# 23
  • Мнения: 3 423
Струва ми се, че мъжът ти е прав.
Няма какво да си губите взаимно
времето. Гадно е, че трябва да се
разкъсвате за детето и да се виждате
все пак покрай него, но пътищата ви
явно наистина са се разминали. Нямате
какво да си кажете, бутате ден за ден,
детето ще порасне и ще бъде тъжно, че
не ви вижда усмихнати. От това не печели
никой. И все пак решението си остава ваше.

Общи условия

Активация на акаунт