Въпрос за изследванията за чревни паразити за детска градина

  • 31 874
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте!
Моля миналите по този път за малко информация!
Личната лекарка на детето ми обясни това за контейнерчето с пробата, която се носи в ХЕИ за изследване. Въпросът ми е къде точно в ХЕИ (за София става въпрос) и какво горе-долу им е работното време (защото до там ще ми е цяла екскурзия и не искам да се окаже залудо). И най-важното, което ме интересува - за колко време излизат резултатите? А това с лепенката за глисти не ми го каза - как се процедира, за да занеса и такова?
Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 276
Когато миналата година правих на дъщеря ми за яслата, ми казаха че в  ХЕИ вече не правят тия изследванияр незнам дали е така не съм проверявала. Ние ги направихме на Позитано в МЦ Лора, сега ми казаха че и в лаборатория Лозенец ги правят. Стават за около седмица, до 10 дни макс., не си спомням точно. Колкото за лепенката за глисти, сутрин като станете от сън, без да миеш дупето се лепи тиксото от лепенката на дупето и веднага след това се залепя за стъкалцето....неприята работа, поне за нас, защото и е много неприятно и рита и се върти, това тиксо се замотава..... гадна работа Hug

# 2
  • Мнения: 341
Мерси много! GP-то ме прати в ХЕИ на "Сливница" и "Опълченска" - би трябвало да знае, щом ме праща там. Дано да не греши нещо! А стъкълцето, върху което лепиш лепенката от аптеката ли се купува? Извини ме за подробностите, но се притеснявам, че засъкняваме с изследванията и търся най-краткия път!

# 3
  • Мнения: 600
и аз ще чакам отговора за стъкълцето. а малко от акото нали също се носи? в стерилно шишенце? и друго искам да питам - понеже съм на работа през деня, ще може ли лелята да сложи в шишенцето и аз да го занеса по-късно в лабораторията - и колко по-касно. за урина знам - до час, ама това newsm78

много благодаря предварително!

# 4
  • Мнения: 1 044
Аз занесох контейнерчето в лабораторията на поликлиниката-там има микробиология и изследваха акото и стъкълцето

# 5
  • Мнения: 3 336
Аз нося всичко на Пиротска 28, имало лаборатопия, която работи  със здравната каса, там ме прати педито с направленията.

# 6
  • Мнения: 341
и аз ще чакам отговора за стъкълцето. а малко от акото нали също се носи? в стерилно шишенце? и друго искам да питам - понеже съм на работа през деня, ще може ли лелята да сложи в шишенцето и аз да го занеса по-късно в лабораторията - и колко по-касно. за урина знам - до час, ама това newsm78

много благодаря предварително!

Точно това ми е идеята и на мен - че не мога да чакам цял ден в къщи детето да се изака, за да тичам в ХЕИ. Според мен паразитите ако ги има, няма къде да отидат и на следващия ден даже. А това с лепенката и стъкълцето го открих тук, във форума. GP-то нищо не ми каза за такова нещо, но пък изрично ми обясни, че това с акото в контейнерчето се прави в ХЕИ, но не работели със здръвната каса. Егати бъркотията е това т.нар. ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ в България! Само ме притеснява за колко време излизат резултатите, че май прекалено много се замотах.

# 7
  • Мнения: 600
нашето джи пи каза, че ги правят в поликлиниката, но не във всяка били оборудвани. ние сме в 14та, там има.

ще взема да го питам колко време може да седи акото в шишенцето, защото ако съм в среща не мога да изляза и да тичам до поликлиниката. а и освен това, както приемат кръв и урина до 11ч, нищо чудно и акото да е само сутрин. ние както акаме веднъж на 3 дни, просто не знам как ще уцелим момента. вчера купих крущи и от сега до другата седмица ще и давам всеки ден само такъв плод, дано успеем в правилния момент...

# 8
  • Мнения: 911
Във всяка лаборатория, която работи със здравната каса правят изследванията, а вашия лекар вероятно иска да си спести едно направление и затова ви е казал да отиди де в ХЕИ.
Аз миналата година имах подобно неприятно преживяване и когато казах в лабораторията, че ще платя, за да ми направят това изследване, ми отговориха, че аз съм единствения им случай без направление и всички лаборатории с договори към здравната каса, го правят с направления. Много се ядосах тогава.

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ние занесохме две контейнерчета в лабораторията на кварталната поликлиника. Не са ни искали лепенки, не са ни разхождали до ХЕИ.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Акото може да е от предния ден. Трябва да бъде съхранявано в хладилник.
Стъкълцето с тиксото на нас ни го даде педиатъра.
А кръв се взима на гладно

# 11
  • Мнения: 341
Във всяка лаборатория, която работи със здравната каса правят изследванията, а вашия лекар вероятно иска да си спести едно направление и затова ви е казал да отиди де в ХЕИ.


Е те тва подозирам и аз.  #2gunfire Така и така ще си плащам, ще взема да го занеса в някоя лаборатория по-близо до къще или до службата ми, защото това ХЕИ ми е в напълно противоположна посока.

Относно стъкълцето - и аз се питам дали е задължително и дали по другото (акото в контейнерчето) не съдят и за глистите, защото GP-то едва ли би пропуснала да ме инструктира и за това... Thinking

# 12
  • Мнения: 276
да, стъкалцето и на нас ни го даде педиатърката. Колкото до ХЕИ, не ходи там щом не работят със ЗК, ние също единия път си ги платихме и не беше лев, два, така че по добре с направление.

# 13
  • Мнения: 15
Здравейте!Преди няколко дни се обадих в СХЕИ и от там ми отговориха,че  скоч-лепенката и контейнерчето за чревни паразити се носят при тях.Резултатите излизат след 4 дни.Изследванията се заплащат-общо около 12лв.Работното им време е от 8 до 16,30ч.Контейнерче може да се купи от аптека,а скоч-лепенка дават и от ХЕИ.Надявам се,че съм била полезна.

# 14
  • Мнения: 341
Здравейте!Преди няколко дни се обадих в СХЕИ и от там ми отговориха,че  скоч-лепенката и контейнерчето за чревни паразити се носят при тях.Резултатите излизат след 4 дни.Изследванията се заплащат-общо около 12лв.Работното им време е от 8 до 16,30ч.Контейнерче може да се купи от аптека,а скоч-лепенка дават и от ХЕИ.Надявам се,че съм била полезна.

Мерси много! Точно това ме интересуваше!

Общи условия

Активация на акаунт