Феноменът Градски транспорт

  • 3 450
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 677
Имало е доста теми за приключенията на бременните жени в градския транспорт и там съм споделяла неведнъж горчивия си опит. Сега няма да се впускам в подробности, че историите са дълги, само ще кажа - забременея ли пак, кракът ми няма да стъпи в кола на градския транспорт!

# 31
  • Мнения: 169
Аз нямам много опит с напредналата бременност и гр. транспорт, защото 7 м и до края на 8 месец бях в чужбина. Но като се върнахме, в девети месец и на равна улица едвам ходех, след 300 метра започвах да имам силни болки в ханша и краката горе. Огромен корем, после се оказа, че съм имала многоводие, както и да е. Вече не смеех да шофирам, бях твърде млад шофьор, мъжът ми още нямаше книжка и трябваше да ползваме градски транспорт няколко пъти девети месец. Беше ми много трудно в тези трамваи и автобуси, хем навън без мъжът ми не излизах, едвам се движех, някой път ми отстъпваха, но другите пъти гледахме да помолим някого и ми правеха място, защото направо си беше рисковано да стоя така. Така че, ако на някое майче му е лошо или много зле, просто може да помоли учтиво, все някой ще стане, надявам се Simple Smile Но наистина съчувствам на бременните, които споделят тук и трябва да ползват гр. транспорт често.

Друга случка - чакам на гише в пощата - 6 месец бременна - и точно пред мен служителката каза, че излиза 30 мин обедна почивка. При което едни мъже веднага скочиха и я накарах да ме обслужи преди почивката. И тя - е какво толкова като е бременна? Мрънкаше, но не ме остави да чакам де.

# 32
  • Мнения: 598
да похваля градския транспорт в Пловдив--като бях бременна винаги ми отсъпваха място, а ако не се сетеха, кондукторката вдигаше някого! Сега с количката се качвам, но на някои автобуси не е възможно заради лоста на вратите--ако е точно по средата не става да вляза... Иначе винаги някой ми помага да се кача. Ако не се сетят сами, моля някого и не са ми отклазвали досега. Радвам се че все още е останала човещина сред хората тук! Но на бременни не препоръчвам да ползват градския транспорт, защото климатици няма и тези железа като се нагорещят...

# 33
  • Мнения: 1 230
На градски транспорт не се качвам - и преди раждането и сега. Точно поради гореизброените случки Peace
А иначе доста се посмях мама Мамут,... но то всъщност въобще не е смешно...
И да поспамя малко -
Вече съм с бебе (10 месеца) и се нареждам на опашка за държавно плащане. Предишния път без да исках се оказах с количката най-отпред и охраната ме пусна директно в паричния салон... Този месец обаче аз чинно се нареждам най-отзад заедно с количката. Добре, ама малката започва да нервничи... Аз пас. Ами от 10 човека пред мен - един мъж и другото лели; последните сигурно освен деца, вече имат и внучета. И познай кой ми предложи да мина преди него Crazy - мъжът естествено. Лелите се правят, че ме няма... грозна картина  Grinning
След няколко часа - на друга опашка - филмът се повтаря  Peace

И само някой да каже нещо лошо за българския мъж  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 233
Ами така е за съжаление, аз си спомням как висях бременна в осмия месец в една лаборатория за изследвания и никой не ми отстъпи място. Щях да припадна направо от жега и миризма на пенсионери /да ме прощават но имам много чувствителен нос/

# 35
  • Мнения: 2 849

Многооо рядко някой да ми е правил место,а за  маршрутните таксита ще замълча .Обикновенно хората в ГТ започват да забиват нос във вестника или заспиват ,охкат и ахкат .....Бездушие голямо .

# 36
  • Мнения: 2 100
Мноооооооого болна тема и за мен. Тук не ми се е случвало да няма места в градския транспорт, но на спирката докато чакам....Седнали бяби, дедковци, млади жени и жени на около 40...имаше само 1 свободо място, а аз си държа корема, адски много ме боли стомах и правя гримаси...само искам да седна и да си изчакам автобуса. В същото време срещу мен идва някаква на около 30 и виждайки, че се каня да сядам на празното място се разбърза и седна преди мен. Никой не стана, а аз се превивах на онази спирка от болки.
Друг случай-пак на спирката чакам-там насядали само жени и гледайки ме нито една не стана през цялото време, а аз престъпвам от крак на крак, че ме болят краката и ми е тежичко...
А най-фрапантния случай - отивам да си плащам телефона в БТК. нареждам се на дългата опашка като всички (закъснявам и за работа) и идва моя ред...Давам пари, а служителката ми казва, че няма да ми върне (давам 20лв, сметката е 13, а тя няма да ми върне!!!) и ми казва да отида някъде да си разваля парите и така да дойда..... #Crazy

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Аз в момента съм бременна и не се возя в градския транспорт,защото постоянно ми прилошава,гади ми се и т.н.Но имам случка,която няма да забравя:пътувам с половинката в градския транспорт,беше зима,а автобуса пълен.Имаше доста хора,ние бяхме прави.Отникъде не влизаше въздух,парното на 6,а мен от жегите абсолютно винаги ми прилошава.И вече наполовинта път до вкъщи започвам да се олюлявам,защото ми прилошава,причернява и т.н,но всеки си натиска парцалите и никой не става.Накрая навлизаме в нашия квартал и аз падам и повръщам,имаше още време до нашата спирка.Хора,вярвайте ми никой не стана,а само ме погледнаха и дотам.Направо бях потресена.

# 38
  • Мнения: 1 224
Случката не е моя, разказа ми я приятелка.
Качва се в родния претъпкан автобус и тъкмо да седне младо момиче чевръсто си намества задните части на седалката. Възмутен мъж и обръща внимание, че жената до нея е бременна - отговора " И аз съм била снощи с мъж, може и аз да съм бременна!". Всички потъват в смут и потрес, минават около 5 минути, почти вече е забравена случката и мъжа изръсва "Да, ама мястото е за бременни а не за еб@ни!"

# 39
  • София
  • Мнения: 1 635
През цялата бременност съм ползвала градски транспорт по две - четири превозни средства на ден.
Към края на бремеността бях толкова голяма и внушителна, че като вляза трима ставаха да ми направят място. Но в шести - седми месец, съм имала такива неприятни случки. Като да те помолят да станеш и да трябва да се обясняваш, че си бременна и не си най- подходящия човек. Една дори не ми повярва и се разкрещя в автобуса, а беше за цели две спирки.
Имаше случай една сутрин млад мъж става да ми направи място и бабе ще си счупи кратата да седне. И човека и се накара, че правел място на мен и му вдигна кръвнато рано сутринта. Благодарих му и си мисля, че човек и да иска да направи добър жест, все ще му излезе през носа.
Друго, което ми направи впечатление, в районите на "спалните" хората повече обръщат внимание, кой седи около тях и правят място, до като в района на центъра, по- рядко някой се сеща. И още нещо в четвърти - пети, когато според мен трудно се различавах от просто дебеланка, циганките от квартала ме разпознаваха и винаги ме викаха да ми направят място. Забележка - живея в района на Красна поляна в София, близо до градинката с побоя, дето раздухват медиите в момента.

# 40
  • Мнения: 2 197
Докато бях бременна никога не съм седяла даже и да ми отстъпят място. В един единствен случай много исках някой да стане, защото бях в осмия месец и носех 3 много неудобни големи парчета коматекс, но не би - така си пътувах. След това с детето се е случвало никой да не ни забележи (докато беше в раничка). Сега, когато ходи винаги ни отстъпват място. но веднъж много го закъсах с количката - рейс 404, който явно е с по-тесни врати, защото моята количка трудно минава. На качване я набутахме с един дядо доста трудно. На слизане обаче никой не понечида ми помогне и тръгвам да я свалям сама. Заклещвам се с количката и целия рейс и цялата спирка (около 50 човека общо) седят и ме наблюдават как се боря като прасе с тиква. Накрая слезе и дойде да ми помогне ...шофьорът на автобуса. Направо паднах. Оттогава гледам да не пътувам с количката.

# 41
  • Мнения: 368
Тя се обърна, погледна ме и каза (цитирам дословно): Ми тя е малко бременна  newsm78, нищо няма да й стане като постои. И затова сега и аз ставам само на бременни и майки с малки деца.

 Shocked Shocked Shocked
Аз се чудя защо толкова ме оглеждат в корема! Те се опитвали да установят кой месец съм! Ясно, разбирам - като си малко бременна - какво толкова. Опасността от рязкото спиране на автобуса е по-малка  Shocked Shocked Shocked

Много странно впечатление ми направи, че мъжете като че ли са по-толоерантни към бременните, отколкото жените. Досега място в транспорт са ми правили само мъже, като един даже ме придърпа да седна от сенчестата страна на автобуса, щото съм седяла на слънце Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 116
Мда, наистина положението е трагично, но не точно с градския транспорт, а с хората по принцип Sad Злобни, мрачни и студени, сакън съседа да не види малко щастие  Rolling Eyes

Като бях бременна преди 2 години имах изключително много неприятни случки, но и аз оттогава се научих на едно: предимство давам само на бременни и майки с деца  Thinking

# 43
  • Мнения: 336
Положението като гледам е трагично. А аз скоро трябва да се върна на работа. В 14 г.с. съм, а корем изобщо нямам. Какво ще се случва по рейсовете незнам. А ми става лошо от всичко, повръщам честичко, поради това, че съм с обърната , двурога матка имам и болки в корема, кръвното ми е ниско, но кой ще стане на слаботелесна 50 кг бременна  Sick. Да не говорим, че имаше опасност да загубя бебето, тъй като получавах и кървене  Sad.

# 44
  • Мнения: 2 005
Аз пък се ползвам с привилегии все още , защото коремът ми не се е прибрал, поради здравословни проблеми и ме мислят за жена в напреднала бременност Hug

Общи условия

Активация на акаунт