Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
zdraveite!sujalqvam 4e taka se namesvam vuv foruma vi i pyskam nova tema,no re6ih 4e tova e edinstvenoto mqsto kudeto moga da poly4a informaciq ot po-ve6ti jeni,takiva s po-golqm opit... zna4i problema mi e sledniq trqbva6e da mi doide cikula na 25iuli no ne mi dodie i az sled 7 deni si napravih test sure check be6e otricatelen,sled tova iz4akah o6te 10dni v neprekusnati tormozeniq s vuprosite "za6to ne mi idva".. Sad i si napravih o6te edin test otnovo sure check-pak be6e otricatelen,sega ve4e e po4ti kraq na mesec avgyst - 21.. a na men ne mi e idvalo.prietsnqvam se!na 18 godini sum moje da vi se stori nelepo i bezotgovorno,no nadqvam se da razberete porblema mi i da mi pomognete.cikula mi po princip e dosta neredoven i sum si pravila i dryg put testove za6toto ne vednuj mi e zaksunqvalo s po 10 dni... Sad za tova raz4itam nqkoi da mi pomogne kato mi kaje dali my se e sly4valo podobno ne6to,no molq vi imaite v predvid 4e ne iskam vse o6te namesata na lekar za6toto dori nedai si boje da ima nyjda ot takava - 6te bude bez znanieto na moite roditeli...blagodarq vi!
Цитирай

Някъде там...

Това, че ти закъснява цикълът не значи задължително, че има бременност. Още повече щом имаш вече няколко отрицателни теста и цикълът ти като цяло е нередовен. Има много причини за закъсняващ цикъл...
Съветвам те да посетиш гинеколог, за да се открие причината за нередовния цикъл и защо не ти идва вече толкова време, може би се нуждаеш от лекарство за да го предизвикат.
Цитирай
ami ako otida na pregled cenite ot kakuv porqduk sa?i ima li zna4enie dali 6te e 4astno ili v bolnicata,znam v praite 6te ima no v krainata ocenka... dali 6te ima nqkakvo razminavane (v smisul takuv dakli 4stnite samo biha mi vzeli parite i tova e ili sa kompetenti? )a i dali pri muj ili pri jena e redno da otida kakvi sa  vi nabliudeniqta? i vse pak az 6te iz4akam o6te za da vidq dali 6te mi doide v kraina smetka.. ;(
Цитирай

Варна

Monika, и от мен един съвет. Нередовният цикъл може да е признак за някакъв проблем.
Не се плаши, може да е нещо безобидно, но знай, че всички тук сме хора с някаква причина да не можем да имам бебета по естествен път.
Така и така си събрала смелост да поискаш съвет, прояви още малко интелигентност и потърси лекар, за да не допуснеш проблема да се задълбочи и след време да се обвиняваш, че не си обърнала внимание навреме.
Освен това аз мисля, че да криеш от родителите си това, не е най-разумното. Явно водиш полов живот, щом се притесняваш от бременност. Няма нищо лошо в това, когато си на 18г.
Но го прави интелигентно. Убедена съм, че майка ти има на какво да те научи, има и от какво да те предпази. Позволи й само да те познава добре и ще ти е по-леко и на теб самата.

Не исках да прозвуча прекалено като възрастна и да ти се стори съвета ми груб. Извинявам се, ако не съм се изразила по най-добрия начин. Но ти помисли над написаното.

Бъди ума, Моника! И щастлива!
Цитирай

Някъде там...

Иди при личната лекарка и поискай направление за гинеколог. Ще платиш само таксите + евентуално ако се наложи някое изследване. Няма значение дали е мъж или жена. За компетентността - относително понятие.  Rolling Eyes
На частно прегледът е минимум 20 лв, ако се наложи ехограф ще ти вземат още.

пиши на кирилица, че много трудно се чете тая маймуница....
Цитирай

Варна

Изборът на гинеколог е нещо много лично. Ти тепърва ще се учиш на това. Ако мнението на доктора, при който отидеш, те притесни, отиди и при втори за всеки случай.

Но все пак моят съвет е да споделиш с майка си. Ще ти се поскара, ако реши, но няма да спре да те обича и ще ти даде съвет. Освен това и тя е жена с опит и ще може по-добре от теб да оцени преценката на лекаря.
Цитирай
Ни най-малко не си ме засегнала даже ти благодаря за съвета,но семействтото ми е такова и отношенията ни в него че не бих могла да споделя за подобни проблеми,а камо ли някой да мо помогне...не искам да затормозявам никои от вас с подробности за това ще ви кажа че наистина съветите ви са ми от полза и наистина трябва да събера кураж и смелост и да отида на лекар ... въпреки че пак ви казвам.. страх ме е и ще изчакам още Sad
Цитирай

Мило момиче, какво още ще чакаш - цикъла ти закъснява с почти месец  Shocked Че не си бременна, не си, но това, което ти се случва,  не е нормално. Ако се опитам да поврачувам така по нета и ако нямаш други проблеми, най-вероятно имаш задържан фоликул и ще трябва да ти дадат медикаменти, за да предизвикат цикъл. Едва ли има от какво да се притесняваш, но е наложително да посетиш гинеколог.
Дали мъж или жена... ами, ако ще се чувстваш по-комфортно при жена, избери този вариант. Въпрос на усещане.
Според мен за подобно притеснение спокойно можеш да отидеш с направление - не ти трябва кой-знае какво светило. Ако все пак избереш частния прием, по моите наблюдения ще ти струва не повече от 25-30 лв.
Разбирам те как се чувстваш - на 16 години изживях точно същото. Всичко ще се оправи, но иди на лекар.

И защо, по дяволите, избра точно този подфорум, за да попиташ?!
Цитирай

София

Мило момиче, на 18 годишна възраст цикъла на една жена вече би трябвало да се е нормализирал - ще рече редовен, с предвидима симптоматика, еднакша дължина на дните на кървенето и т. н. Това, че твоя още е нередовен мове да е признак за проблем.
Не зная за семейните ви взаимоотношения, кого искаш или не искаш да притесняваш, обаче говори с майка си или друг и иди на лекар. Миличка, ако има нещо важно, това е твоето здраве; не си прави шеги с това. Успех, дано няма проблем
Цитирай
благодаря ви наистина!!! ще ида скоро време на лекар ако не видя някъкво подобрение или с други думи -да ми дойде. а относно защо в този подфорум съм писала аз се извиних и пак се извинявам за неточността...благодаря
Цитирай
това е последното нещо с което ви безпокоя наистина! искам само да знам дали sure check може да даде точен рзлутат,дори и ако има нещо като цветна бременност или извънматочна!извинявам се отново за неудобството и неправилното място за публикуване на темата ми!блаогдаря ви пак!наистина разчитах че ще ми помогнете,а и щом минах първата крачка казах на майка си.. тя го прие доста добре и ми обясни че тя е била същата цикъла й е бил нередовен на 40 45 дни й е идвало и ми каза да почакам още малко и тогава ще намерим гинеколог ... Smile благодаря ви!само едно остана което да ме притеснява,ако случайно тестовете не са отчели вярно или пък ако е цвета или извънматочна бременност - те показват ли? лека вечер на всички и   bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

знам ли и аз вече...

Не се притеснявай мила! След такова закъснение теста отчита правилно и дори и цветната бременност и извънматочната - те са си бременности като другите но при едната има леко кървена, а при другата ембриона е заседнал в тръбата а не в матката. И в двата случая тялото ти произвежда ЧГХ хормона който мерят тестовете.
Чудесно е че си говорила с майка си, видя ли че няма страшно. Сигурно и тя се е питала кога ли ще споделиш и се е чудила как да те попита без да те засегне за половия ти живот. На 18 е съвсем нормално и ще ти е много по-леко вече когато и тя е с теб.
Наистина ти може би си от жените с дълъг цикъл, както и майка ти. Това само по себе си не е проблем. Често пъти се случва лятно време цикъла да "мръдне", дори и да пропусне при смяна на климът, надморска височина (била ли си на море скоро?). Така че се успокой и с мама двете решете кога и при кого да отидеш, време ти е вече. Гинекологът е като зъболекар - всеки си го има и си ходи редовно.Не се притеснявай дали е мъж или жена - на първо място е медицинско лице и гледа с такива очи.А моят личен опит е че мъжете са по-внимателни и се съобразяват повече със свенливостта на пациентките си, жените го карат малко "айде бе ,кво толкова".
Успех!
Цитирай
благодаря ви!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet мама ми каза да изчакам още малко защото бяхме на море,а преди тоова и по басейни ходих доста ... и така..  благодаря ви много съм ви признателна!! на всички ви! Love
Цитирай

Варна

Мони, аз пак да се намеся. Това, че майка ти е имала такъв дълъг цикъл, не означава, че всичко е наред при теб. Ако при нея е бил дълъг, но редовен - т.е. всеки цикъл е бил еднакво дълъг, то при теб нещата може да са по-различни. Ако един е 28 дни, друг 43, трети 19, четвъртия 26 - това не трябва да се подминава, без да се консултираш с лекар.
Дори и да ти дойде днес, настоявай и отиди с майка си при лекар, най-малкото, за да ти го каже той - лекаря, дали е проблем или не в твоя случай подобен цикъл.
Ако ти дойде и се успокоиш, следващия месец пак ще си на тръни, ако има друга дължина цикъла ти.

п.с. Браво, момиче! На смелостта и на интелигентността ти! Браво, че си споделила с майка си!  Peace
Цитирай
Колко килограма си?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора