Спешен въпрос за мотивационно писмо!!!

  • 5 418
  • 24
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Моля, хора, помагайте  Praynig
Пиша мотивационно писмо, но в обявата не е написано до кого трябва да е адресирано.   newsm78 Как да постъпя? На английски е и изобщо не ми идва на акъла как да го адресирам. Няма как да е Dear........  newsm78
Трябва да го пусна сега, а седя и се пуля пред монитора и  Tired Иначе основната част съм я написала, но началото и края ми убягват. Моля, помогнете   Praynig    bouquet 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 782
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing with reference...
За финала нещо от сорта:
I would be very glad if you take into consideration my job application. I will be pleased to meet with you and discuss my plans for proffesional development.

Faithfully Yours,
Name

# 2
  • Мнения: 3 423
Обади се във фирмата и вземи инфо.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing...

Не знам... редно ли е  newsm78

Liska, няма как да звънна. Мина 19 часа, съмнява ме да има някой там освен охрана  Thinking

# 4
  • Мнения: 3 423
Сериозните фирми работят и след 19 ч.
Опитай. Няма кво да те съмнява.
Искаш ли работата, или не я искаш?
Понякога охраната знае повече от всички заедно.
Не се моткай.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 782
Защо да не е редно? Формалните писма в английския започват стандартно по този начин.

# 6
  • Мнения: 1 937
Liska, казвала ли съм ти, че те харесвам?

Deb, с Dear Sir/Madam става, успех  Wink

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
ОК, така ще пиша...

Liska, работата много я искам. Крайният срок е бил вчера. Днес разбрах, че е имало обявена свободна позиция. Ако звънна може и нищо да не ми кажат. Ще пратя cv-то и писмото пък каквото сабя покаже. Стискайте палци.

Благодаря ви за светкавичната реакция   Hug

А добре ли е да завърши със Sincerely... Или нищо да не пиша. Просто:

Thank you for your time. I would be pleased if my candidature is of interest for you. 

Името-ми


 newsm78

# 8
  • Мнения: 6 991
със sincerely Sunglasses

# 9
  • Мнения: 3 423
Успех!

# 10
  • Мнения: 106
малко настрани от питането на авторката, но някой може ли да ми обясни защо напоследък повечето обяви за работа изискват и мотивационно писмо? това ми се вижда доста странно когато става въпрос за изцяло технически специалности. знам, че има много спорове по темата, но досега не съм получавала смислен отговор.

# 11
  • Мнения: 4 555
И аз съм се чудила защо искат мотивационно писмо, струва ми се много глупаво.
В много редки случаи от такова писмо има някакъв смисъл. В повечето е ясно защо човек кандидатства за работата и освен да получат едни и същи общи приказки от всички кандидати, друго едва ли става.
Много ми е тъпо, че тази мода се довлече и тук, без работодателите да разбират за какво им е на тях това.

Deb, успях с работата!

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Сериозните фирми работят и след 19 ч.


Нищо лично към авторката на цитата - просто ми направи впечатление.

Такава фирма - мерси, ама хич и не ми трябва.
Най-вероятно това означава, че и мен биха ме карали (и по-лошо - биха очаквали) да оставам до толкова късно.
И сигурно стоенето до късно е практика. Чудно, дали го заплащат?
А от сериозност хората работят ли и в почивните дви?

# 13
  • Мнения: 386
dear sirs/madams става, въпреки че не е нещо впечатляващо. аз лично бих сложила името на ейч ара, ако има такъв
за мотивационното писмо и св-то
и за мен нямаше дълго време смисъл, но всъщност има идея
св-то си ти като работни места до момента
мотивационното писмо трябва да покаже мотивацията ти защо кандидатстваш точно в тази фирма, на тази позиция точно сега и какви качества можеш да им предложиш, които не е задължително да стават ясни от сивито.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт