Моля за утеха...или някаква идея

  • 4 147
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 496
Просто не мога да си представя как има толкова безотговорни хора и когато забременеят и родят си дават животните. Все едно не са знаели че един ден ще раждат и не са си направили сметка като са го взели. Ако се хванеш на хорото играй до край. Децата които израстват с животни са научени да не са егоисти да са по отговорни и  да споделят и да зная какво  е любов.  Аз което ще направя когато родя е да държа котара в друга стая и бебето затворено в друга докато поотрасне. И мнного добра хигиена трябва. Меьду другото мъжът ми от бебе е спал с котето си в едно легло. Simple Smile
smile3516Монкас,като за първа публикация-доста кофти тон.Не обиждай авторката!Ако беше безотговорна,нямаше да се притеснява за котето си.А относно играта на хорото докрай-ти чела ли си какво може да стане ,ако има бебе и котка?Пък и не мисля,че точно ти си човека,който определя кой е безотговорен и кой не е... Crossing Arms

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 08:33 от красим

# 46
  • Мнения: 532
И аз през цялата бременност бях с моя котарак ,който гледам 10 години.И след като родих той си беше в нас,но когато бебето започна да пълзи стана ужасяващо чистенето и непрекъснатото пазене да не рови в котешката тоалетна.Бях се побъркала и колкото и да ми беше тежка(наистина плаках) го подарих на една жена ,която гледа две котки и полага много специални грижи за тях.И до ден днешен като видя негова снимка ме боли,но истината е ,че не можех да се справя и предпочетох детето си.

А това ,че е опасно съжителството на дете с котка или куче също е вярно ,защото само малко да се занемари хигиената и могат да се хванат редица болести.А специално котката е много силен алерген и не пожелавам на никой да страда от алергия.....това е ужасно.

Моят съвет към теб е:погрижи се максимално добре за котето (имахме същия проблем и го излекувахме без операция,просто лекарят беше невероятен),но когато приближи раждането го повери на грижите на близък човек ,където ще му е добре,а ти се отдай изцяло на малкото същество,което ще се появи.
Успех!

# 47
  • Мнения: 2 100
Много сте мили. Благодаря ви! Hug

Monkas, не мисля, че съм безотговорна. С мъжа ми даваме всичко на това коте и когато забременях първата ми мисъл беше, че ще ме накарат да махна котето и не успях да се зарадвам на бременността си! Постоянно се страхувах от момента, в който ще ме накарат да дадем Малчо. Тъй като съм си суеверна малко или много...това за мен си е някакъв знак, че може би не трябва да даваме котето, въпреки всичко (което даване ако си прочела по горе ще е за известно време докато бебето "укрепне" и свикне). Ще видим!

Сега, тъй като обещах да пиша какво става...Малчо пишка вече сам и дано да си остане така  Praynig, започна да си възвръща лека полека настроението  Simple Smile...Следим го, но ако се запуши пак каналчето...(дано да не става, а да успее да разгради камъка), ще се наложи да му направим вече операцията...

# 48
  • София
  • Мнения: 4 899
Изчетох всичко написано дотук по темата и много се зарадвах на последния ти пост, Джиджа!
Слава богу, че всичко върви на оправяне  Hug
Вкъщи също имаме котка и не мога да си представя, че ще се разделим с нея. Още повече като
знам, че котката по принцип се привързва към къщата си и ако я дадем някъде другаде, ще страда.
Това всъщност се отнася за всяко живо същество - котка, куче, птичка и т.н. А особено ако е болно ...   Cry
ами аз ще се побъркам от притеснение по него, вместо да си осигуря нужното за бременността
спокойствие.
Моят съвет е да си задържите котарачето, но да се спазва по-стриктна хигиена за теб и бебчо.
Успех!   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 100
...котката по принцип се привързва към къщата си и ако я дадем някъде другаде, ще страда.


Не знаех дали наистина е така, но се убедих - докато беше малко повече от 2 дни в клиниката, не е хапнал нищо! Точно когато отивахме да си го приберем, му даваха пак прясна храна да яде...той ни погледна, погледна храната, после пак ни погледна и въобще не понечи да я помирише дори (а мисля даже, че беше от специалните на Royal canin - уринари). Като се върнахме в нас, веднага яде от неговата си паничка. Ох милото ми то... Heart Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 4 899
Щом е похапнал, значи ще се оправи  Peace
То за човек си е стрес да е в болница малко или много, (всички мами ще го подтвърдят),
пък какво остава за беззащитна животинка... Още повече миризмата на клиника за животното
е много по-силна за тяхното обоняние и си ги стресира. А вече вкъщи всичко си мирише познато  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 200
На ваше място бих завела котето на операция и не бих го дала на някой друг да го гледа. Съществува риск, разбира се, за бебето, но при спазване на добра хигиена и ограничен контакт на котето с бебето /особено в началото/, не мисля, че е проблем.  Peace Мои приятели отгледаха детето си при наличие на 2 големи кучета и една котка!  Mr. Green
Пък и какво по-хубаво от това детенцето от малко да се научи да обича и пази животните!  Grinning

 Hug Абсолютно - излекувайте си го, и наистина за детето си е супер! И ние имаме котарак_огромен на 5 г. - първата година е повечко чистенето и затварянето на врати, ама то си беше зима, та и без това трябваше да е топличко... А сега вече го яздим, дърпаме му опашката и от време на време го ГАЛИМ Joy с два тупаника  Joy А вашето животинче е и по малко... такаче ще си свикнат... Няма проблеми...Само може да е от полза...  bouquet И успех  Laughing

# 52
  • Мнения: 305
Просто не мога да си представя как има толкова безотговорни хора и когато забременеят и родят си дават животните. Все едно не са знаели че един ден ще раждат и не са си направили сметка като са го взели. Ако се хванеш на хорото играй до край. Децата които израстват с животни са научени да не са егоисти да са по отговорни и  да споделят и да зная какво  е любов.  Аз което ще направя когато родя е да държа котара в друга стая и бебето затворено в друга докато поотрасне. И мнного добра хигиена трябва. Меьду другото мъжът ми от бебе е спал с котето си в едно легло. Simple Smile
smile3516Монкас,като за първа публикация-доста кофти тон.Не обиждай авторката!Ако беше безотговорна,нямаше да се притеснява за котето си.А относно играта на хорото докрай-ти чела ли си какво може да стане ,ако има бебе и котка?Пък и не мисля,че точно ти си човека,който определя кой е безотговорен и кой не е... Crossing Arms

О не искам да уточня не го казвам това за авторката а просто за хора които са имали животно и са го дали на някой и то не  например на майка или роднина а са го оставили ей така да не кажа думата.  Rolling Eyes Пак повтарям не съм искала да обидя авторката написах това по принцип. Embarassed

# 53
  • Мнения: 305
Много сте мили. Благодаря ви! Hug

Monkas, не мисля, че съм безотговорна. С мъжа ми даваме всичко на това коте и когато забременях първата ми мисъл беше, че ще ме накарат да махна котето и не успях да се зарадвам на бременността си! Постоянно се страхувах от момента, в който ще ме накарат да дадем Малчо. Тъй като съм си суеверна малко или много...това за мен си е някакъв знак, че може би не трябва да даваме котето, въпреки всичко (което даване ако си прочела по горе ще е за известно време докато бебето "укрепне" и свикне). Ще видим!

Сега, тъй като обещах да пиша какво става...Малчо пишка вече сам и дано да си остане така  Praynig, започна да си възвръща лека полека настроението  Simple Smile...Следим го, но ако се запуши пак каналчето...(дано да не става, а да успее да разгради камъка), ще се наложи да му направим вече операцията...
Джиджа не съм искала да те обидя. Говорих по принцип за хората които са си дали котките на непознати или просто са ги изхвърлили. Дадох си мнението но май трябваше да е в тема Котка и дете за тези които мислят че котки и деца не могат да съжителстват Embarassed

# 54
  • Мнения: 253
Мисля, че ако си го обезпаразитявате и ваксинирате, няма да има проблем за бебето. Знам, че животните пазят малките деца, но все пак трябва да го пазите. А за камъка - мъжките котараци доста често имат проблеми с бъбреците. Някои смятат, че може да се предизвикват от сухите храни. Казвам ти го, не да те плаша, а просто да знаеш и да си го следиш. Ако не е пишкал повече от 24 часа, обади се на ветеринаря. Важното е да се вземат мерки навреме. Всичко хубаво ти пожелавам и леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт