Мнение за пълна упойка за секцио

  • 2 868
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 412
Има много теми за и против вагинално раждане и секцио,но мен в случая ме интересуват впечатления на мами,които са минали секцио с пълна(не епидурална и спинална) упойка.Малко ме е страх именно от тази част на опреацията,другите процедури около секциото са ми ясни,също така,че ще има и болки няколко дни след това.Има ли видове пълни упойки и от какво зависи благополучното и бързо най-вече излизане и възстановяване от такъв вид упойка.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Стига ги мисли тези упойки-както вече ти писах при всеки е индивидуално!Карай си спокойно бременността и не му мисли!Всички ще е наред!

# 2
  • Мнения: 3 412
Стига ги мисли тези упойки-както вече ти писах при всеки е индивидуално!Карай си спокойно бременността и не му мисли!Всички ще е наред!
Ох,знам,че ме успокои,ама ти бързо си излизала от упойка,аз не помня при мене как е.Все пак така трябва да раждам и ме е страх,какво да правя...

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Я върви пий една бира и си пусни филм или пък нещо друго с мъжо Peace
И да ги мислиш нищо няма да стане,най-много да ет заболи главата,въпреки,че съм сигурна,че те боли!

# 4
  • Мнения: 4 546
аз бях с пълна упойка. видове незнам дали и какви има, защото ме оперираха по спешност и въобще не ме и питаха каква упойка искам. всъщност, сигурно има различни видове. а и като ме приемаха ми драснаха 3 черти за проба на ръката.
от упойката излязох бързо - още на операционната маса. обаче, доста боли после.
като гледах тези, които не бяха с пълна упойка ми се струваше, че доста по-малко ги боли. та аз поне останах с впечатлението, че минусът е, че много боли после първите час-два. то и после си боли де, но не чак така. плюс е, че не чуваш какво точно става. ама пък не си виждаш бебчето веднага.

# 5
  • Мнения: 3 412
А защо препоръчват да не се яде и пие преди операция с пълна упойка? Нали,ако се наложи не дай боже по спешност тогава няма как да се изпълнили тия предписания?

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Защото може да се повърне и да се задави човека-казах ти стига си питала,ама върви полегни до мъжо Hug

# 7
  • Мнения: 3 412
Защото може да се повърне и да се задави човека-казах ти стига си питала,ама върви полегни до мъжо Hug
Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Защото може да се повърне и да се задави човека-казах ти стига си питала,ама върви полегни до мъжо Hug
Peace

Ще дебна да те видя какви ги вършиш Hug

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бях с пълна упойка- не помня нищо Mr. Green, излезнах от упойката малко след като са ме вкарали в стаята! Peace
Успех Hug

# 10
  • Мнения: 2 005
Аз също бях с пълна упойка, но за вида не мога да ти кажа, но честно казано беше супер упойката Peace Събудих се веднага и нито съм повръщала, нито ме болеше глава Hug

# 11
  • Мнения: 5 468
Аз бях с пълна упойка във Втора градска болница. Застана ми анестезиолога до главата, каза ми две изречения, накара ме за изпия една спринцовка с нещо като вода вътре и ме пита за името.... помислих си - Айде, щом пита, как се казвам - ясна е работата........... и се събудих в реанимацията Crazy Mr. Green.
Не ме е боляло изобщо. През цялата нощ идваха през 20-30 мин. акушерки, да видят, как съм. Аз пък, от щастие, не можах да мигна. На другия ден ме преместиха в стая. Казаха, че ако почувствам болка, ще ми дадат болкоуспокояващо. И така беше...
Зорът за мен беше раздвижването. И не можех да се обръщам настрани. Само по гръб лежах към 10 дена. Оттам ми се натърти опашката и още ме боли... вече 3 години.
Пожелавам ти успешно и безаварийно раждане. И не се плаши толкова. Докато се усетиш и ще заспиш и ще се събудиш.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз бях и двата пъти с пълна упойка. Така и не разбрах кога съм заспала, а когато се събудих, вече си имах бебчета Grinning Втория път е имало усложнения при операцията ми, продължила е по-дълго и т.н. Радвам се, че съм била с пълна упойка, защото иначе щях да се ошашкам.
И всяко раждане е индивидуално. След първото излизане от упойка почти нямах болки, но ми беше ужасно студено. След второто не ме втрисаше, но пък болеше повече. Обаче знаеш ли, че имаш имаш здраво бебче, не обръщаш внимание на тези неща, а си мислиш за него Grinning
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 672
И аз бях с пълна упойка. Когато заспивах звучеше много хубава песен. Когато се събудих бях още на операционната - започваше да боли, но бях щастлива заради малката ми дъщеричка.. Grinning Възстанових се бързо.

Никога не ме е било страх от операцията. При следващо секцио пак бих избрала пълна упойка.

# 14
  • Мнения: 2 100
За незнаещите...упойката как се слага...обърка ме следното:

накара ме за изпия една спринцовка с нещо като вода вътре

Общи условия

Активация на акаунт