Бебо е болен и отказва твърда храна.Моля за помощ.

  • 976
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 191
Не се притеснявай, достатъчно му е кърмата. Това му е "лечебната храна".
Моят син е голям лакомник, но допреди няколко дни (като пипна вирус) беше само на кърма и малко вода. А е на година и 6 месеца. И аз в началото нямах големи количества, защото беше намалил кърменията на 3 през  деня и 1-2 през нощта. Но му давах всеки път като поиска да суче, и въобще не съм се чудила дали му стига. И отслабването е нормално, така казаха двама доктори. Моят свали кило и половина за десетина дни. Но сега ела да го видиш как постоянно иска да яде, и наблюдавам, че пак си става дебеличък.

# 16
  • Мнения: 407
Дербния вече е по-добре.Днес си хапна попарка от 2 сухара+сиренце.Пие повече вода и продължава да си сучи повече от колкото като е бил малко  бебе.  Simple Smile Все още не пишка както преди,но смятам,че и това ще се нормализира с хапването.
Благодаря на всички за съветите и подкрепата.Много ми бяхте полезни!   bouquet

# 17
  • Мнения: 394
радвам се, че се оправяте

# 18
  • София
  • Мнения: 6 250
Вижам, че вече е добре детенцето, но да се включа и аз. Няма как да забележиш, ако се е обезводнил. Със сина ми бяхме в болница точно преди 1вия му рожден ден точно заради обезводняване от стомашния вирус. Беше ужасно отслабнал и отпаднал; вече проходило дете, което не само, че не искаш да ходи (бяха му точно като кашкавалени крачетата), но и в един момент като го оставех на леглото (примерно, за да му измия чашката) той изобщо не шаваше, абе като новородено, дори и с ръчички и крачета не махаше; накрая даже като му извикаме по име не можеше да си обърне главичката, а само с поглед ни следеше. Sad Дори в болницата ни казаха, че сме закъснели. Та, когато е обезводнено детето е не просто отпаднало, а много отпаднало и бледо. Тогава кърменето ни помогна за по-бързото възстановяване.

И сега като е болен отказва да яде, но после здраво си наваксва. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт