Има ли ги още?

  • 2 479
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Има ли ги още в България ония бозави
костюмарчета, дето все по двойки се
движат, зализани едни такива, благи,
усмихнати и говорещи български, а през
тяло преметнали чанти, пълни навярно
с разни важни материали по мисията, за
която кракът им гази българската земя.
Сектантчета някакви. Или какви? Не ми
се е налагало да ме заговарят (или пък
аз тях). Та има ли ги още у нас и дали
някой от вас е имал вземане-даване с тях?
Какви са? Чувах, че така отбивали военна
служба. Пращали ги като проповедници.
Не знам, дали е истина.

# 1
  • Мнения: 985
За онези от пратениците на Йехова ли става дума?Ако е за тях аз много отдавна не съм виждала такива.Пък и те май с жени не разговаряли.  Crossing ArmsНосят и библии под мишници.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм виждала наскоро ... но днес една мила жена на около 45 ми даде брошурка за Истината на Иисус, или нещо подобно ... Жената беше мила и симпатична ... тръпки ме побиха, че вече не можеш да познаеш от къде ще те намерят ... кой знае какво е около училищата

# 3
  • Мнения: 985
Те такива по едно време се бяха засилили да досаждат по апартаментите на хората с разни книжки. ooooh!

# 4
  • Мнения: 750
За онези от пратениците на Йехова ли става дума?Ако е за тях аз много отдавна не съм виждала такива.Пък и те май с жени не разговаряли.  Crossing ArmsНосят и библии под мишници.
Явно скоро не си излизала! Mr. Green
Ако е за тях...има ги има...Скиторят си по Витошка,пеят,развяват странни рокли(роби),пристиснали книжа под мишница!
Отивам на отсрещният тротоар като ги видя! Whistling

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но какво значи "такива" ... тази жена хич нямаше аскетичен вид ... беше слънчева , усмихната и излъчваше самочувствие , беше облечена модерно и цветно ... Не ме интересува до колко е прекрасно, хуманно и възпитаващо в ценности тяхното учение, не ми харесва да ми пробутват зарибяваща религиозна литература, независимо от религиозния уклон

# 6
  • Мнения: 2 070
Тези са мормони, за които Лиска говори. В Плевен още се движат така по двама, още имат център, където дават безплатно уроци по английски, дори понякога ходят по къщите. Като от калъп са.

А онези Свидетелите на Йехова раздават дискове по улиците, напред са с технологиите вече.

# 7
  • Мнения: 6 417
 Май са мормони  newsm78   Обикновено щъкат из парковете.

# 8
  • Мнения: 985
"такива" в смисъл като тази жена,за която казваш. WinkИ на мен не ми е приятно да ми звънят на вратата вкъщи и да ми пробутват книжките си.Не ми е приятно и да ме спират по улиците с тази цел.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
как да ги разпозная питам  newsm78 за да кажа , като стане време , на детето да стои далеч

# 10
  • Мнения: 985
Тя Лиска хубаво ги е описала,едва ли ще ги объркаш. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 164
Те такива по едно време се бяха засилили да досаждат по апартаментите на хората с разни книжки. ooooh!

Ъ-хъ и аз сънена една сутрин я грабнах, да ми се разкарат по-бързо и да си легна да си доспя и вечерта майка ми ме беше заклеймила като сектантка. ooooh!
Отдавна не съм ги виждала. Stop


как да ги разпозная питам  newsm78 за да кажа , като стане време , на детето да стои далеч

Учиш го да не говори и взима нищо от непознати.. Thinking

# 12
  • Мнения: 1 120
има ги още.преди два дни мернах една група от четири спретнати момчета.
чудя се,какво ли правят още тук?нямам оглед над нещата,но и мисля,че няма много запалени по идеите,които проповядват(каквито и да са).като че ли мина им времето  Thinking

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

как да ги разпозная питам  newsm78 за да кажа , като стане време , на детето да стои далеч

Учиш го да не говори и взима нищо от непознати.. Thinking

 ... да  го възпитавам кат темерутин, казваш ... не ми е по вкуса ... искам детето ми да общува свободно с хората около себе си  ... извинете за отклонението, но ми е прясна случка и още съм в размисъл

# 14
  • Мнения: 2 070
Сикрет, те се разпознават от далече.. Обикновено с ризка с къс ръкав, пъхната в панталон, най-често на ситно синьо каре да речем, зимата с пуловер или елечета отгоре. Имат вид на колежанчета, обикновено са много млади момчета в колежанско-студентска възраст. Винаги са с чанти преметнати през рамо, като коланите на колите, не на едното рамо като дамските чанти, може с ранички да са. доста често са с малки кръгли очилца. Много мили и възпитани. Всъност те са си вид протестанти, не е фатално, ако някое дете залитне, признати са официално, май в Атланта ли къде беше, Кейси да каже, са най-разпространени. Не знам с какво се отличава "учението" им.. Абе едни от многото легални протестанти май. Мен ме отблъскват сякаш, прекалено благовъзпитан вид имат, излишно е просто за възрастта им. Дали това е само прикритие.. Яко е така да си обикаляш Източна Европа и да сваляш мацки. Но те май се приемат насерозно като истински мисионери.

# 15
  • Мнения: 1 299
От години не съм виждала... Но щом казвате, че още ги има, явно не представлявам интерес за тях и не ме спират ...

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тези с ризките ги знам ... и с робите също ...онези с Ганеша на тениските и тях ... но има и такива, които са съвсем обикновени на вид ...

# 17
  • Мнения: 3 423
Дали това е само прикритие.. Яко е така да си обикаляш Източна Европа и да сваляш мацки.
Едва ли целта на занятието е да свалят мацки!

# 18
  • Мнения: 4 392
Видях наскоро от онези с колежанския вид. Чак се учудих, че още ги има.

# 19
  • Мнения: 2 386
Имам приятел гей-мормон.Чудничко.
Има си ги и още как..

# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Чувах, че така отбивали военна
служба. Пращали ги като проповедници.
Не знам, дали е истина.

има нещо такова, за военната служба имам предвид. само дето армията е на христа. някои църкви, мормоните например, си пращат задължително младежите да набират други будали, нещо като пирамидните структури - ако искаш да си мормон, трябва да набереш подчинени... и колкото повече нови членове привлечеш, толкова повече се издигаш в йерархията. спомням си един случай ми разправяше приятелче за негов приятел от младежките години, мормон, който го изпратили във великобритания на такава мисия и той къде, къде, та се ориентирал в една психиатрична клиника, почти всички пациенти вкарал в правия мормонски път... бил станал голяма работа в църквата си, ама като го разкрили, го разжалвали.

# 21
Само веднъж са ми идвали на гости. Най учтиво попитаха имам ли време да си говорим на религиозни теми.  Grinning Аз им казах , че имам достатъчно време, и може да си говорим неограничено, но първо искам да знам колко плащат на час.  Money Те пък се разбързаха и си тръгнаха, и оттогава не са идвали.  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 849
Има ги или поне ги имаше до съвсем скоро .И тук се срещат ,спирам да си поговорим ,да си пробвам английския  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 1 105
Има ги още, да. Аз често виждам покрай нас.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 453
Последно преди две години минаха двама такива, дадоха ми разни книжки и листовки, кучето лаеше, внука ревеше и за да се оттърва от тях ги взех, после ги пуснах в кофата за боклук.Но явно те бяха решили ,че могат да ме зарибят, щом съм взела книжлетата и след една седмица цъфнаха пак , защото съм била проявила интерес, да ми дадат още литература.Тогава разбрах, че няма да спрат да ми досаждат и ясно им заявих, че съм православна Християнка и нямам намерение да си сменям религията, защото тази си ми харесва.Повече не дойдоха.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз им викам СС-овци. Приличат на генетично подбрани екземпляри за продължаване арийската раса - еднакви по височина, руси, светли... като представителна рота.
Никога не са ме спирали, явно не се вписвам в еталона. Но навеждат към мисълта за конспирация.

# 26
  • Мнения: X
Има си ги. "Църквата" им, или каквото е там, се намира на Марин Дринов, офиса ни е наблизо и ми се налага редовно да минавам от там, виждала съм и момичета от същия тип. Впечатлението ми е, че таргета им са възрастните хора.. виждала съм ги да носят пазарските чанти на някои съседи. Ултра любезни, чак тръпки те побиват, нещо толкова изкуствено има в тях..

# 27
  • Мнения: 2 407
Има ги, редовно ги мяркам по центъра.

# 28
  • Мнения: 4 447
ИИИма, има, мчи как?

Само, че сега са само по ризки с вратовръзки.
Жега е все пак.


# 29
  • Мнения: 4 451
Аз съм ги засичала в градския транспорт в Бургас. Говорят си двамката и на никой внимание не обръщат. Crossing Arms

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго.
Сега и двете ни приятелчета са в Пловдив.
Най-важното - не си натрапват вярата.

# 31
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
има ги. възпитани и любезни са, не се натрапват, не пречат на никого. нека си проповядват, каквото са си решили и да живеят както са си избрали.

# 32
  • Мнения: 3 521
Поста на Олинце, все едно аз съм го писала. Точно така се запознахме(пак в Пловдив Laughing) с двама от чантосаните. Първият им въпрос беше за религиите - мъжът ми отговаря - католик, аз - ортодокс, и те решиха явно, че с нас няма да преуспеят на тази тема...обърна на нещата от живота, кой къде ходил, какво видял, защо, дадени една брошурка и си замина по живо-по здраво.
Не ми направи впечатление на нахал-чисто момче, изгладено, изпрано, миришеше на хубав парфюм...ако бях 10 години по-млада, може би щях да клъвна, точно заради тази нентрапчива симпатия. Thinking

# 33
  • Мнения: 3 268
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

# 34
  • Мнения: 4 916
Видях двама такива във Варна миналия месец - направи ми впечатление че идваха откъм Максуда (циганската махала). Преди това съм ги виждала и по центъра, сториха ми се много кротки - стоят си с брошурите и не се натрапват на минаващите, чакат някой да се спре сам.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 958
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Дойдоха при нас в един парк. Казахме им само, че аз, мъж и дете сме ортодоксални. Мъжът ми даже им пожела приятен ден на английски за бъзи. Лично аз се дразня, не ми е приятно да ме притесняват. Какво от това, че са възпитани, да си зарибяват в Америка или откъдето са дошли Naughty

# 37
  • Мнения: 178
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго...

Как ме изпревари.  Wink Освен това, мормоните сами си плащат пътуванията, а ако не са на мисия, ежемесечно внасят известна сума по сметката на своята църква.  Peace  

Аз нямам нищо против тях, защото не са натрапчиви и бих предпочела да се движа по улици, пълни с мормони, пред това да се движа по улици, пълни с безбожни мангали.

# 38
  • Мнения: 1 002
Да има ги още.
Американци - мормони. С мъжа ми се запознахме с две момчета, много приятни с носталгия за дома.
Научих интересни неща от тях - че не пият кафе и кока кола, движат се по двама , за да може винаги единият да контролира другия, не пушат и пият. Обикновенно са малки - на по 20 години. Като се приберат в Щатите ще учат, ще работят нещо съвсем друго.
Сега и двете ни приятелчета са в Пловдив.
Най-важното - не си натрапват вярата.
и аз познавам едно момче мормон , много приятно , никога не ме е успивал да ставам религиозна , то аз си казвам как нищо не може вече да ми се вкара в кратуната
тези мисии са доброволни и безплатни , един вид благотворителност , за момичетата са по желание ,
научават съотвения език , наистина не пушат , не пият кафе , като са на мисия нямат право да се доближават на по-малко 1 лакът до друг човек ( един вид - да не правят секс ) ,
след мисията се връщат в Щатите и продължават с нормалния си живот , 10 % от жителите на Щатите са мормони

# 39
  • Мнения: 258
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking

Май се намира на "Цар Борис ІІІ" , между "Пушкин" и Околовръстното.

Иначе, скоро не съм мяркала от тях. Навремето, имаше доста по центъра и никак не бяха ненатрапчиви. Доста досаждаха на по-млади хора (явно ги имат за по-податливи на внушение).

# 40
  • Мнения: 3 268
Има ги,да.Живея в Павлово,на 100 м от сградата на Свидетели на Йехова.Само веднъж са идвали у дома да ме канят на сбирка и това е.Нямам близки контакти с такива хора.Вчера пак видях двама.

Не знаех ,че имаме такава сграда в квартала. Shocked Коя е тя? Аз живея в Бъкстон.
Извинете ме за Офф-а.

Иначе , "такива" не съм виждала от години....Или като се замисля ,май не съм обръщала внимание. Thinking
Сградата е нова,много красива,облицована с гранит и се намира в локалното ,до трамвайната спирка на пазара на Павлово.За да я видиш,трябва да минеш в локалното зад пазара.Има и табела "Свидетели на Йехова"

# 41
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
При нас си има мармоти от край време. Винаги са много любезни, аз понякога си говоря с тях и ги разпитвам... Със сигурност зная, че в хола на квартирата си имат голям надуваем басейн, в който се къпят заедно, а старейшината им е с боксерки на пингвини, извършващи репродуктивни ритуали. Мога да се закълна пред съд, ако се налага.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 958
....Сградата е нова,много красива,облицована с гранит и се намира в локалното ,до трамвайната спирка на пазара на Павлово.За да я видиш,трябва да минеш в локалното зад пазара.Има и табела "Свидетели на Йехова"

Благодаря за отговора.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 726
В Бургас поне все още се срещат по улиците. Никога не са ме спирали, он винаги съм се чудила каква точно им е мисията. все са англоговорящи и верно бозави...

# 44
  • Мнения: 4 390
Има ги. Виждам често.
Втриса ме от мормони още от времето, когато живеех в Канада.

# 45
  • Мнения: 4 668
Преди години , когато тези са били актуални , мъжът ми ми разправя една случка - пъзвънили у тях  Laughing За лош късмет на проповедниците , обаче отворил свекър ми  Grinning Той се занимава с йога / даже в момента е председател на федерацията / , поканил ги , почерпил ги по една вода / защото той кафе не пие / и седнал в йогийска поза да ги слуша ...
Почнали те , ама и той извадил неговите книги и започнал и той да говори ... Взели да искат да си тръгват , но свекъра / той и физически не е за подценяване / казал - аааааа , не ! Сега ще стоите тук и ще слушате и вие  Naughty И така 4 часа примерно . Онези се измъкнали полуживи  Joy и доста

# 46
  • София
  • Мнения: 11 692
Има ги,дори преди около месец-два видях такива  "костюмари" и се чудех дали са от тях.Не носеха библии под мишница,иначе веднага щях да ги разпозная.
Всеки път,когато минавам покрай сградата на Свидетели на Йехова се чудя как може да е толкова лъскава,прилича ми на офис сграда,но не...ясно си пише кои са собствениците и.
Сега се сещам,че преди доста време бях засякла две девойчета на трамвайната спирка близо до въпросната сграда.

# 47
  • Мнения: 865
И тук ги срещам най-редовно.Спретнати ,чистички,учтиви- не са нагли!Не ме закачат ,май ги гледам лошо.Предлгат "безплатни" курсове по англ.

# 48
  • Мнения: 1 733
Има ги! В парка до нас ("Оборище") ги виждам всеки ден.

# 49
  • Мнения: 2 309
Това са "Мормони"...сектанти,има ги навсякьде ooooh!особенно,когато някоя секта има публи4на проява ooooh!
В Италия сьЩо се среЩат... ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 423
Има ги! В парка до нас ("Оборище") ги виждам всеки ден.
Някой каза, че на Марин Дринов
им бил Центърът. Там не е ли и
Пето районно, бре?!
Добре, де, има ли файда да са у нас,
се питам. Май риторичен въпрос.
Наистина правят ненатрапливо впечатление.

# 51
  • Мнения: 753
Имаме такива съседи, под нас, 2 момчета - живеят близо 3 години вече; Рубен и Джордж, говорят перфектно български и писмен, за коледа, и за бебето получихме картичка от тях без нито една грешка на български,  .... с много добри впечатления са, те са единствените от съседите които са ми помагали и ми помагат с количката, винаги усмихнати, винаги поздравяват и винаги са готови да ти помогнат, ......знам че са евангелисти, така поне казват, и са страшно мили,....веднъж пощата им пристигна по погрешка у нас, така разбрах че са от Германия, или поне така мисля,

# 52
  • Мнения: 223
Аз не съм виждала скоро такива!

Общи условия

Активация на акаунт