Цитомегаловирус IgG +

  • 29 798
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета!
След 2 спонтанни аборта и диагноза двурога матка, лекаря който ме наблюдава ми назначи изследвания за антитела за няколко инфекции. И резултата ми от цитомегаловируса е положителен. Понеже не можах да открия много подробна информация за това дали и как трябва да се лекувам, моля ако някоя от вас може да ми каже нещо повече по въпроса. Ще ви бъда благодарна!

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Еееееееее, няма ли край при теб бе да му се невиди? Какво още ти е писано да преживееш? Пу, яд ме хваща. Cry
   Миличка, нищо не мога да ти кажа по въпроса, все пак док не ти ли обясни за какво става въпрос и какво следва?

# 2
  • Мнения: 3 698
Здравей,
наистина информацията в нета е малко, ето в тази клиника http://www.dermatology-bg.com/services-venerology.php , като пусна търсачка за цитомегаловирус ме препраща на лечение и диагностика и може би ще могат да ти дадат някакво инфо по телефона дали прилагат при тях някакво лечение .
Иначе, предполагам си прочела всичко за възможни усложнения.За съжаление всеки вид тежка инфекция, като рубеола, цитомегаловирус и листерия, могат да причинят аборт. Аз родих в края на шести месец заради инфекция листерия.По същото време имаше една майка преждевременно родила бебче с цитомегалус, трудно се пребори дъщеричката й и доста време беше в МД.Доколкото знам, я предупредиха че може да има проблеми с очичките.Сега малката е добре, носи очила, но иначе е здравичка.Има и една мама тук във форума, чието детенце се роди с цитомегалус .Доколкото знам инфекцията е много упорита.Въпросът е може ли сега още да се лекуваш, да не чакаш.Аз не знам, но силно стискам палци да е възможно.Може би във Вирусологията трябва да се пита, за листерията мъжа ми ходи някъде около Руски паметник и намери някакъв консултант, който му беше дал информация.
Друго, което бих те посъветвала е повторение на изследванията и проследяване.В този форум http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&a … ic=5582.msg107677 прочетох, че на много от момичетата се е оказало, че положителния резултат показва стара инфекция.
Съжалявам, че не ти дадох информация как да се лекуваш, надявам се лекарите да намерят начина и подходящите медикаменти.Много се надявам всичко да се нареди.Дано  Praynig .

# 3
  • Мнения: 3 698
Чак сега видях, че си от Варна, но поне може да се обадиш на някой телефон в лабораторията по вирусология в София и да разпиташ http://www.vma.bg/klinikabg.php?srid=8 .

# 4
  • Мнения: 4 324
Цитомегал вирусът може да причини аборт Sad
Лекувай се непременно!

# 5
  • Мнения: 3 698
Потърсих още информация, в последния абзац от тази страница http://www.skorayapomosh.ru/citomega.php пише, че при точна диагноза може да се приложи лечение с антибиотици и имуностимулатори.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Много ви благодаря за отговорите, няколко дена бях извън града и чак сега ви чета.
Моят гинеколог ме посъветва да повторя изследването, защото може да не е точно. Посъветва ме и да се свържа с доц. Конова от Плевен и тя също да ми даде някакво тълкуване на резултатите. Със сигурност ще повторя изследването.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
IgG+ означава, че в миналото си изкарала такава инфекция.  цитомегаловирус IgG+ има почти всеки трети човек. вирусът е много разпространен.
това би следвало да ти го обясни твоят гинеколог, вместо да те праща да търсиш информация в Интернет.

само текуща, активна в момента инфекция (тоест, наличие на IgM+), може да е причина за спонтанен аборт. наличието на IgG антитела не може да е причина за няколко поредни спонтанни аборта.


# 8
  • Мнения: 236
Jаm ти е дала правилния отговор!!
Позитивирането IGg означава ,, че си имала контакт в миналато с този вирус ! До около 50-тата си  годишнина 90% хората са се срещали с него !!Само ако IgM , ти е положителен означава ,че в момента вируса е активен , което наистина е опасно !За съжаление са малко лаборатории,които го изследват .За София знам със сигурност , че в Цибалаб правят това изследване!
Успех и си пусни IgM изследване без да се притенсяваш излишно, както ти казах този вирус може да бъде причина за един аборт , но не и за няколко поредни !Успех  Hug

# 9
  • Мнения: 304
Здравей, виждам, че момичетата доста компетентно са ти отговорили. Ще се опитам като вирусолог да се изкажа компетентно и аз. Трябва да си видиш IgM антителата за този вирус. До колкото знам, уви, това изследване рядко го предписват лекарите, обикновено ако знаеш за какво става дума трябва да си го искаш сама. Активна инфекция с цитомегаловирус може да предизвика аборт, като се смята, че това е добрата развръзка на събитията (искрено се надявам да не ви плаша твърде). Проблемът с този вирус е, че е от семейството на херпесните вируси, което значи, че е доста трудно да го разкараш ако веднъж си го пипнала. В същото време много голяма част от хората имат прекарана инфекция с цитомегаловирус, без да са я усетили. При тях вирусът се е скрил в организма и чака подходящи условия, за да се размножи. Критично по време на бременността е, че стресът, който преживява организма може да провокира спящия вирус към активна инфекция. Не знам начин да се лекува по време на бременност (уви, това е в компетенцията на лекарите). Иначе е необходимо да се прилага лечение именно докато е активна инфекцията (преди вирусът да се е скрил). Лечението е с препарат, наречен ганцикловир и до колкото знам е доста скъпо и се прилага венозно по два пъти на ден за 10 дни. Поради начина на прилагане лечението става в болнични условия. Имуностимулаторите биха били повече от полезни за ограничаване на инфекцията, но антибиотиците - не.
Имам позната, която направи аборт заради активна инфекция с ЦМВ. След лечението с ганцикловир - резултатът е здраво и жизнено дете, вече на 3 годинки.
Въпреки че съм вирусолог, не съм лекар, не съм в течение на новите възможности за лечение. За по-сигурно - питайте лекарите.
Дано съм била от полза.

# 10
  • Мнения: 674
Цитомегаловирус IgG + positive 124,7 Au/ml    IgM - negative

това е и моя резултат от 22.август.Според моята лекарка няма място за притеснение щом  IgM - negative.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Преди няколко дни си направих изследване и на IgM и резултата е отрицателен и най-после си отдъхнах. Хламидиите също са ми отрицателни и IgG и IgA.

Благодаря на всички включили се в темата!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Февер,много добри новини.Успех!

# 13
  • Мнения: 674
Чудесни новини ! Желая ти успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 694
Момичета темата е много стара ,но така и ли иначе съществува  не искам да отварям нова .Тези изследвания за този вирус специални ли са .Имат ли нещо общо с антифосфолипидните антитела?Вколко ранен стадии може да стане аборта ако имаш този вирус? ConfusedИ дали  може да се излекува със преднизолон и имуновенин без антибиотици?Моля ако някой е наясно да ми пише Hug

Общи условия

Активация на акаунт