Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 авг. 2007, 11:05 ч.

Да поговорим за акитата...

• 788
  • 16
  •   1
Отговори
  • България / Варна
Здравейте мами,
Синът ми е на 8 месеца, хапва си вече почти всички зеленчуци в сварен и пасиран вид, повечето плодове като пюрета, някои и пресни вече, яде и месце, и кашички. Но..... не е запечен, защото всеки ден ака по 1 или 2-3 пъти зависи, обаче акито му е доста твърдо....въобще не е пастообразно, а по-скоро като кюфте, което е съставено от топчета. Ака трудно, напъва се доста и почервенява, понякога и плаче, пъшка.... От известно време ми отказва да пие вода и със настояване от моя страна изпива около 70-80 грама за 24 часа. Сок не пие. Това нормално ли е при вече захранениет дечица,..... иначе си се кърмим.

# 1
  • на морския бряг
аз мога да те посъветвам за това че не пие вода- вземи от чая на BLEVIT L  той е за разхлабване попринцип но има много хубав аромат.дъщеря ми също отказва да пие вода но като сложа от чая във водата и може да изпие и 100 мл.

# 2
  • София
Да, поемането на течности е много важно, особено в тези жеги. Ти колко пъти го кърмиш и знаеш ли колко кърма приема детето всеки път?

# 3
  • София
Няма нужда от чай за разхлабване, детето не е запечено, щом ходи по 2-3 пъти на ден. Просто вече ака твърдо от твърдата храна. Настоявай за вода, особено в тия жеги. И е хубаво да яде супички, разхлабващи плодове...

# 4
  • В полето на неограничените възможности.
 Joy Joy Joy Joy Joy

Споко, и нашия понякога ака тип - пластелин!

Понякога ги мачка хубаво и ги прави, я на квадратче, я на триъгълник... понякога идват на дребно - като дарадонки  Laughing

Няма нужда да му даваш каквото и да било разхлабително. Вече му давай само пресни плодове.

# 5
И на моето дете акитата отговарят на описанието ти. Пие вода.

# 6
  • В.Търново
Дъщеря ми ака по същия начин от време на време, но не постоянно все пак. Когато пие повечко сокове всичко е ок, но ако е хапвала повече твърда храна е точно в такъв вид.

# 7
  • Горно нанадолнище
Увелечете течностите, това е проблема Peace

# 8
  • Sofia
Увеличете плодовете. Винаги съм регулирала стомахчето на сина ми и моето с храна/ плодове и никога с лекарства.
Разхлабващо действат: круши, киви, сливи, кайсии и праскови, както и соковете на тези плодове.

# 9
Увеличете плодовете. Винаги съм регулирала стомахчето на сина ми и моето с храна/ плодове и никога с лекарства.
Разхлабващо действат: круши, киви, сливи, кайсии и праскови, както и соковете на тези плодове.
PeaceИ нашите са като пластелин,но не се притеснявам-нали ака?Ама като не акаше преди какво беше.... ooooh!сега не се и замислям при акане по 3-4 пъти на ден.
Когато ни е по-твърдо давам плод от гореизброените(без киви) и нямаме проблеми.

# 10
  • Sofia
И синът ми меси такива кюфтета  Joy . Педи каза, че сигурно е от това, че пие малко вода - пиеше много малко преди. Обаче сега се налива като жаба - и пак същото, и плодове яде, и сокове пие - все същите ги меси. Иначе ака по няколко пъти - обикновено с напъване, но без пъшкане и не дава признаци да го боли ...

# 11
  • Старата столица
И Калина ака така.И до сега.И плодове яде,и течности поема доста,супи,и всичко,за което се чете по-горе.Но с акането е точно както го описваш при вас.И аз незнам на какво се дължи Rolling Eyes

# 12
Моята акаше така преди около месец,затова няколко пъти и  слагах по малко круша в кашата.

# 13
  • София
от както започнахме зеленчуковите пюрета(ние скоро се захранихме) и нашето аки е такова, но акаме по веднъж на ден

# 14
  • София
И аз имам същия "проблем" с Влади. Понякога се налага да му помагам да се изходи, защото го виждам, че се мъчи много милото. Вечер го кърмя, а вода почти не иска, въпреки, че аз непрекъснато му предлагам. А сокове пие много. Иначе яде всичко почти вече. Явно трудно се регулира стомахчето му още, дано не стане хронично само че ...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт