Как въздейства Yu-Gi-Oh?

  • 3 871
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,
Ако има някой психолог във форума, моля да ми каже как се отразяват на детската психика ужасните чудовища от картите и филмчетата за Yu-Gi-Oh. Фимчетата им ги пускат в детската градина и не зная колко е добре това. Зная, че тези образи се запечатват в съзнанието, но не зная дали могат да предизвикат някакви нежелани последствия. Дали случаят в Минесота не е в следствие на подобно "промиване на мозъка"?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 717
не съм психолог
филмчето не ми харесва, общо взето съвременната анимация не ми харесва
ама как така пускат такива филмчета в детската градина?
Дияна е в 1ва група, гледат филмчета на Дисни и т.н. Даже и по-големи да са ... не мисля, че точно това филмче е възпитателно. Убиване на времето, хубаво, но може и с други неща да се направи
Моята също от време на време казва "ю ги йо", но заради картите, които са напускали по кроасани и чипсове

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: МСМ
Дали случаят в Минесота не е в следствие на подобно "промиване на мозъка"?

Какъв е този случай в Минесота?Би ли написала повече.
Аз съм се видяла вече в чудо с това филмче.Батковците-на 14г и на 10г са полудели по него,както и всичките им приятели.Само за картите мислят,за филмчето,правят си медальоните,щита...направо се изприщвам от този  Yu-Gi-Oh #Cussing out
Говорим,обяснявам,че това е една измислица и няма нищо общо с реалността,но това си е направо масова психоза сред децата...и въпреки това се опитвам максимално да ограничавам,защото иначе се превръща в мания...големия ми син беше започнал да си навива часовника за 6 00 ч. сутринта,за да стане да гледа филма Rolling Eyes ...бре,чак пък толкова...сега вече не го прави,защото доста поговорихме...опитах се да крия и картите,защото те започнаха само за това да мислят и училището остана на заден план...известно време потърпяха,но ги усетих,че тайно пак си взимаха картите,пък и  хич не ми се иска да ги ограничавам от позицията на по-силния и се опитвам да убеждавам...в повечето случаи успявам,но сега е трудно...наистина си е масова психоза и зомбиране Crossing Arms  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 243
И моя е много запален - чак се не трае. Но съм забелязала, че е от нещата "всяко чудо за три дни". Преди това бяха пумпалите, преди това - вече не помня какво...
Ами не мисля, че има опасност за психиката им. Като беше малък Иво, много се шашках, че детските приказки имат много насилие в тях - то една няма, без кръв или смърт, в краен случай тежска телесна повреда. Даже като му ги разказвах, ги редактирах (малко като оная кукувица снощи от "Отчаяни съпруги"). После имах възможност да поговоря с детски психолог точно затова и тя ми каза да спра. Децата не възприемат насилието в приказките или във филмите като нас. Освен това било един вид подготовка... Жената ми обяснява надълго и нашироко - каза, че е по-лошо, ако го предпазвам от тези сцени.
Пъккато гледам, не е станал агресивен, нищо че и той ставаше сутрин рано да гледа ЮГиО - докато не го изловихме Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 792
Ами то всъщност в Yu-Gi-Oh, няма толкова много насилие,има добри и лоши, има хора които надценявта възможностите си, има фукльовци, които си патят и всичко друго от старите книжки, но поднесено в малко нестандартна за нас форма.
  Мен лично ми допада и още повече, че е поднесено в достъпно и увличаща децата форма.
  Доста серии съм изгледала и аз самата Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 2 827
аз лично гледам филмчето
сина ми не го гледа  Embarassed
но на мен ми е готино
няма никакво насилие
даже имаше един страхотен епизод
много философски
така че незнам да какъв случай иде реч
но филмчето си е екстра

# 6
  • Мнения: 1 320
Цитат на: big mama
Ами то всъщност в Yu-Gi-Oh, няма толкова много насилие,има добри и лоши, има хора които надценявта възможностите си, има фукльовци, които си патят и всичко друго от старите книжки, но поднесено в малко нестандартна за нас форма.
  Мен лично ми допада и още повече, че е поднесено в достъпно и увличаща децата форма.
  Доста серии съм изгледала и аз самата Wink


Напълно сам съгласна.!!
При нас  бързо бива изместен от Франклин!!
 
Всичко зависи от това кой канал ще му пусна.

Добре , че стана топло и сега всяка минута е навън и не се сеща изобщо за ТВ. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 278
Цитат на: sladka hapka
После имах възможност да поговоря с детски психолог точно затова и тя ми каза да спра. Децата не възприемат насилието в приказките или във филмите като нас.


Това е много интересно. И мъжът ми така твърди като си говорим по тая тема. Не знам защо обаче, аз наистина не мога да чета някои приказки на децата си, с които аз съм израстнала преспокойно. Просто нещо ме спира. Може и да е предразсъдък, не знам. Вероятно психологът, с когото си говорила (както и мъжът ми, ща не ща да си призная  Laughing ) е права.
Преди известно време обаче, реших да прочета на Александър "Тримата братя и златната ябълка" - нали трима братя ще станат съвсем скоро  Grinning Толкова уверено я зачетох от една мноого стара моя книжка с български народни приказки. Буквално на второто изречение обаче започнах да сричам. С пасажа, дето третият брат убол ламята с ножа и после я проследили по кървавите дири, горе-долу се справих. Като стигнах обаче до момента, в който същият брат късал от месото си, за да храни орлите, дето го пренасяли на горната земя, нещо не се справих много добре и започнах да променям неволно.  
Знам ли, може би наистина тези приказки, изпълнени с насилие, са ми помогнали онзи ден, бременна в деветия месец, почти хладнокръвно да изгледам яденето на човешки мозъци в "Ханибал", на който случайно попаднах по хърватската телевизия. И все пак...

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Demetra
Буквално на второто изречение обаче започнах да сричам. С пасажа, дето третият брат убол ламята с ножа и после я проследили по кървавите дири, горе-долу се справих. Като стигнах обаче до момента, в който същият брат късал от месото си, за да храни орлите, дето го пренасяли на горната земя, нещо не се справих много добре и започнах да променям неволно.  

точно тази приказка като дете ми беше от най-любимите. Даже книжката си спомням - една такава четвъртита, с разкошни картинки. Този епизод го помня прекрасно, много е въздействащ, но като дете никога, ама никога не съм се страхувала или безпокоила от това, че братът си е рязал от петата. А спомняш ли си какво става с неродената мома? - пак не е за разправяне, а като малка я четях с огромно удоволствие.
 Помня, че се разстройвах ужасно на приказките на Андерсен, даже прескачах "Малката русалка", от "Малкия принци" имах приливи на някакво безпокойство... Сигурно българската ни душевност "смила" само българските ужасии.
А ЮГио-то аз не съм го гледала, щото нямам време, но вкъщи баща и син много се забавляват и с картите, и с компютърната игра, та за мен положението в този аспект е под контрол. Само това, че си навиваше часовника, за да става по тъмно не ми хареса, но го сборихме Grinning

# 9
  • Мнения: 1 278
sladka hapka, не си спомням страхотиите в "Неродена мома", но нали ти казвам, аз и за Тримата братя бях забравила за хищническия елемент Wink Търсих току-що "Момата" в тази старата ми книжка, но я нямам. За сметка на това попаднах на "Речи, чекръче!" Там имаме вадене на очи, които после слава Богу се връщат на мястото им  Laughing Странното е, че и това съм го забравила, а съм ги чела тия приказки хиляди пъти.
Знаеш ли, че и аз много се разстройвах от някои от Андерсеновите приказки - най-вече "Малката русалка" и "Малката кибритопродавачка". Тъжното усещане за тях обаче не съм го забравила и до днес, за разлика от нашенските ужасии  Thinking
Интересно съвпадение с твоите усещания!

# 10
Ne stawa wupros za nasilieto w Yu-Gi Oh, ne otkriwam da e mnogo iawno, a za cudowishtata, te sa wse rogati, zubati, cerepi i drugi tam gadosti. Mislia si, ce tezi obrazi se zapecatwat w suznanieto. I w kartite niama dobri i loshi, ima wse cudowishta, koito sa ednakwo strashni.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Имам питане:
Още ли дават това филмче в 6.00 сутринта? Защото нашата хубавица снощи караше баща си да и навиел часовника за 6 без 5, ама аз се залисах нещо и не го питах защо. Тя не че стана, ама явно има някакви мераци, а аз чак сега като видях темата направих връзка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 791
Ами както забелязвате днес детските филмчета колко са извратени повечето-все едни образи,чудовищни,рогати,не мож разбере що за животно е.Синът ми акто беше по-малък веднъж ме попита какво било това,от едно филмче,ами абсурд беше да обясня на едно 3 годишно детенце,че и мама не знае що е то?Още ненаучили действително съществуващите животни,децата ни знаят Покемон,таласъми,чудовища със супер сложните им имена....Декстър и тем подобни.Мен лично,ме безпокои този наплив на супер футуристично-чудовищни образи,чиито лица излъчват грозота,злоба,абе някакво изчадие...Малко са свестните филмчета и ние сме тези,които можем да насочваме децата си избирателно към "подходящото".Но далеч съм от мнението да се избягват напълно,под забрана или заплахи гореспоменатите филмчета.Това няма да доведе до нищо добро,напротив!Затова позволявам на сина ми(колкото и да не ми се иска) да има сам право на избор,като аз се старая да му помагам в изграждането на критериите за добро и зло,за стойностно и не,обяснявам му,че на мен не ми харесва,защото....Като ме занимава с картите Yu-gi-oh,пак му казвам,че на мен тези образи не ми допадат и защо....и т.н.Обяснявам му как повечето неща са реклама,за да печели някой и пр.Но нека се подготвя за живота,защото днес той не е Златната рибка или Вълшебната фея.Ние да се стараем да извлечем правилната поука от съответната филмирана история,тоест дори да няма такава,да си измислим подходяща,за да има смисъл ...Незнам,и аз се боя,много се боя,но децата ми не могат да раснат в саксия,трябва да са подготвени в този живот!

# 13
  • Мнения: 2 792
Цитат на: MCM
I w kartite niama dobri i loshi, ima wse cudowishta, koito sa ednakwo strashni.

 Разбира се, че в картите няма добри и лоши, това са само карти, добри и лоши има между играчите.
 На мойте деца не им изглеждат страшни чудовищета, ако ги попиташ щети кажат, че трябва да изглеждат така, защото са чудовища, ако бяха красиви нямаше да бъдат чудовища Laughing

# 14
  • Мнения: 704
Точно по времето, когато дават въпросното филмче, по Нова ТВ върви друго - казва се "Ягодов сладкиш"  и това е името на едно момиченце. Филмчето е супер, гледаме го заедно с дъщеря ми и й отваря страхотен апетит, защото всички деца имат "сладки" имена.
За ужасиите в приказките - редактирам ги; напр. приказката за Снежанка, казвам, че ловецът я завел  и я оставил в гората /не казвам, че мащехата го праща да я убие/.  Embarassed
Също си мисля, че ще мина още доооста време преди да прочета някоя приказка на Андерсен - почти всички приказки са ужасно тъжни.

Общи условия

Активация на акаунт