пробиват с канго-кой да помоля да ми помогне

  • 848
  • 9
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
оф отдолу комшиите ремонтират банята и пробиват с канго-в къщи е лудница все едно тук се прави това.Бебето не може да спи подскача  и се стряска.помолих ги поне от 2 до 4 до спрът не го правят.към кой  да се обърна в този случай това е ужасно мъжа ми е на работа и не ми се иска да го викам защото е достааа..... как да кажа ми не ги обича тези комшии понеже няколко пъти сме си говорли с тях-единия път чукаха до 22:20ч.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Обади се на полицията.
Нямат право да разбиват и вдигат шум между 2 и 4 следобед, както и след 10 вечерта.

# 2
  • Мнения: 4 916
Полиция  Peace

# 3
  • Мнения: 1 250
Хм, полиция казвате...не мислите ли, че тези хора, които разбиват го правят в тяхното работно време. В делничен ден. Все едно да подам жалба, че отсреща на строежа чукат и тропат до безумие точно по обяд. Или, че къртят асфалта посред бял ден.

# 4
  • Мнения: 4 916
Хм, полиция казвате...не мислите ли, че тези хора, които разбиват го правят в тяхното работно време. В делничен ден. Все едно да подам жалба, че отсреща на строежа чукат и тропат до безумие точно по обяд. Или, че къртят асфалта посред бял ден.


Работното им време няма никакво значение в случая. Важна е Наредбата за обществен ред, в която пише че между 14 и 16 ч. не се вдига гюрултия.

# 5
  • Мнения: 3 146
Хм, полиция казвате...не мислите ли, че тези хора, които разбиват го правят в тяхното работно време. В делничен ден. Все едно да подам жалба, че отсреща на строежа чукат и тропат до безумие точно по обяд. Или, че къртят асфалта посред бял ден.

Напротив, по закон, имаше го в някоя тема точно за кой закон и кой параграф става дума, нямат право между 2 и 4. Въпреки че моят беше два месеца по-голям, когато съседите правеха същото и въпреки че м-у 2 и 4 спираха, то детето спеше много повече и му пречеха. Няма оправия. Ужас е.

# 6
  • Мнения: 1 733
Ох, наистина е ужасно. Ние в момента правим точно такъв ремонт в апартамента на свекър ми (намира се под нашия) с идеята да слезем долу, а той да се качи горе (където е доста по-тясно). Цялата минала седмица къртиха с канго майсторите. Само че ги предупредихме, че между 2 и 4 не искаме да вдигат шум и за да няма проблеми с комшиите, сложихме долу на таблото една бележка, че започваме ремонт и ги молим да бъдат търпеливи, въпреки дискомфорта, който ще им създадем. Вечер майсторите работят до 19.30-20 и така... Според мен е нужно да говорите първо със собствениците на апартамента и ако те не предприемат нищо - обадете се в полицията.

# 7
  • Мнения: 17 402
Помолете майсторите да спрат в определените за това часове. Ако не- полиция.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мда, няма значение работното време на майсторите, щом извършват дейност в жилищна сграда. Има си закон, трябва да се спазва. От 14 до 16 и след 22ч тишина.
Иди поговори със съседите, предполагам, че скоро ще им привърши къртенето и ще има известна тишина, докато приключат окончателно с ремонта си. Няма да е само кангото.. Ехей, колко още шум ще има, разбира се не в такива децибели...  Crazy

# 9
  • Мнения: 249
спокойно извикай полиция,ако и тогава нищо не стане, другия вариант е да подадеш жалба в РИОКОЗ,а от там ще направят измерване на нивата на шум.

Общи условия

Активация на акаунт