Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Добрич,сега Ямбол

Момичета,как се процедира при преносване?
Моя позната е с термин 23-ти /утре/.Има силни болки от доста време,но в петък са я преглеждали  и е била с 1 см разкритие.Тя се чуди какво да прави.Последно на видеозон са я гледали преди две седмици.Аз й казах,че като й мине термина,може да отиде в болницата.Предполагам че няма да я върнат.Нали трябва да се види как е бебето,да се чуят тоновете му.Тя нали може да отиде в болницата без да минава през наблюдаващия я лекар?
Дайте съвет,какво трябва да направи.
Цитирай

София

На нас на училището ни казаха, че в деня на термина или следващия най-късно трябва да отидем в болницата, която сме си избрали и от там насетне се ходи ВСЕКИ ден, за да слушат тоновете на бебето, за да преценят какво да правят лекарите.
Цитирай

Цитат на: Margarita
На нас на училището ни казаха, че в деня на термина или следващия най-късно трябва да отидем в болницата, която сме си избрали и от там насетне се ходи ВСЕКИ ден, за да слушат тоновете на бебето, за да преценят какво да правят лекарите.

Да, аз преносих 3 дена и ходех всяка сутрин в болницата, там ми мереха тоновете и ако всичко е наред си отивах вкъщи. Апарата засича и контракциите, ако преценят ще я приемат.
Цитирай

Видин

аз също преносих 3 дни и след датата на термина ходих всеки ден при наблюдаващия ме гинеколог да мерим тоновете.Каза ми, че ще чакаме 7 дни да тръгне само бебето (ако всичко е наред) и чак след това да влизам в болница.
Разкритието не е кой знае какъв фактор.Аз имах 1 см. разкритие в 15,30 часа, а в 19,00 часа родих.
Цитирай

У дома, при моето семейство

Аз преносих 16дни , и след термина ходех на всеки два дни при наблюдаващия ме гинеколог, който ме преглеждаше с ехограф и слушаше тоновете. Но аз не съм имала болки, разкритие или нещо друго. На 15ден от преносването ме приеха в болница.
Цитирай

Моят термин беше вчера. Обадих се на лекарката ми, която работи и в родилно и тя ме извика днес /т.е. първия ден от преносването/ за запис на тонове и на маточната активност. Тоновете са стабилни, а маточната активност слаба ... следобяд ще отида в кабинета й на видеозон и после ще се разберем какво ще правим.
Цитирай

Видин

Сори за офф-а но не се стърпях  Very Happy .

Anita_79, колко близо е срещата с бебчо!Пожелавам ти леко раждане и здравичко и сладко бебче!
Цитирай

Цитат на: Shali
Сори за офф-а но не се стърпях  Very Happy .

Anita_79, колко близо е срещата с бебчо!Пожелавам ти леко раждане и здравичко и сладко бебче!

Благодаря! Дано само е по-скоро, че това чакане ни изнервя с тати!  Very Happy
Цитирай

Sofia

Spokoino i vsicho shte e nared.
Stiskam palci:)
Pozdravi ot nas:)
Цитирай

Добрич,сега Ямбол

Благодаря за отговорите.Ще й кажа,пък тя да си реши.
Цитирай

След деня не термина задължително всеки ден се правят записи на тоновете бебето и се ходи при лекаря, който следи бременността
чака се най-късно до 7мия ден и след това или се прави секцио или се индуцира раждане - зависи от състоянието на майката
за разкритието - аз 1см разкритие си имах още в началото на 9я мес - по принцип казват, че е хубаво - раждало се по-лесно
Цитирай

София

Моят термин беше на 8.04 и бях решила ако до 15.04 не родя да отида тогава в болницата.На 13.04 през нощта ми изтекоха водите и тогава отидох.Не исках да ме приемат в патология за да не се стресирам и затова не отидох.Но според мен е правилно след като се преноси да се ходи,за да се избегнат усложнения.
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Анита 79 леко  и бързо раждане!
Цитирай

Бях на видеозон преди малко - околоплодни води в норма, плацентата е още хомогенна - това са признаци, че няма истинско преносване + добрите записи на тоновете гарантирали, че бебето не страда и може би още не му е дошло времето. Но ми изписаха влагалищна свещичка Просталгин или нещо такова, в случай че искам да ми предизвикат раждане след 2 дни. Струвала около 30-35 лв. Имам 1 см разкритие. Това е засега от моето преносване.
Цитирай

Просталгинът изглажда шийката на матката, така че е екстра Smile
само да те предупредя, че ще получиш леки контракцийки Smile
аз от него за една нощ стигнах до 3см разкритие Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора