Действие на Methergin и Ciprofloxacin след аборт с вакуум

  • 21 052
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Преди два дена ми беше направен аборта. Първия ден имах кръвотечение, но на втория ден спря. Когато пия Метергин усещам конвулсии, но не знам защо не протича отново. Може би организма ми още не е наясно какво става или е някаква хормонална лудница в мен. Как мислите дали е нормално, че за момента не кървя?  При тези от вас с опит как беше? Колко време кървяхте? Изчистихте ли се напълно?
   Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Метаргина предизвиква контрахиране на матката...... ако те боли, да знаеш, че е от него. Това, че не кървиш не трябва да те притеснява. Много е индивидуално всичко. Ако не са минавали с кюрета, казват че кървене почти няма.
   Съжалявам , че си преживяла всичко това. Много е тъжно.
    Горе главата, мила!  Hug
п.п. Господ да опази всички от "придобиване на опит" в абортите.

# 2
  • Мнения: 16
Не са ме минавали с кюрета. Само дето много ме озадачава това, че не кървя. Не трябва ли се изчиства вече матката? Не знам кога трябва да стане това. При първия цикъл след аборта ли? Не знам какво да мисля вече. Мерси за отговора!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
матката са ти я изчистили при процедурата. ако не я бяха изчистили - лошо.
след медицински аборт е нормално да кървиш от 0 до 42 дни.
ципрофлоксацина е антибиотик, пие се профилактично след манипулацията за предпазване от бактериална инфекция.
метергин свива матката.

всичко ти е наред.


# 4
  • Мнения: 16
Действате ми много успокояващо. Hug Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 75
Мен са ме чистили с вакуум след мисед, имах съвсем слабо кървене първата седмица след кюртажа и чак след това започна силното кървене.  Метергин пиех докато не се изчистих, през седмица бях при доктора ми за да следи как е положението. Мисля, че няма нищо притеснително при теб, все пак ако имаш силни болки или вдигнеш температура веднага потърси лекаря си. И е добре след първото обилно кървене да те прегледа, за да види изчистила ли се е матката. Кураж  Hug

# 6
  • Мнения: 69
Мисля,че другите са ти казали всичко което трябва.Радвай се че са те изчистили добре,защото при моите три аборта все имах проблеми след това.
  Успех и не се притеснявай. Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз пия в момента метергин след секцио преди 45 дни т.к. получавам силни кръвоизливи, съсиреци, матката ми не се е свила /отговаря на бременност 10 - 11 г.с./ т.е. целта е да се изчистя така, а ако не стане до вторник - кюртаж. Обаче при мен прилагат т.нар. химичен масаж - 2 т. но шпа и 30 мин. след тях - 2 т. метергин. Попитай дали и при теб не е необходимо първо да взимаш но шпа. но най-вероятно просто си изчистена добре Grinning

# 8
  • Мнения: 16
 Надявам се да е така. Само, че съм чувала, че кървенето продължава повече и бях в паника защо при мен беше само един ден. Вкарах си някаква параноя, че кръвта се събира и не се оттича. Един  милион глупости!!! Обясниха ми, че всичко е минало добре, ама на страха очите са големи, пък фантазията още по-голяма!
   Искам и  да похваля една гинеколожка от Пловдив,макар, че си има място и за това, но ще ме извините, нали Simple Smile Д-р  Белчева ВМИ. Страхотна жена!!!

# 9
  • Мнения: 38
И аз почти нямах кървене- няколко часа след абразиото и малко на другия ден.Лекарите ми казаха,че е нормално и че всичко е О.К. Аз пих само Ципрофлоксацин , а Метергин ми казаха да пия само ако кръвотечението е много обилно /но то не беше , така че не съм пила/. Дали всичко е наред ще разбера след прегледа, който ще бъде сигурно следващата седмица /сега ми е първа М след кошмара - чакам да свърши и тичам при докторката/.
Dailynews , желая ти бързо възстановяване и горе главата  bouquet

# 10
Zdraveite na vsi4ki.Parvo da vi se pradstvaq az sam A.B. ot Bourgas.Iska mi se da vi razkaja svoqta istoriq I ako moga po nqkakav na4in da vi ute6a…ako moga taka da se izrazq.Vsi4ko zapo4na to4no predi 2 meseca ot dneska6nata data.Be6e mi zakasnqlo to4no s edna sedmica napravih test koito be6e polojitelen napravi6 o6te 2 sa6to polojitelni, sled koeto s priqtelq mi(s koito jiveem zaedno ve4e 1 god) otidohme na pregled v bolinca “Sv.Sofia” v Bourgas.D-r Angelov napravi kratak pregled samo s video zon sled koeto me popita koga mi e bil posledniq cikal az kazah na 27.05.07 I toi mi kaza 4e naistina sam bremenna I sam mesec I polovina… tova za men be6e golqm 6ok az vse o6te nito polovinkata mi sme gotovi da imame deca I bqhme vzeli predvaritelno re6enie da pravq abort t.e. re6enieto be6e na 90% moe.Sled koeto d-r Angelov (izpisvam naro4no imeto mu) kaza 4e ako jelaq moje sled 1 4asa da mi napravi abort.Pomislih malko I si kazah tai ili ina4e sam go re6ila za6to da otlagam kolko po barzo tolkova po skoro 6te go zabravq.Kazah mu 4e sam saglasna I priqtelq mi go popita dali e vazmojno toi da prisastva po vreme na procedurata po abort sled koeto toi kaza 4e nqma problem koeto me uspokoi do nqkade…D-r Angelov nai naglo mi kaza vij kakvo za 10 min si gotova ne se pritesnqvai az sam nai dobriq v cql bourgas taka 4e nqma problemi izlezte platete na recepciq ama daite na men 50 lv za6toto vse pak 6te vi pravq ne6to kato vid usluga… az iztrapnah cqlata … dadohme mu parite toi si gi mu6na v djoba I kaza do sled 1 4as bqh tolkova nervna I misleh da se otkaja vapreki 4e platihme vsi4ko no nie otidohme sled 1 4as ka4ihme se na posledniq etaj v bolnicata I edna med.sestra negova pomo6tni4ka mi kaza vlez samo da se podpi6e6 tuk I az kazah 4e sme govorili s d-ra 4e I priqtelq mi 6te prisastva tq kaza nqma problem da ama vlez ti samo za podpis,vleznah podpisah se dori I na edin prazen list ?...sled koeto mi kazaha da obleka edno kato prestilka az im kazah da povikat priqtelq mi te kazaha da razbira se sabli4i se legni na magareto I go vikame napravih vsi4ko tova I d-r zapo4na da mi slaga upoika bez dori da mi izsledvat pravta predi tova I az im kazah da go izvikat bqh ujasno nastoqtelna sestara kaza da otivam da go vikam, I razbira se ve4e sled tova se sabudih na legloto sam sama bqh spala po4ti 4 4asa a toi e stoql pred vrata dori I ne sa mu kazali kak sam…. sled kato se sabudih stanah vednaga da si hodq no estestveno mi prezlq,na sledva6toto sabujdane toi ve4e be6e pri men pribrahme se I si kazahme krai vsi4ko svar6i…no uvi….Mina okolo mesec I kam kraq na uli az si napravih nov test poneje vse o6te ne mi be6e do6lo I testa be6e polojitelen otnovo sled koeto govorih sd-r Angelov koito mi kaza spokoino de nito si parvata nito poslednata s takav slu4ai moje da sa bili bliznaci???...ela d ate pregledam pak I ako trqbva pak 6te gi mahnem.Razbira se 4e ne otidoh sled tova si zapazih 4as pri drug lekar koito kogato mu obqsnih vsi4ko mi kaza 4e spored neq toq e izvan mato4na bremenost I iska da me vidi sled 3-4 dni otnovo da re6i kakvo da pravi,izminaha tezi dni otidoh otnovo pri sa6tata d-rka tq mi kaza amid a mislq 4e e tova 6te te priema v bolnicata… sled 4 dni trqbva6e da otida da me prigleda otnovo az namerih druga dobra d-rka koqto mi kaza 4e nqma absolutno nikakava izvan mato4na bremenost a malko strupvane na kletki no e prekaleno malko I iska da iz4akame minaha okolo 3 sedmici 4esti4no hodene pri tazi lekarka koqto naistina e dosta dobra I mila napravi mi kraven test koito sa6to be6e polojitelen I mi kaza 4e spored neq tova e ili nedobre iz4istvane pri parviq abort ili nova bremennost.(m/u drugoto kogato I obqsnih za parviq mi abort tq kaza 4e e nevazmojno da sam bila mesec I polovina za6toto mi e zakasnqlo samo 1 sedmica prosto sam bila na 4-5 dni) no pri vseki pregled tova malko strupvane na kletki ne raste6e koeto be6e dosta pritesnitelno az bqh tvardo re6ena 4e ako sam bremenna otnovo 6te zadarja bebeto bez aborti ve4e no tova koeto tq mi kaza e 4e ne moje da me otsavi taka I 6te trqbva otnovo da me iz4isti oba4e 6te me vzeme v bolnicata za 3 dni da sam pod nabludenie postapih v bolnicata na 26.08.07 I v ponedelnik 6te6e da mi e vtoriq abort tolkova me be6e strah neznaeh na koi svat sam I za parvi pat ne mi se iska6e da jiveq ne vijdah smisal s ni6to bqh pove4e ot sasipana.Vleznah v bolnicata v nedelqta vzeha mi krav sled koeto se primolih na sestrite da me pusnat da si otida sled vizitaciq I da se varna na sutrinta za aborta.Pri koeto te se saglasiha.Priqtelq mi me 4aka6e pred vratata I mu be6e kupil edin test za bremenost I me nakara da si go napravq toi ne moga da vi opi6a kolko mnogo mi pomogna be6e vsqka edna minuta do men vliza6e po vreme na pregledite plakali sme zaedno I t.n. obi4am go mnogo…. kakto I da e napravih si testa pri koeto bqh pove4e ot 6okirana toi be6e OTRICATELEN vednaga se obadih na lekuva6tata mi lekarka I tq kaza 4e kam 10 4asa 6te diode v bolnicata I 4e mnogo se radva az no6tuvah v ka6ti I v 6:30 sutrinta otidoh v bolnicata no kogato stanah imah krav I se pritesnih dosta v 9 imahme vizitacia kazah im na kratno slu4aq mi te me pregledaha pokazah im I vsi4ki snimki ot pregledite mi mi kazaha 4e nqmam mqsto v bolnicata za6toto nqmam nikakava bremenost I tova karvene koeto polu4ih defakto e dalgo 4akaniq mi cikal.Doide sled tova I lekarka koqto me nabludava6e I 6te6e da mi pravi aborta I kaza 4e organizma mi e izhvarli tazi struktura I vsi4ko e nared vse o6te ne moga da si go obasqna no mai ve4e naistina vsi4ko svar6i kolko I da ne moga da povqrvam.Taka 4e momi4eta ne prebarzvaite kakto napravih az za6toto e mnogo tejno da prejivee6 edin abort I da ne minava minuta prez koqto da ne misli6 a sega dali 6te moga da imam deca?...Jelaq kasmet na vsi4ki vi I umnata pazete se!!!

# 11
  • Мнения: 75
Абе жена, ти погледна ли в какъв форум пишеш?  Twisted Evil Имаш ли представа какво значи да искаш да забременееш и да не можеш, да загубиш дълго чакана бременност или няколко такива? Проблема на жените тук  не е нежеланата бременност, да са бременни е най-големият им блян, от това биха били най-щастливи на света, но ти едва ли разбираш за какво изобщо става въпрос #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 213
kami_ami  преди да пишеш поне прочети за какво се борят момичетата в този форум.
Твоето изказване изобщо не е подходящо за тук , а да не говорим че е на латиница , което...все пак не е прието във форума....

# 13
Здравейте на всички!На 37 год. сам и сам бременна вече вав втория месец ...не сам го планирала ,но се случи. Пред прага съм на аборт ,а неискам да го правя ,макър че човека до мен настоява ,а аз сам ужасена и искам ако трябва да го излажа ,че е рисковано за мен да направя аборт ,чувала сам че има такива случаи ....моля някой ако знае за каква диагноза става вапрос да ми пише....ужасно много искам това дете.....пишете ми ...

# 14
  • Мнения: 7 716
Цветна, аз разбирам, че искаш това дете.
Роди го, Цветна, не се колебай, това е най-хубавото нещо, което може да ти се случи в този живот.
Роди го, заради всички нас, които се борим толкова дълго.
Моля те, роди го...
Бори се за детето си...

П.П. За диагнозата отиди на лекар и разкажи всичко.

Общи условия

Активация на акаунт