За децата от смесени бракове!

  • 1 833
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
  Здравейте! Обръщам се към всички майки и бащи, които имат смесени бракове...как възпитавате дечицата си, когато вие самите сте били възпитавани по различен начин?...това създава ли ви допълнителни проблеми?...доколко можете да направите компромис с привичките и нравите на вашия партнъор за  сметка на вашите?...ще ми бъде много интересно да дискутираме по тези въпроси и се надявам повече хора да се включат...

# 1
  • Мнения: 1 761
Здравей!

Ами аз си давам сметка,че колкото и да ми е трудна за разбиране местната култура, на детето ми ще му е много по-трудно.Изкарах един курс по детско  възпитание.

# 2
  • Мнения: 205
  ...аз имах предвид по- конкретно вкъщи как е ситуацията/ако разбира се, мъжът ти не е българин/...

# 3
  • Мнения: 27 524
Здравей,
мисля, че много повече отговори ще получиш в чужбинския форум  Peace

# 4
  • Мнения: 453
Ако двамата родители подхождат интелигентно към въпроса, за детето може само да е плюс!

# 5
  • Мнения: 3 804
така като гледам май само аз имам опит по темата,и то голям
имам 3 деца
големите ве4е са големи и се оправят еднакво добре и в 2те страни знаят кое е приемливо тук и там и на кое се гледа с лошо око.децата са много по възприем4иви от нас по отношение на моделите за поведение.при възпитанието е много важно родителя 4ужденец да вмъква по формата на приказки или историйки нещата които са най разли4ни като модел за 2те страни и да обобщава напр.-тук това е така,но там е по този на4ин така 4е когато си тук избягвай да правиш това ,а за там това и т.н и е много важно да се запо4не в ранна възраст така детето ще се чувства еднакво добре и 2те страни,или поне няма да се 4увства разли4но от останалите ,а и езика също е важен детето трябва да може да общува и на 2та езика
това е според мен ,но все пак пусни темата в родители в 4ужбина

# 6
  • Мнения: 3 521
Когато решиш да живееш с човек от друга култура или религия съответно приемаш и целият пакет плюсове и минуси на съответните, както и той твоите. Много търпение, много взаимооважение, много отстъпчивост и безброй компромиси и от двете страни. Плюс говорене и обяснения, докато ти премалее устата Laughing .

п.п. И аз те съветвам да помолиш модераторите да преместят темата в "Родители в чужбина". Интересна е и би била полезна на много хора Peace

# 7
  • Мнения: 205
  ...здравейте и благодарности на всички, които се включват:)...dtti, говориш за тук и там, за модела на поведение в различните общества, а какво можеш да ми кажеш за вкъщи?...как сте ги възпитавали/възпитавате?...как сте стигали до компромисно решение?...имало ли е въобще някакви по- сериозни спречквания по тези въпроси?...

# 8
  • Мнения: 3 804
сериозни спре4квания не сме имали и не мисля 4е може да има по отношение на домашното възпитание,ние живеем в сирия/както се забелязва от профила ми/и тук и в бг принципите на дом. възпитание са едни и същи-детето да бъде самостоятелно според възможносатите на съответната възраст,да уважава и да се вслушва в съветите на по големите-но все пак и да премисля всичко преди да направи нещо,избягване на лошите навици/аз говоря за малко по големи деца-от 10 и нагоре/да не лъже,да не краде,да не посяга към цигари и алкохол-слава богу тук наркотиците по4ти не се срещат.е и съответно с поривкус на родителски амбиции-да са първи в у4илище за да може съответно да се прехвърлят в у4илище за надарени деца ит.н.и най важното-макар 4е живеят в друга страна-ДА НЕ ЗАБРАВЯТ 4Е СА И БЪЛГАРИ
за по малките- да знаят и 2та езика и горе посо4еното.ако имаш още въпроси -давай  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 761
С мъжа ми сме на едно мнение по отношение на детското възпитание вкъщи.Единствено извън къщи понякога холандската баба е много по-строга.Но това е само докато сме у тях.
Според мен дтти много хубаво е решила да научи децата къде какво е приемливо и не,особено ,когато културите са твърде различни- така децата не изглеждат невъзпитани,когато общуват с други деца,които са местни и знаят как да реагират в различни ситуации.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Единствената разлика, която съм забелязала досега е, че съпругът ми е по-склонен да остави малкия да плаче, а аз веднага бягам да го гушкам.

# 11
  • Мнения: 7 914
TarikMom
  Joy и моя е издържлив на рева ...аз не мога Rolling Eyes..ама си е за моя сметка, че е само на 3 месеца и ми се качва на главата, а бащи си много повече го слуша Crossing Arms ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 423
Не съм забелязала досега проблеми
заради разлика във възпитанието  и
(или) културата. Не възприемам мъжа
си като чужденец, може би защото и
културите са ни много сходни, знам ли.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Аз слагам повече ограничения, докато таткото оставя детето само да разбере, че едно и също нещо не може да се върши навсякъде. Например карането на колички. Разхвърлянето на играчки при мен завършва с разтребване накрая, докато таткото не се трогва.Добре, че детето поне има навик, та само си дава наставленията  Crazy

# 14
  • Мнения: 193
Здравей just а мама,
много интерсна тема:))

моят сладур е още малък, но  се опитваме да го възпитаме като не немец, не българин, а европеец. Различия във възгледите нямаме за сега.И за двамата е важно да сме единни в забрани и разрешения.
  Единствено въпросна е темата за кръщаването, според моя мъж няма проблем бебо да е orthodox, но смята, че децата в даскалото сте го смятат за по  друг. Но това е нелепо,  мисля, че Бог е един, и не бива религиите на двамата родители да карат детето да се раздвоява. Ние реишхме, че това не бива да става  проблем и малкия сте реши по късно сам какво да избере.
Предполагам обаче, че в семейства в които религията е по различна, може да  stane problem

Общи условия

Активация на акаунт