Не можеш да имаш всичко

  • 1 811
  • 17
  •   1
Отговори
Не съм си и помисляла, че някога ще ми се наложи да изляза от профила си за да споделя нещо, но ето, че и този ден дойде... Все още не съм готова да призная пред роднините и приятелите ми, че моето идеално семейство се разпада. Честно казано ме е срам, а тук е пълно с приятели, колеги, познати...

Основният проблем е, че съм много глупава и наивна. Живея в мой затворен, идеален свят, вярвам в доброто у хората и че те никога не ме лъжат и манипулират. Според съпруга ми съм "малоумна", "тъпа" и на него му е "втръснало от мен" и от "ценностната ми система, която е въздух под налягане". И иска развод. А аз си мислех, че имам всичко - страхотен съпруг, когото обожавам и мислех, че ме обича, прекрасна дъщеря, готина работа - сега повишение. И изведнъж всичко експлоадира. Борих се за него, борих се за любовта ни, но започвам да се уморявам и не знам дали няма да е по-лесно да се предам.

Съжалявам, че ви занимавам с глупости, но както вече споменах - срам ме е да призная провала си.

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 13:18 от Дивиана

# 1
Исках заглавието на темата да е "Не можеш да имаш всичко", но май съм по-разстроена отколкото си мислех.

# 2
  • Мнения: 2 388
а така! като гръм от ясно небе! твоят мъж да не го тресе мъжкият пубертет...или просто много му се е събрало нещо и ти ги е наговорил едни...От опит знам, че силните думи се казват без особено да се мисли. Поговорете.
Уф, че шаблонно звучи, но какво да ти кажа. Предложи му да си почине седмица, две. Мъжете не издържат много на напрежение и искат да бягат, но това е само временно. Ако му предложиш свободата, без да се развеждате дали ще приеме...не вярвам!

Пожелавам ти сила...за друго не се сещам! Не е лесно да си жена

# 3
Не са глупости това, сериозни неща са. А дали е твой провал или просто не сте създадени един за друг? И аз си падам малко идеалист и съм си носил последствията и ще продължа да си патя сигурно, но не смятам да се променям. Само да съм по-предпазлив и да гледам малко по-реално на нещата. Защо не попиташ мъжа си какво точно би искал да се промени в тебе. Да проведете един спокоен разговор и ако нещо може да се поправи, да си дадете поне последен шанс.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Щом сте стигнали дотам да употребява подобни епитети към теб, спред мен разводът е добро решение. Понякога просто нешата не се получават и това е. От какво те е срам? Това се случва на всяко четвърто семейство по официална статистика, по неофициална е още по-често. Ще потъжиш, ще поплачеш, пък ще го надмогнеш. Вярвай, че някъде навън има един по-подходящ мъж за теб и животът не свършва с трибуквеника на настоящия ти Peace

# 5
  • Мнения: 753
Не са глупости, Нямам,  съжалявам че ти се случва това, разбирам те прекрасно как се чувстваш....честно казано мислех как да отговоря, но и на мен ми става трудно.......не си наивна, а глупава още по малко....

Незнам как да ти отговоря, но рано или късно почти всеки минава през такъв период, труден, много труден.....зависи много как ще мине през него и как ще 'оцелее'..............

и защо провала както пишеш е само твой???....защо поставяш 'всичко' на твоите плещи - правила съм го, вярвай ми, и не получих нищо в замяна(медали за това не раздават), а даже съм била и много по виновна.....
В семейството според мен човек не е сам,...когато се случват и лоши и хубави неща, всички са там, неможе един да е виновен за всичко,...а и защо да се търси веднага вина???....
много по рано е започнал някакъв 'обратен' процес при вас сигурно, ...незнам, ти знаеш, не си обърнала внимание или не си решила че трябва да се обсъжда, но това не е вина, това е просто грешка.
Няма идеални хора, едва ли ще има - всички грешат, някои по малко, някои повече. Въпроса е: Дали има смисъл за теб и желание да се 'поправи' грешката, и дали има срещу теб човек, който би разсъждавал трезво и е готов на компромис, в името на вашето добро съществуване...
трудно е, знам, ....успех ти пожелавам!

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ей това какво означава "Борих се за него, борих се за любовта ни" ? Той бягаше, а ти го сваляше? И как така се получава да ти заяви "ценностната ми система, която е въздух под налягане" ???? Защо точно иска развод? Какво си направила/не си направила ? Такива работи не се решават изведнъж като се скарате. Това е принципно различие. Как така ще те е харесвал преди а сега не? Ти променила ли си се? а той? какво става всъщност? Да не би да си е намерил любовница?

# 7
  • Мнения: 2 336
Ако няма друга жена ( малко вероятно) решение може да се окаже временната раздяла. Нека поживее без семейството си и ще разбере дали има нужда от него.

# 8
Няма друга жена със сигурност! Това май е единственото нещо в което съм сигурна в момента.Не, има и още нещо - не искам да се развеждам.

"Борих..." означава, че съм тъпа патка и се държах лошо с него преди години, бях му се качила на главата и той естетсвено реши да си тръгне. Истина е, че човек осъзнава какво има когато изгуби.

# 9
  • Мнения: 485
Една от "любимите" ми ситуации е точно като тази-мъжът се опитва да убеди жената до него колко е тъпа и колко е скапана ценностната и система.Интересно-ако не беше тази ти ценностна система щяхте ли да имате дом...а той в какъв дом е щял да израстне...ако майка му не е имала подобни принципи?Мисли те за идеалистка???-А НЕ Е ЛИ САМ ТОЙ ИДЕАЛИСТ-като си въобразява че утре другата след теб ще бъде много по-добра и по-различна....или може би пък е мечтател?!?Една от основните грешки на "днешните"мъже-женят се за жени....а не могат да им простят когато се държат като такива,жената е за това-да бъде своенравна и капризна,да бъде добра,но и да се сърди по женски,да бъде също приятел но и да отстоява своите принципи...пак по чисто женски...дори да задава "тъпи" въпроси...Той какво иска-да си шестица в секса,но да му позволяваш да флиртува....да пие бири с теб до забрава ,да си хвърляте мръсното бельо кой където намери...да разбираш от коли и гуми-иначе си тъпа,така ли?Не се отчайвай...поговори с него наистина и нека ти обясни като на зрял човек КАКВО ТОЧНО НЕ ХАРЕСВА В ТЕБ,попитай го-нека бъде откровен -какво точно се е случило,че сякаш му е дошло прозрение за твоят характер?И нека не забравя едно-дори и да си разведете...както той иска-НОВИЯТ ИЗБОР НЕ ВИНАГИ Е ПО-ДОБЪР И НЕ ВИНАГИ ВОДИ КЪМ ПО-ДОБЪР ЖИВОТ.

# 10
  • Мнения: 2 336
Недей се унижавай повече, недей да молиш, покажи му, че ще можеш и без него. Топката най - вече е в него. Това, което ти можеш да направиш е да се мъчиш да запазиш чувствата си. Опитай се да не го намразваш. Той казва ли какъв е точно проблема? Ако можеш да проведеш един разговор с него - пробвай. Нека да говори той. Поне разбери за какво точно става въпрос. Не може да се бориш срещу невидим враг.

# 11
  • Мнения: 474
Историята ти със сигурност си има дъъъълга предистория. Ти и съпругът ти си я знаете. Ако в тази предистория има повтаряеми до втръсване грешки, тъпчене на единия от другия, липса на компромис и отстъпчивост от едната страна, инат, наранявана многократно гордост или демонстративно отношение, което се знае, че дразни другия и всичко това се е повтаряло... Хипотезите са си мои, но аз не вярвам на такива неща като "внезапно той/тя поиска развод/раздяла, защо ли, като със сигурност няма любовница?" Няма спонтанно възникнали идеи за развод, те винаги си имат ясна обосновка. Но дали едната страна е склонна да приеме обосновката на другата страна или е по-лесно да си мисли "той се промени внезапно".
Потърси причините в миналато ви, в изживените заедно неща и като стигнеш до извода кое е обърнало каруцата- седни и поговори с мъжа ти, дали е възможно да преглътнете и да се постараете като големи хора да потърсите отново пътя заедно.

# 12
  • Мнения: 123
съветите тук са без никакво значение,но като гледам нещата наистина не вървят помежду ви.Желая ти успех дано вземете правилното решение. Hug

# 13
  • Мнения: 3 376
съветите тук са без никакво значение
Бреей и защо да са без значение съветите? newsm78 Дори и моралната подкрепа,която оказват момичетата тук е много важна за авторката на темата в момента.
И да "вземат" решение заедно май няма да стана,като гледам мъжа и вече го е вземал...Не се самообвинявай,само това ще ти кажа!!!Няма никога само един виновен,не натоварвай плещите си с този товар.
Може би е поредната криза..дай му малко свобода,както казваш човек когато загуби нещо тогава го цени.Дано да ви оцени навреме,преди ти да си променила становището си.Успех и бъди много силна.Заради детето.

# 14
Labrador зададе няколко много релевантни въпроса, но никой не им отговори... Ако искаш адекватни съвети, а не просто съчувствие, няма да е зле да поразкажеш какво е станало, а не просто да се вайкаш.

Общи условия

Активация на акаунт