Възможно ли е педиатърът да греши?

  • 1 286
  • 18
  •   1
Отговори
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,мами!
Съветът на педиатъра беше да почна със сок от ябълка след 25 ден, не го послушах и първата лъжичка пюре дадох на 4 м. и няколко дни. Сокове още не съм давала.
Пюрето давам в съвсем малки количества. Момченцето ми се мръщи, вкуса ли не му харесва, рано ли му е още, не знам  newsm78 Затова и не съм особено настоятелна.
Вчера бяхме на консултация и останах много учудена като ме попита дали вече замествам едно от храненията с плодово пюре. Rolling Eyes Тук навсякъде чета, че с плодово пюре не се замества хранене.
Възможно ли е той да греши? Нали все пак е лекар, би трябвало да му имам доверие и да следвам препоръките му?
Моля,посъветвайте ме...

# 1
  • Мнения: 288
С плодово пюре не се замества хранене,- или със  зеленчуково, или с каша.Да не говорим, че е твърде рано да пие сокчета бебе на 25 дни. Изчакай  да стане поне  на 5м и тогава захранвай

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Много е относително това дали греши или не. Според последните изсладвания върху храненето на бебетата се смята, че детето трябва да се храни изключително с кърма (АМ) до навършване на 6 месечна възраст. Според една по-остаряла система на 1 месец бебето се захранваше с плодов сок. Има разбира се и други методи и начини на захранване. Общо взето за мен идеален бе усредненият вариянт. Изчаках бебата да стане готова за захранване, да прояви интерес към различна от млякото храна и да я приема с апетит и удоволствие. Това при нас се случи на 4 месеца и за целта избрах точно плодовото пюре. Според мен то идеално се вписва в менюто на бебето като първа храна. Лесно се усвоява от организма, сладко е на вкус и по тази причина бебетата го харесват повече. Относно заменянето на хранене с плодово пюре аз лично заменям едно от междинните хранения с него, давам го като втора закуска или като следобедна такава. Всъщност така правех 5-ти, 6-ти и 7-ми месец. След това проста замених плодовото пюре с пресен плод. Плодов сок започнах да давам едва преди 2 седмици просто защото когато направих опит да дам на 4 месеца коликите се завърнаха с такава сила, че опита ми приключи след един злополучен ден. Общо взето това, което исках да кажа с този дълъг пост е, че ти си човека, който най-добре знаеш какво и кога е необходимо да предложиш на бебето си. Имаш интернет, четеш и се образоваш и това, че педиатъра ти следва една вече остаряла схема на захранване не означава, че греши или че не е добър лекар. Просто най-вероятно това е учил в университета и го смята за правилно.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не че греши,а се води по старата схема за захранване.За себе си той си мисли че е прав,но ти също си права....така че както решиш.

# 4
  • Мнения: 1 701
Можеш да заместиш хранене с плодово пюре само ако добавиш мляко към него - подходяща следобедна закуска!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
В случая е много вероятно....

# 6
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Благодаря на всички за отговорите! Hug Май ще пренебрегвам някои от препоръките му по отношение на храненето в такъв случай. newsm78

# 7
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз съм замествала хранене с плодово пюре,но след 2.5 часа огладняваше и давах вече мляко

# 8
  • Мнения: 1 230
Не че греши,а се води по старата схема за захранване.За себе си той си мисли че е прав,но ти също си права....така че както решиш.
Абсолютно. Точно вчера говорихме с приятелка, че преди 7 години е замествала хранене с плодово пюре точно по съвет на педиатъра си. Peace

# 9
  • Мнения: 2 849
Не че греши,а се води по старата схема за захранване.
PeaceТи вече си захранила ,може да добавиш АМ и да даваш за закуска .

# 10
  • София
  • Мнения: 15 218
Можеш да заместиш хранене с плодово пюре само ако добавиш мляко към него - подходяща следобедна закуска!  Peace

 Peace

# 11
  • Мнения: 5 362
Благодаря на всички за отговорите! Hug Май ще пренебрегвам някои от препоръките му по отношение на храненето в такъв случай. newsm78
И по-добре ще направиш Wink Peace

# 12
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А как се добавя мляко към плодовото пюре?Какво да е сътоношението? Embarassed
В момента той изпива по 200 мл готово мляко (180 мл вода и 6 лъж.АМ).Към това количество ако добавя и пюре,май множко ще стане. newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 15 218
Ако пюрето е по-рядко, към него можеш да добавиш сухо АМ.
Ако е по-гъсто-АМ, разтворено в много малко вода.

# 14
  • Мнения: 1 081
Ами щом на 25 дни те е посъветвал да въвеждаш сокове, какво очкваш да ти каже после. По принцип с плодово пюре е прието да не се замества хранене, обаче аз го направих и сега вместо каша давам плодово пюре и съм доволна от резултата. Води се по детето, не слушай кой какво ти казва, има хиляди схеми на захранване, но твоята ти трябва да си я откриеш.

Общи условия

Активация на акаунт