Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

русе

Имам нужда от актуална информация по въпроса. Нашето педи казва, че не ги поема вече, а чувам, че други дават направления. И още- от наребдата на здравното министерство не се разбира какви изследвания на кръв се искат- на родителя васерман ли, на детето пълна кръвна картина ли... Ще съм благодарна, ако някой знае !
Цитирай

София

За първи път чувам, че родителите трябва да се изследват. На нашата градина е залепено на вратат какви изследвания се изискват - кръв, урина и паразити на детето. Даже нашето ДжПи каза, че по принцип само паразити трябва, така че май тепърва трябва да го питам за талоните...
Цитирай

Добрич

Аз правих изследвания на малкия за детска градина през юни.
ПКК, обикновена урина, и паразити.
GP-то ми издаде направление за всички изследвания.

Цитирай

ГОре на черешата...

Ако детето за първи път постъпва на ясла или детска градина - задължително се иска Васерман на единия от родителите /няма значение кой/ Peace.
На нас не са ни искали нито ПКК на детето, нито урина, а фекална маса, анален, перианален секрет и медицинска бележка, че детето е здраво и няма паразити.

Не разбирам за какво им ПКК на детето newsm78?
Цитирай

До колкото знам здравната каса поема изследванията за детска градина. Личната ни лекарка всяка година ми дава без да и иска бележките за изследвания.
Ако детето за първи път постъпва на ясла или детска градина - задължително се иска Васерман на единия от родителите /няма значение кой/ Peace.
На нас не са ни искали нито ПКК на детето, нито урина, а фекална маса, анален, перианален секрет и медицинска бележка, че детето е здраво и няма паразити.

Не разбирам за какво им ПКК на детето newsm78?
Peace
Цитирай

Добрич

На нас пък не са ни искали Васреман: детето ми за първи път постъпва в детско заведение.
Явно в различните градове изискванията са различни.  Peace
Цитирай

ГОре на черешата...

Васерманът е абсолютно задължителен - гарантира, че в семейството няма сифилис и детето не е носител.
А всички знаем как се предава сифилисът. Като нищо може да пламне епидемия от един такъв пропуск...
Цитирай

Добрич

Васерманът е абсолютно задължителен - гарантира, че в семейството няма сифилис и детето не е носител.
А всички знаем как се предава сифилисът. Като нищо може да пламне епидемия от един такъв пропуск...

Леле, леле... Shocked
Започвам да се чувствам обществено опасен индивид.  Peace

Сори за спама
Цитирай

ГОре на черешата...

Не.
Някой друг явно не си върши работата като хората.
Ние носим това, което ни искат.
Цитирай

Добрич

Не.
Някой друг явно не си върши работата като хората.
Ние носим това, което ни искат.

Абсолютно си права.  Peace

Peace
Цитирай

Ако може пък аз да ползвам темата за едно друго чудо... Детето ми ходи на детска, но отсъства два месеца и половина през лятото. Сега искам да я пусна отново, а сестрата от детската ми иска паразитологични изследвания. Супер -но лекарката не дава талон и казва, че няма нужда. че такова изследване се иска само ако е отстъствала поради заразно заболяване толкова време и ако сега постъпва за първи път в детската. Четох наредбата... И не можах да си обясня кой крив и кой прав, текстът е малко с двуяко значение.
Решихда направя изследванията на частно, но бих искала да потърся отговорност на този, който не е прав - не е редно да ме разиграват и да ми губят времето. Обаче как да разбера кой се прави на ударен? Можете ли да ми помогнете?
Цитирай

ГОре на черешата...

Изида, аз знам, че ако се отсъства повече от 30 календарни дни се иска анален и перианален секрет.
Веднъж годишно ти се полагат по каса. Ако не си правила тази година, личната няма право да ти откаже да ти даде талони.
Цитирай

Изида, аз знам, че ако се отсъства повече от 30 календарни дни се иска анален и перианален секрет.
Какво значи  перианален? Blush
Цитирай

София

на нас лекарката каза, че по преценка на лекаря се правят изследвания на кръвта и урината, иначе само за паразити
Цитирай

Лекарката ми е в отпуск и на практика заместващата я такава каза, че ако на всички деца, отсъствали през лятото искат бележки за чревни паразити ХЕИ нямало да смогне да направи пробите Rolling Eyes Но все пак не сме правили такова изследване тази година... Разбирам ги, че талоните им са кът,ама... newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора