поема ли здравната каса изследванията за детска градина?

  • 5 157
  • 16
  •   1
Отговори
  • русе
  • Мнения: 335
 Имам нужда от актуална информация по въпроса. Нашето педи казва, че не ги поема вече, а чувам, че други дават направления. И още- от наребдата на здравното министерство не се разбира какви изследвания на кръв се искат- на родителя васерман ли, на детето пълна кръвна картина ли... Ще съм благодарна, ако някой знае !

# 1
  • Мнения: 3 146
За първи път чувам, че родителите трябва да се изследват. На нашата градина е залепено на вратат какви изследвания се изискват - кръв, урина и паразити на детето. Даже нашето ДжПи каза, че по принцип само паразити трябва, така че май тепърва трябва да го питам за талоните...

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз правих изследвания на малкия за детска градина през юни.
ПКК, обикновена урина, и паразити.
GP-то ми издаде направление за всички изследвания.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако детето за първи път постъпва на ясла или детска градина - задължително се иска Васерман на единия от родителите /няма значение кой/ Peace.
На нас не са ни искали нито ПКК на детето, нито урина, а фекална маса, анален, перианален секрет и медицинска бележка, че детето е здраво и няма паразити.

Не разбирам за какво им ПКК на детето newsm78?

# 4
  • Мнения: 5 531
До колкото знам здравната каса поема изследванията за детска градина. Личната ни лекарка всяка година ми дава без да и иска бележките за изследвания.
Ако детето за първи път постъпва на ясла или детска градина - задължително се иска Васерман на единия от родителите /няма значение кой/ Peace.
На нас не са ни искали нито ПКК на детето, нито урина, а фекална маса, анален, перианален секрет и медицинска бележка, че детето е здраво и няма паразити.

Не разбирам за какво им ПКК на детето newsm78?
Peace

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На нас пък не са ни искали Васреман: детето ми за първи път постъпва в детско заведение.
Явно в различните градове изискванията са различни.  Peace

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Васерманът е абсолютно задължителен - гарантира, че в семейството няма сифилис и детето не е носител.
А всички знаем как се предава сифилисът. Като нищо може да пламне епидемия от един такъв пропуск...

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Васерманът е абсолютно задължителен - гарантира, че в семейството няма сифилис и детето не е носител.
А всички знаем как се предава сифилисът. Като нищо може да пламне епидемия от един такъв пропуск...

Леле, леле... Shocked
Започвам да се чувствам обществено опасен индивид.  Peace

Сори за спама

# 8
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не.
Някой друг явно не си върши работата като хората.
Ние носим това, което ни искат.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не.
Някой друг явно не си върши работата като хората.
Ние носим това, което ни искат.

Абсолютно си права.  Peace

 Peace

# 10
  • Мнения: 504
Ако може пък аз да ползвам темата за едно друго чудо... Детето ми ходи на детска, но отсъства два месеца и половина през лятото. Сега искам да я пусна отново, а сестрата от детската ми иска паразитологични изследвания. Супер -но лекарката не дава талон и казва, че няма нужда. че такова изследване се иска само ако е отстъствала поради заразно заболяване толкова време и ако сега постъпва за първи път в детската. Четох наредбата... И не можах да си обясня кой крив и кой прав, текстът е малко с двуяко значение.
Решихда направя изследванията на частно, но бих искала да потърся отговорност на този, който не е прав - не е редно да ме разиграват и да ми губят времето. Обаче как да разбера кой се прави на ударен? Можете ли да ми помогнете?

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Изида, аз знам, че ако се отсъства повече от 30 календарни дни се иска анален и перианален секрет.
Веднъж годишно ти се полагат по каса. Ако не си правила тази година, личната няма право да ти откаже да ти даде талони.

# 12
  • Мнения: 3 537
Изида, аз знам, че ако се отсъства повече от 30 календарни дни се иска анален и перианален секрет.
Какво значи  перианален? Blush

# 13
  • Мнения: 984
на нас лекарката каза, че по преценка на лекаря се правят изследвания на кръвта и урината, иначе само за паразити

# 14
  • Мнения: 504
Лекарката ми е в отпуск и на практика заместващата я такава каза, че ако на всички деца, отсъствали през лятото искат бележки за чревни паразити ХЕИ нямало да смогне да направи пробите Rolling Eyes Но все пак не сме правили такова изследване тази година... Разбирам ги, че талоните им са кът,ама... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт