Organic food

  • 4 590
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 978
Купувате ли, ядете ли, въобще как се справяте?

# 1
Цитат на: White Raven
Купувате ли, ядете ли, въобще как се справяте?
В общи линии - тц. Като изключя яйчицата дето си ги купувам от близката ферма.
Иначе в магазините дето се продават разните му там продукти съм си купувала да "открия разликите" и такава май не съм откривала. Един от колегите на Пешко и той се отказа отрицателно за тая част (според него шмекеруват и няма разлика, освен в етикетчето и цената Rolling Eyes  Embarassed  Confused ).
Сега е ред на ММ да ни обори, защото знам, че е фенка на такива продукти.  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 452
Цитат на: White Raven
Купувате ли, ядете ли, въобще как се справяте?


От 3 седмици съм на високопротеинова диета, като мога да ям неограничено количество зеленчуци. През първата седмица си купувах "нормални" такива, но получих лек обрив и сърбеж, които спопред мен бяха в резултат от натрупването на нитрати и други химикали (ям зеленчуци в промишлени количества!); това, както и "убийството" на поповите лъжички от една маруля миналата година ме принуди да си купувам органични продукти. Дори наскоро открих една ферма, която продава такива и днес смятам да им се обадя и да проверя дали доставят в дома.

# 3
  • Мнения: 1 793
не, не купуваме. един-два пъти бяхме взимали ама разлика не видях. само от време на време купувам за детето я органик моркови, я нещо друго органик. иначе за месото : купувам фрий рейндж, ама също само на детето.

# 4
  • Мнения: 4 399
Тука ги наричат био-магазиним ако трябва да преведа буквално, но мисля че имаш пред вид същото. Пазарувам от тях, но не всичко. Например мюсли, чай, мед, нерафинирана захар, разни десерчета от сушени плодове, снаксчета и разнни подобни неща, които карат по-дълго време купувам. За мъжа ми купувам и разни соени заместители за месо защото той яде много месо. Купувам също и някои неща които просто не ги намирам в обикновените магазини като пшеничени зарoдиши, масло от тия зародиши и разни подобни екстри или пък разни растителни екстракти. Яйцата ги купувам само био и щастливи кокошки, макар че не е задължително да са от тоя magazin, има ги и на пазара. Там където живеехме преди да се преместим последния път купувах и мляко. То беше направо от кравите, трябваше да го варя и издържаше не повече от 2 дена. Тука също опитах, но ми се струва че е разредено и се отказах. Ами то това в супера изглежда повече като мляко. Плодове и зеленчуци по правило не пазарувам от там. Едни такива неугледни са и просто не могат да  ме съблазнят да дам толкова пари. Но до нас има пазар, където част от плодовете и зеленчуците са 'по-натурални' от тия в супера, така че се зареждам от там.
И накрая да добавя, че в Австрия производството на плодове и зеленчуци съвсем не е толкова индустриално както в много други държави. Тук сравнително лесно се намират плодове и зеленчуци, а също и различни млечни произведения с етикет 'БИО' във всеки супермаркет и цените им са доста приемливи.  

ПС: Лаура разкажи нещо повече за тази диета. Имаш ли някакво примерно меню? Или не се предвижда точно какво трябва да ядеш?

# 5
  • Мнения: 318
Купуваме все повече и повече. Не че само това купуваме де, че излиза скъпо, но покрай детето започнахме, първо за него-пюрета, детски хтани, сега и за нас сокове, яйца обогатени с омега 3, зеленчуци и други . Тук е много на мода това с биологичните храни. Освен специализираните магазини, и супермаркетите откри0ват таки0ва щан.до0ве.

# 6
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vjara


ПС: Лаура разкажи нещо повече за тази диета. Имаш ли някакво примерно меню? Или не се предвижда точно какво трябва да ядеш?


Накратко, диетата се състои от 3 фази - първа фаза - продължава 2 седмици - може да се ядат неограничено количество от някои зеленчуци (салати,пипер, краставица, броколи, цв. зеле, брюкселско зеле, обикновено зеле, гъби, т.е. храни БЕЗ въглехидрати; НЕ - на домати, моркови, картофи, боб, леща, царевица, грах, зелен боб, пащърнак, картофи; НЕ на всякакви плодове без ягоди и малини, но в много малки количества). Не се консумират хляб, паста, ориз, сириълс, всякакви хлебни изделия (бисквити и др.); много малко мляко (0% масленост) и съвсем малко к. мляко и то с много ниско въглехидратно съдържание. Консумират се големи количества протеин - сирене, яйца, месо, по възможност не особено мазни продукти. Общ прием на въглехидрати - 20 г. на ден. Освен това се пие много вода - задължително по 2 л. на ден ВОДА. През третата седмица се увеличава съдържанието на въглехидрати до 40-60 грама дневно, т.е. може да се хапва по 1 ябълка, малко повече к. мляко, но все още не се препоръчват въглехидратни храни (хляб, сириъл, паста, картофи, ориз). Тази фаза продължава до достигане на идеалното тегло или до спиране на процеса (т.е. теглото не се намалява). Третата фаза е с много високо съдържание на въглехидрати, но не зная подробности, защото още не съм стигнала до нея. През цялото време се набляга на протеините и се правят много физически упражнения - понйе 3 пъти седмично по 30 минути.
Аз досега съм смъкнала над 6 кг за почти 3 седмици, като през последната седмица не съм правила физически упражнения, но от утре започвам отново.
От алкохола може да се пие малко вино (1 чаша) но само сухо; максимум до 2. НИКАКВА БИРА!!!!

# 7
  • Мнения: 978
Как се казва таз диета?

# 8
  • Мнения: 4 399
Много благодаря zа подробното инфо, Лаура. А и реzултатите при теб са впечатляващи. За съжаление обаче ми се струва че таzи диета е много трудно приложима zа работещи момичета... Cry

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Цитат на: White Raven
Купувате ли, ядете ли, въобще как се справяте?

В началото пробвах, защото си мислех, че плодовете и зеленчуците ще са с по-хубав вкус (ние ядем много пресни плодове и зеленчуци). За съжаление разлика във вкусът не открих  Rolling Eyes Единствено продължих да купувам Organic прясно мляко, защото мъж ми в Германия гледал някакво предаване, как тъпчели кравите с женски хормони и тези хормони после попадали в подрастващият детски организъм. От там влияели на момченцата. Не знам дали е вярно или не, но като го е чул човек веднъж и се шашка.

# 10
  • Мнения: 4 399
Цитат на: meri_ark
Единствено продължих да купувам Organic прясно мляко, защото мъж ми в Германия гледал някакво предаване, как тъпчели кравите с женски хормони и тези хормони после попадали в подрастващият детски организъм. От там влияели на момченцата. Не знам дали е вярно или не, но като го е чул човек веднъж и се шашка.


Защо да не е вярно? Сигурно наистина им дават хормони за по-добър млеконадой. Не ми се мисли какви хормони си хапваме с месото... Rolling Eyes

# 11
# 12
  • Мнения: 513
Лаура, сасмо да вметна че в броколито има повече въглехидрати от доматите. Това ми прилича на Аткинс малко.
Аз свалих 9 кг за 2 месеца с НВД. Там също е ограрничен приема на въглехидрати, но се хапват и повечко мазнинки, защото докато огранизма ти ги приема произвежда повече ензими за да ги гори и така топи и натрупаните. За целта обаче трябва да си измериш мазнините за да прецениш такива ли имаш да сваляш де.. Ако те интересува питай.
Желая ти успех!

# 13
  • Мнения: 978
Лаура дай да видим снимки преди и сега де...да се решим на такваз стъпка....

За мен органик като вкус са класи над останалите. Както зеленчуците, а за месото да не говорим.

# 14
  • Мнения: 4 390
Купувам само Organic - като се почне от месото и яйцата и се стигне до плодовете, зеленчуците, макароните и т.н.

# 15
  • Мнения: 2 452
Цитат на: White Raven
Лаура дай да видим снимки преди и сега де...да се решим на такваз стъпка....



х
Хахахаха. Никога! Аз не съм се снимала от години поради силна комплексиртаност. Изглеждам УЖАСНО!

# 16
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Laura
Цитат на: White Raven
Лаура дай да видим снимки преди и сега де...да се решим на такваз стъпка....



х
Хахахаха. Никога! Аз не съм се снимала от години поради силна комплексиртаност. Изглеждам УЖАСНО!


Не е вярно!
Аз не съм виждала Лаура, но с братовчедка ми се знаят. Та от нея знам, че е много чаровна и хубава жена!
Ето, издадох те! Grinning

# 17
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Elf
Лаура, сасмо да вметна че в броколито има повече въглехидрати от доматите. Това ми прилича на Аткинс малко.
Аз свалих 9 кг за 2 месеца с НВД. Там също е ограрничен приема на въглехидрати, но се хапват и повечко мазнинки, защото докато огранизма ти ги приема произвежда повече ензими за да ги гори и така топи и натрупаните. За целта обаче трябва да си измериш мазнините за да прецениш такива ли имаш да сваляш де.. Ако те интересува питай.
Желая ти успех!


Аз "диетирам" под наблюдение на специалист и работя по специален план. Борколите са "free foods", т.е. въглехидратите оттях не се броят към общата сметка.  Тази диета не е точно всеизвестната Southbeach diet, нито е Аткинс (Аткинс е по-скоро  неядене на въглехидрати "доживот).  Засега се справям.

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета, тук има линк от където межете да си дръпнете програмка за съдържанието на витамини, протеини, мазнини,въглехидрати и много други неща в различни хранителни продукти. Използвана е базата на Щатското Мин. на земеделието.Програмката е безплатна и не се нуждае от инсталация. На мен лично ми върши добра работа.  

http://www.siestasoftware.com/food.htm

# 19
  • Мнения: 768
Нещо не мога да се реша. Цените в биомагазина до нас са адски високи- в него пазаруват основно постоянни клиенти от сьседната на нашето градче Женева. И то общо взето все заможни швейцарски бабички.
Но детски храни сьм купувала оттам- особено в началото на захранването на бебка. Както бебешки сокчета.
Като бях бременна си купих една мьничка диня- 400гр- струваше 5 евро. Та ви става ясно за какви цени става вьпрос.
 Sad

# 20
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ружа72
Нещо не мога да се реша. Цените в биомагазина до нас са адски високи- в него пазаруват основно постоянни клиенти от сьседната на нашето градче Женева. И то общо взето все заможни швейцарски бабички.
Но детски храни сьм купувала оттам- особено в началото на захранването на бебка. Както бебешки сокчета.
Като бях бременна си купих една мьничка диня- 400гр- струваше 5 евро. Та ви става ясно за какви цени става вьпрос.
 Sad

Аз оня ден си купих РЕЗЕН ДИНЯ (около 1/10 от динята) от супермаркета (неорганична!) и дадох към 4$. След като я купих разбрах, че динята не е включена към "свободните" ми храни, а вкъщи само аз ям диня. Все пак я изядох по малко на ден, само защото ме беше яд да я хвърля Imp

# 21
  • Мнения: 1 116
Купувам все повече и повече органик неща.
Прясно мляко отдавна се пие само такова защото и Диана и мъжат ми има периоди когато го пият вместо вода, квася го и на кисело, яйца, ядки, зеленчуци, плодове, мед, мюсли, масла от различни ядки, тахан. Тия неща не ми се струват толкова скъпи в сравнение с неорганик такива, виж месото вече доста скъпо ми идва, добре че не сме толкова месоядни.
Разликата във вкуса особено на млякото и яйцата е огромна, точно снощи казвах на мъжа ми че за Великден ще боядисвам  само органик яйца.
До нас има ферма за боровинки, имат и малка зеленчукова градина и лятото продават зеленчуци и плодове, е на форма не са такива лъскави и красиви като в магазините, но пък много приличат като от градината на баба ми, та всеки ден се разхождаме до там с децата.

# 22
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Laura
Цитат на: Ружа72
Нещо не мога да се реша. Цените в биомагазина до нас са адски високи- в него пазаруват основно постоянни клиенти от сьседната на нашето градче Женева. И то общо взето все заможни швейцарски бабички.
Но детски храни сьм купувала оттам- особено в началото на захранването на бебка. Както бебешки сокчета.
Като бях бременна си купих една мьничка диня- 400гр- струваше 5 евро. Та ви става ясно за какви цени става вьпрос.
 Sad

Аз оня ден си купих РЕЗЕН ДИНЯ (около 1/10 от динята) от супермаркета (неорганична!) и дадох към 4$. След като я купих разбрах, че динята не е включена към "свободните" ми храни, а вкъщи само аз ям диня. Все пак я изядох по малко на ден, само защото ме беше яд да я хвърля Imp


Ей, и вие пък сега, като искате диня преz Март ясно че трябва да се подготвите психически zа висока цена. Аz съм много щастлива в това отношение zащото обикновено ме съблаzняват само неща на които им е сеzон. Grinning На паzарчето до нас преz лятото купувам диня zа 0.60?/кг и има дни в които друго не хапвам. Толкова диня само в БГ съм яла. И даже вярвам че са екологично чисти zащото са турски, а в Турция е малко като в БГ, торовете иzлиzат толкова скъпи, че едва ли много ги почитат.

Искам обаче да ви попитам точно това, не се ли съмнявате в чистота на продуктите от екологичните магаzини. Или само аz съм такъв недоверчив балкански субект? Ами гледам мед, 15? zа буркан или около 3 пъти по скъп отколкто в супера и се чудя как ограничиха пчелите да събират прашец само от екологично чисти ниви?  Thinking Много интелигентни тия пчели...  Whistling Или пък фурми от Египет и те екологично чисти. Как пък ги проконтролираха, хайде в белите страни раzбирам, но в Египет, всеки може да ви продаде каквото си пожелае... #Puppy dog И така отдавна си имам аz някои подоzрения към екологичността на тия магаzини...

# 23
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Vjara

 се чудя как ограничиха пчелите да събират прашец само от екологично чисти ниви?  Thinking Много интелигентни тия пчели...  Whistling ...


Ехе това за меда абсолютно същото и аз го бях казала преди време. И аз в началото бях така скептично настроена като теб, но мъжът ми настояваше да купуваме такива храни. Специално за меда пък, до преди да дойдем тук винаги беше ял само домашен мед, понеже дядо му е бил пчелар и тоя от  магазините не му харесваше. След като сигурно около година и половина купувахме все натурален мед, миналата седмица ми беше свършил, а магазина от който го купувам от лятото го преместиха и вече ми е малко по- далече, та набързо купих от най-близкия магазин. Ами този все едно захар ядеш, никакъв вкус, та веднага си помислих колко тоя мед е минал покрай пчелите или през повечко машинки. Та не че пчелите ще са били само в екологично чисти ниви, или пък кравите и кокошките ще са пасли само екологично чиста тревичка, ама поне като на храните пише че не са допълнително обогатявани с хормони и антибиотици, се надявам наистина да е така.

# 24
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vjara
Ей, и вие пък сега, като искате диня преz Март ясно че трябва да се подготвите психически zа висока цена. Аz съм много щастлива в това отношение zащото обикновено ме съблаzняват само неща на които им е сеzон. Grinning На паzарчето до нас преz лятото купувам диня zа 0.60?/кг и има дни в които друго не хапвам. Толкова диня само в БГ съм яла. И даже вярвам че са екологично чисти zащото са турски, а в Турция е малко като в БГ, торовете иzлиzат толкова скъпи, че едва ли много ги почитат.

Искам обаче да ви попитам точно това, не се ли съмнявате в чистота на продуктите от екологичните магаzини. Или само аz съм такъв недоверчив балкански субект? Ами гледам мед, 15? zа буркан или около 3 пъти по скъп отколкто в супера и се чудя как ограничиха пчелите да събират прашец само от екологично чисти ниви?  Thinking Много интелигентни тия пчели...  Whistling Или пък фурми от Египет и те екологично чисти. Как пък ги проконтролираха, хайде в белите страни раzбирам, но в Египет, всеки може да ви продаде каквото си пожелае... #Puppy dog И така отдавна си имам аz някои подоzрения към екологичността на тия магаzини...


Вяра,
Аз също съм скептична, затова едва скоро започнах да си купувам и то предимно зеленчуци (обясних защо). Една позната ме убеждава, че наистина те са чисти, защото имала познати, отглеждащи органична продукция и тя ми гарантира сигурността им, обаче аз също съм малко недоверчива.
По въпроса за динята - аз имам специално отношение към динята, защото докато бях бременна това бе единствената храна към която имах "cravings" до края на бременността. Изяждала съм по цяла огромна диня  Embarassed за няколко минути. После развих диабет на бременността и малко се ограничавах, обаче и до сега на диня не мога да откажа.  Embarassed Имах краткотрайни периоди на ядене на солена херинга с кисели краставички, на обикновени салами (тип наденица) с таратор и бял хляб (ние бял хляб купуваме веднъж на 3-4 години Laughing ), но те траяха само по една седмица. Динята ме "държи" до ден днешен.  Laughing От същия период ми остана и непоносимост към всички видове царевични чипсове и такос; изобщо всичко с подобна миризма и вкус ме отвращава. Странни работи!

# 25
  • Мнения: 3 394
Купувам за Стелка Буболелка,но като няма от тях, няма да я държа само на картофи я Rolling Eyes

# 26
  • usa
  • Мнения: 2 113
почти не купувам. не мисля, че са особено органик продуктите обявени за такива в магазина. не мога да приема за органик мляко, което стои повече от седмица и не се разваля, чушка или ябълка, която изгнива вместо да изсъхне, двукилограмово пиле и т.н.  може и да са малко по-органик от масовата продукция, но определено не достатъчно, че да преглътна цената им. яйца купувам богати на омега-3, че децата не обичат риба и търся други източници да им набявам омегите, на киселите млека гледам да има в тях живи бактерии и най-вече българската. като захранвах даниел му купувах органик кисели млекца и пюренца, но като мина на обща храна почна да поглъща и той на общо основание нитрати, хормони и антибиотици от храните. като позабогатеем, може и да се абонираме при някой местен фермер да ни доставя органик храни, може той да гарантира повече чистота на зеленчуците от магазините  Simple Smile .

# 27
Цитат на: миз
..., може и да се абонираме при някой местен фермер да ни доставя органик храни, може той да гарантира повече чистота на зеленчуците от магазините  Simple Smile .

Мизка, да ти кажа, че може би фермерите не ти смучат толкова от портофейлчето като имам в предвид фермата, от която си купувам яйцата. За една дузина (12 яйца) плащам 1 паунд. Няма значение дали си вземам кокоши или пачи яйца. Яйцата са огромни на размер, за вкус няма да говоря.
Но пък органик яйцата, които съм купувала сравнени с "обикновенните" такива от магазина - разлика във вкуса нямаше Rolling Eyes (може и да не съм уцелила партидата Laughing )
На предишното ни място ни доставяха и зеленчуци и мляко в къщи, но тук близо не намерихме такъв частник. Мъжо онзи ден пък, докато пазарувахме в Лидъл ме избъзика за новата къща да си купим семена (в Лидъл тъкмо продават) и да си посадим туй, онуй. Ама като се знам каква земеделка съм........ Laughing  Crazy .Аз пък в отговор му рекох и една кравка да вържим в двора , една кочинка с прасенце и си решаваме проблема с храната Laughing  Laughing  Laughing  Flutter  Whistling

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Мизка, да ти кажа, че може би фермерите не ти смучат толкова от портофейлчето като имам в предвид фермата, от която си купувам яйцата.


тук като проверявах абонамента към фермите излиза соленичко, не можем да си го позволим на тоз етап от развитието ни  Thinking ... а иначе ако отида на место да си купя туй-онуй във фермата, сигурно ще е по-ефтино, но аз до магазина едва организирам населението да отидем, до фермата не знам как ще стигнем.
а иначе на всички мъже явно им минава през главата да организират земеделие в задния двор - и моят съпруг току ме пита що не бодна някой и друг корен домати. а аз едни малини имам останали от предишните собственици, още им се чудя как виреят под моите топли грижи. но децата много ги харесват и се старая. те добре, че не искат кой знае какви грижи, че старанието ми се оказва достатъчно. а, и подправки имам в двора- розмарин, магданоз, орегано, chive (това как е на български?), мента, градински чай и още някоя друга. явно и те не искат много грижи - само копърът ми се затри като съм ги оставила да си виреят на воля. хич ме няма в земеделието, а уж баща ми е от село, от дете е бил по нивите и до сега му доставя удоволствие да си копае и коси. явно не се предава по наследство тая работа  Thinking ...

# 29
Цитат на: Di5
Купувам все повече и повече органик неща.
Прясно мляко отдавна се пие само такова защото и Диана и мъжат ми има периоди когато го пият вместо вода, квася го и на кисело, яйца, ядки, зеленчуци, плодове, мед, мюсли, масла от различни ядки, тахан. Тия неща не ми се струват толкова скъпи в сравнение с неорганик такива, виж месото вече доста скъпо ми идва, добре че не сме толкова месоядни.
Разликата във вкуса особено на млякото и яйцата е огромна, точно снощи казвах на мъжа ми че за Великден ще боядисвам  само органик яйца.
До нас има ферма за боровинки, имат и малка зеленчукова градина и лятото продават зеленчуци и плодове, е на форма не са такива лъскави и красиви като в магазините, но пък много приличат като от градината на баба ми, та всеки ден се разхождаме до там с децата.

Di5, kato jivee6 v Seattle, spodeli molia te, ot koi magazini nai - 4esto pazaruva6, za6toto az jiveia na 15 min. ot down town Seattle, ako tam ima6 predvid magazinite, ati kade jivee6?

# 30
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Anonymous
Di5, kato jivee6 v Seattle, spodeli molia te, ot koi magazini nai - 4esto pazaruva6, za6toto az jiveia na 15 min. ot down town Seattle, ako tam ima6 predvid magazinite, ati kade jivee6?

Аз живея в Bellevue, специално органик нещата ги купувам от Whole foods(тук го откриха лятото, но знам че и в Сиатъл има), от Trader's Joe, Nature's pantry. Drugite magazini ot koito nai-chesto pazaruvam sa QFC, Top foods i Fred Mayer.
Ти къде по-точно живееш?

# 31
  • Мнения: 822
До преди 2-3 месеца и аз купувах за малкия плодове,мляко и яйца уж екологично чисти...Но от известно време не иска да яде organic ягоди,но пък му харесват мексиканските...(Нямам и идея с какво ги поливат,но имат не само мирис ,но и вкус...  Rolling Eyes )Така че вече му взимам домати и ягоди,внос от Мексико,грозде от Чили и т.н.т...Избягвам главно плодове и зеленчуци от Щатите,защото наистина са с вкус на картон...(Не че съм яла... Stuck Out Tongue )Поне през зимата,иначе когато им е сезон си предпочитам местно производство...Не мисля,че тук абонамента във ферма е скъп,но мои познати взимат в почти промишлени количества-например 15 л мляко на седмица...У нас само детето и съпругът ми го пият,та не знам дали ще му насмогнат...Иначе тези мои познати пазарят от фермата в комбина с още едно семейство и им излиза изгодно...Та не знам и аз ,колко чисти са екологично чистите продукти тук,но поне за мен плодовете и зеленчуците нямат вкус...Иначе животинските по вкус наистина са по-близки до тези в България...
А мислите ли,че контролът на продуктите от ферма и в магазина е еднакво добър ?Притесняват ме повече животинските  ...

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Хонда, може би продуктите закупени директно от фермата да са по-добри!  Thinking
Но от магазина каквото Organic съм купила не съм никак очарована. И мед органик купувах, защото и аз имам едни хубави спомени от дядовият мед, ама тц...далеч е по вкус от истинският. От тези магазини "holland and barrett" съм пазарувала, пак разочарование голямо.
Остава да боднем в двора нещо и да видим резултата Wink

# 33
Цитат на: meri_ark
....Остава да боднем в двора нещо и да видим резултата Wink
Шъ си дойдем ние на приказката Wink  Grinning
Но и аз това казвам, че това, което в магазина се предлага като органик не мисля, че се различава от останалото (поне аз не открих такова различие)
Айдеееее - хващайте мотиките и лопатите и да почваме (гумени бутуши на цветчета вече си имам Wink  Laughing  Laughing  Laughing )

# 34
Цитат на: Di5
Цитат на: Anonymous
Di5, kato jivee6 v Seattle, spodeli molia te, ot koi magazini nai - 4esto pazaruva6, za6toto az jiveia na 15 min. ot down town Seattle, ako tam ima6 predvid magazinite, ati kade jivee6?

Аз живея в Bellevue, специално органик нещата ги купувам от Whole foods(тук го откриха лятото, но знам че и в Сиатъл има), от Trader's Joe, Nature's pantry. Drugite magazini ot koito nai-chesto pazaruvam sa QFC, Top foods i Fred Mayer.
Ти къде по-точно живееш?

Az jiveia v Renton. Mojem da se zapoznaem, ako ima6 jelanie. Moiat e-mail e: etkanova@abv.bg
Blagodaria za cennata informacia. Triabva da poraz4upia malko ednoobrazieto i da probvam i az niakoi ot izbroenite ot teb magazini, koito ne sam pose6tavala dosega.
Thanks!!!

# 35
  • Мнения: 530
Ми да, общо взето гледам да купувам най-вече органик. За мен разлика във вкуса определено има. Е, разбира се има и друго нещо - един зеленчук като е в сезон, си е винаги с по-добър вкус. Ако е отглеждан парниково, или е внасян от далеч и т.н. винаги вкуса е малко по-'пластмасов'. Но пък и аз обичам плодове,които не виреят тук, а и зеленчуци извън сезона, така че и такива купувам, няма сега да си кривя душата
Пилетата например - разликата за мен е огромна във вкуса, а и във  вида - едно не-органик пиле като се опече и се свива и изсъхва (е малко е пресилено казано, мисълта ми е че са пълни с вода). Органик краставиците например имат много по-хубав вкус и т.н. и т.н. А и не винаги е чак толкова по-скъпо като цяло да се купуват подобни продукти. Ако ти ги доставят вкъщи могат да излезнат доста изгодно.

# 36
  • Мнения: 4 458
Ами, аз не купувам такива продукти - не ми се налага а и не мога да намеря тук Sad
Компенсираме с водорасли Wink

# 37
  • Мнения: 978
Лошото, е че не  можеш да компенсираш с никакви добавки.

# 38
  • usa
  • Мнения: 2 113
радвам се, че се отвори тази тема. като четох момичетата, които са се абонирали за доставка в къщи, да твърдят, че не е скъпо, се хванах да проверя пак как са цените напоследък и в района. оказа се, че са спрели да чаржват допълнително за доставката и като цяло доста са се очовечили за последните 3-4 години, почти наполовина. още не ми е много ясно какво е количеството, което ще получим, за да преценя дали няма да е по-изгодно дори от неорганик продуктите в магазина. а и разнообразието на това, което носят на една доставка доста се е увеличило. та от другата седмица и ние минаваме на органик зеленчуци местно производство  Simple Smile . мами в щатите, ако готвите предимно зеленчуци и се интересувате от по-чисти(надявам се и по-вкусни) продукти, не се колебайте да проверите. ще си спестите и поне едно ходене до магазина Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт