Ботаническата градина в Балчик пред унищожаване?

  • 2 390
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не бях чувал, но не ме изненадва.. Блах. Наистина голяма срамота!!

# 31
  • Мнения: 1 120
отидете в нац.исторически музей в софия и вижте там колко е таксата

# 32
  • Мнения: 503
Отдавна има апетити към това местенце. Изобщо няма да се изненадам, ако направят хотелски комплекс там. Всъщност, слуховете са точно такива. На мен ще ми е мъчно, ако го унищожат. МАРИЯНКАА, проверила ли си какви кинти взима от там Биолчев или си говориш ей така?

# 33
  • Мнения: 4 300
Какво й има на таксата? Колко трябва да е? 0,50 лв?
Мен ме дразни не размерът на таксата, а това че трябва да се редя на две опашки да я плащам. И това доколкото са споменавали служителите е защото Дворецът е към МК, а градината към СУ.
Цената за посещение във всички музеи май е една и съща, но не съм сигурна къде е регламентирано.

# 34
# 35
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Е ако това стане - ще е поредната,пагубна глупост #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Миналата година бяхме там - както всички знаете - страхотна градина,страхотен комплекс,страхотна винарна/с уникални вина/, историята  е необикновена/и малко зловеща/, но като цяло е едно от най-атрактивните места.....Половината цветя ги няма в Европа, хората са впечатлени/ и ние ,българите -също/.

Незнам какво става с нашето правителство, на за няколко месеца взимат 2 безумни решения - Странджа планина не е национален парк/позор/, а сега и това с Балчик #Cussing out Продължавам да се чудя,как ни приеха в ЕС,след като съдебната ни система е уникална/в най-лошият смисъл на думата/.........

аз по-скоро се притеснявах,защото се дочу,че румънците искат да си вземат и стопанисват Двореца,пък то какво стана - пак Троянски кон #2gunfire #2gunfire

# 36
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Биолчев не ми е пример за принципност и честност.
Мит е, че студентите го харесват.
В СУ такива измислени такси са лепнали за всякакви справки.
Кажете ми, не е ли задължение да служителите да дават справки на студентите. Плаща се и явяването на изпит, ако не можеш да си вземеш изпита и на поправителната сесия.
Плаща се за всичко.

Аз гледах едни снимки на градината преди да бъде дадена на СУ за стопанистване и след.
Имаше грамадна разлика. Само че във вреда на СУ.

Дали ще мога да ги намеря пак?

# 37
  • Мнения: 249
Биолчев не ми е пример за принципност и честност.
Мит е, че студентите го харесват.
В СУ такива измислени такси са лепнали за всякакви справки.
Кажете ми, не е ли задължение да служителите да дават справки на студентите. Плаща се и явяването на изпит, ако не можеш да си вземеш изпита и на поправителната сесия.
Плаща се за всичко.

Аз гледах едни снимки на градината преди да бъде дадена на СУ за стопанистване и след.
Имаше грамадна разлика. Само че във вреда на СУ.

Дали ще мога да ги намеря пак?




Федра,6 години съм прекарала в СУ и не съм си плащала за никакви изпити!!!

# 38
  • Мнения: 2 700
Плаща се и явяването на изпит, ако не можеш да си вземеш изпита и на поправителната сесия.

Офф-топик. Естествено, че трябва да се плаща. Да не би преподавателите да са длъжни да седят на стенд-бай, защото на някой му хрумнало да ходи на бригада в САЩ и решил да си изтегли изпитите преди края на семестъра, или пък защото самолетът му пристига след като е минала поправителната сесия Stop

# 39
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Алона, аз също. И това, което говоря е от първа ръка.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тази борба за пари е жалка.
Не знам въобще дали таксата е реална.
Била съм тук. Не помня колко беше входа, но явно не ме е стреснал особено.
Абсолютна приказка. Балчик леко ми напомняше на това място, като изключим разбира се тоалетните и някои други неща (всъщност доста неща).

Е...изглежда пак ще ходим там.
Честито на българският туризъм.

Хохо:)
Намерих цените:)
Въобще....за какво говорим не ми е ясно.
http://www.mainau.de/htdocs/de/0201.htm




# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От няколко години Министерството на културата се мъчи да вземе мястото. Още по времето на Абрашев се канеха да строят хотелски комплекс.
Явно не са се отказали, алчните му...да не казвам какви.  #Cussing out

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм в абсолютен шок от години, що се отнася до стопанисването на каквито и да било паметници на културата.
Вземете който и да било дворец, крепост или от сорта.

Излагаме се пред чужденците с така нареченото реставриране и поддържане на историческото ни наследство.
Мъка, баце...

# 43
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм в абсолютен шок от години, що се отнася до стопанисването на каквито и да било паметници на културата.
Вземете който и да било дворец, крепост или от сорта.

Излагаме се пред чужденците с така нареченото реставриране и поддържане на историческото ни наследство.
Мъка, баце...
Ами то за всичко е така. Турят някоя леля на заплата в министерството,  а тя търчи нагоре-надолу с една (празна) папка и се мазни на министъра. Иначе като я питаш, има страшно много работа. Преписки води. 

# 44
  • Мнения: 9 092
Днес не ми е ден за размисли, та не прочетох съвсем задълбочено статиите в Дневник, ама от това, което схванах...много нелепа ситуация, не знам, ще ми се някой да реагира адекватно Confused

Общи условия

Активация на акаунт