дете с диабет

  • 50 744
  • 408
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте, има ли и други майки на деца с диабет. Бих искала да осъществя контакт с тях,за обмяна на опит и консултации.

# 1
  • Мнения: 3 537
Има.Сигурно ще се включат ,когато имат възможност. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 40
Благодаря, че отговорихте ще ми бъде приятно да обменяме информация.
Моето детенце също е момиченце и е на 5г.

# 3
  • Мнения: 78
Здравей ! Имам дъщеря с диабет. Ще се радвам ако мога да ти помогна с нещо. Ако искаш ми пиши на ICQ 317 438 217

# 4
  • Мнения: 3 743
Здревей Hug
аз също съм майка на дете с диабет. Откриха му диабета, когато беше на 1г и 11м. Сега е почти на 11 години.

# 5
  • Мнения: 40
Благодаря, че отговорихте ние сме с новооткрит диабет и вие ми давате надежда, че ще се справим и има към кого да се обърнем за съвет.

# 6
  • Мнения: 3 743
Благодаря, че отговорихте ние сме с новооткрит диабет и вие ми давате надежда, че ще се справим и има към кого да се обърнем за съвет.

Разбира се, че ще се справите Hug Тук винаги можеш да попиташ за всичко, което те притеснява Peace

# 7
Здравей magi-n ,аз съм майка на момиченце с диабет,сега сме на 3г.и 2 месеца-откриха го на 1 и 4 мес.-ще помагам с каквото мога.  bouquet

# 8
  • Мнения: 40
Отново благодаря на всички, че ми писахте.Вчера ходихме на контролен преглед и лекарката каза, че като начинаещи сме се справили много добре.
Някои ходил ли е на курс за храненето и има ли полза от него?

# 9
  • Мнения: 3 743
Аз не съм ходила, но мисля, че ще е много полезен Peace Храненето е едно от основните неща, които влияят върху кръвната захар.

# 10
  • Мнения: 120
Здравейте, казвам се Нина. Майка съм на две прекрасни деца Данчо на 7 г. и Таня на 4 г.
 Живеех в приказка - две чудесни деца, умен и работлив съпруг, къща с градинка близо до града. И изведнъж БУМ -всичко се промени. Синът ми  изпадна в безсъзнание (после в епикризата беше написано "кетоацидозна кома") След цял ден обикаляне по-така наречените "спешни" кабинети (денят беше събота) в 18 ч. попаднахме в Детска клиника към УМБАЛ Пловдив. Десет минути по-късно започна венозното вливане на инсулин.
 Така завърши старият ни начин на живот и започна новият - ежедневната борба с диабета. Вече година и половина  живеем на ръба на нож, от едната страна е хипогликемията, а от другата - хипергликемията.
 Не губя на надежда , защото не сме сами.
 Цял ден съм ухилена като "разцепена тояга"   Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning  , защото когато съм неуверена и разтревожена, предавам това състояние и на малкия. Но през нощта само аз си знам какво ми е.
 Отскоро съм в Интернет и още не се справям много добре.
 Ще се радвам да общувам с майки на "специални" дечица

# 11
  • Мнения: 40
Здравей Нина. Много добре знам за какво говориш и всяка една от нас също. По книгите четох, че децата свикват, но родителите никога. Все едно някой ни смени живота. Ще ми бъде приятно да общуваме и да споделяме тревогите.

# 12
  • Мнения: 112
Здравей magi-n,
Моето момиченце е на почти 5 години и е с диабет от година и половина. Не ме бива в писането, но пък с диабета се справяме някакси.
Ходим на детска градина и на работа. Изобщо живеем като другите, като изключим безсънните нощи и въпросите: Как, Защо, Ако...С радост ще помагам с каквото мога.

# 13
Здравейте на всички!
Аз се казвам Вероника Душанова и имам диабет от 5 години и няколко месеца.Сега съм на 15 години.Направих мой сайт за диабет,там можете да намерите информация за диабета,за лагерите,може да зададете въпрос или да видите снимки на други деца с диабет.A ето го и него http://diab3t.piczo.com/?cr=4&rfm=y
Много ще съм ви благодарна,ако го посетите и разпространите.Мисля,че с него може да помогнем за развитието на децата и техните родители.
Благодаря ви!

# 14
  • Мнения: 40
Здравейте на всички. От една седмица детенце ходи на детска градина. Макар, че не завършихме седмицата защото се разболя, все пак мина добре и аз тръгнах отново на работа след дълго време. Не знам дали нещата ще потръгнат,но силно се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт