Лекарствата за паническо разтройство

  • 75 226
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?

# 31
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?

Моят психиатър е и психотерапевт. И много се радвам, че не просто ми "подхвърля" някакви хапчета /имах лош опит с такъв/, а и разговаряме на дълго и широко. При нея съм ревала, смяла съм се, знае доста за мен. Смятам, че това е сполучливото решение - медикаментозна и психотерапия, защото проблемите се коренят много по-дълбоко откъдето хапчетата могат да стигнат.

# 32
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?

Моят психиатър е и психотерапевт. И много се радвам, че не просто ми "подхвърля" някакви хапчета /имах лош опит с такъв/, а и разговаряме на дълго и широко. При нея съм ревала, смяла съм се, знае доста за мен. Смятам, че това е сполучливото решение - медикаментозна и психотерапия, защото проблемите се коренят много по-дълбоко откъдето хапчетата могат да стигнат.

Давам ти съвет, от който може и да не се възползваш!Аз пих хапчета една година и междувременно провеждах и терапия, чувствах се прекрасно, да, ама не!Спрях ги по схема и по мое жилание, защото усещах, че блокират това, което съм изтласкала!Сега продължавам само с психотерапия и вярвам за себе си , че само това е начина! Опитай без хапчета!Знам, че е нетърпимо понякога, но трябва да се мине през тези мъки!

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Давам ти съвет, от който може и да не се възползваш!Аз пих хапчета една година и междувременно провеждах и терапия, чувствах се прекрасно, да, ама не!Спрях ги по схема и по мое жилание, защото усещах, че блокират това, което съм изтласкала!Сега продължавам само с психотерапия и вярвам за себе си , че само това е начина! Опитай без хапчета!Знам, че е нетърпимо понякога, но трябва да се мине през тези мъки!

Благодаря за съвета  Peace. Аз също не съм почитател на хапчетата, но нямаше просто как.
За първи път преживях тия неща преди 5 год. Нещата бяха не просто нетърпими, а ужасни. Не искам да изпадам в подробности, че като разказвам пак го преживявам /бр-р-р/ . Слава богу за няколко месеца се възстанових и с много усилия от моя страна успях да продължа напред. За съжаление обаче преди около 10 месеца това ме връхлетя отново. Този път в много, много по-лека форма, а и всичко ми беше до болка познато. И този път не стана без хапчета. Дозите бяха /казвам бяха защото след няколко дни ги спирам по схема/ минимални и то благодарение на волята ми да се справя. Лошото при мен е , че съм хипер чувствителна и впечатлителна.  И ми е крайно противопоказна рутината, еднообразието и безделието. А и съм много екстровертен тип. Първия път когато започнаха проблемите бях безработна, а втория път- по майчинство. Иронията е в това, че винаги съм се интересувала от психология и съм купувала и четяла такива книги. Сега знам доста неща от собствен опит  Confused.

Ти сега как се чувстваш? Имаш ли нервно-вегетативни симптоми?

# 34
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506

Ти сега как се чувстваш? Имаш ли нервно-вегетативни симптоми?

Имам да, както си вървя и изведнъж все едно губя почва под краката си, но и това си има обяснение и причина!А ти?
И да ти кажа колкото по-навътре дълбаем с моя терапевт, толкова по-свирепи стават симтомите!Виждам, че наближаваме капсулирания спомен, а той ми е от най-най-ранно детство и почва да ми изплува!
ти успяваш ли да вървиш съм причината за състоянието ти?

# 35
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз съм със световъртеж, тук -там тахикардия, изтъпване на крайниците, в най-лошите случай гадене. Мога да се похваля, че все по-успешно ги игнорирам. И да естествено си има причина и обяснение, но именно тези симптоми ме "тровеха" най-много. Физическия дискомфорт много ме дразни... характер. 

# 36
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Аз съм със световъртеж, тук -там тахикардия, изтъпване на крайниците, в най-лошите случай гадене. Мога да се похваля, че все по-успешно ги игнорирам. И да естествено си има причина и обяснение, но именно тези симптоми ме "тровеха" най-много. Физическия дискомфорт много ме дразни... характер. 

Учудвам се, че въпреки хапчетата имаш симтоми!Но всъщност няма нищо чудно, защото ти знаеш, че причината напира да излезе!

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Споменатите симптоми ми се появяват, когато не съм на хапчета или както сега когато съм на съвсем ниска/ символична доза, но са много леки. Определено нищо общо с преди.
Относно причината за състоянието ми, аз също смятам, че се корени  в детството и по специално в някои родителски грешки /много по Фройд ама е така/, а и в по- лесно възбудимата ми и тревожна нервна система.

# 38
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Споменатите симптоми ми се появяват, когато не съм на хапчета или както сега когато съм на съвсем ниска/ символична доза, но са много леки. Определено нищо общо с преди.
Относно причината за състоянието ми, аз също смятам, че се корени  в детството и по специално в някои родителски грешки /много по Фройд ама е така/, а и в по- лесно възбудимата ми и тревожна нервна система.
Стискам ти палци!И на себе си!

# 39
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Стискам ти палци!И на себе си!

 И аз ти желая успех ! Няма да се даваме !

# 40
  • Мнения: 62
хм все едно аз съм го писала Sad сменихме офиса и това направо ме разби. с почти постоянен световъртеж съм. а в пълен трамвай не се качвам. автобусите и тролеите съвсем съм ги отказала. жегата и силната слънчева светлина определено ми влошават симптомите. мразя лятото Sad
а как си със самолетите? аз отказах пътуване до Щатите Sad реших, че няма да издържа.
[/quote]


Не съм летяла със самолет,но мисля, че хапчетата действат много добре.Вече успявам да пътувам с градския транспорт без да ми пука:) Донякъде аз сама го превъзмогнах и се самонавивах да съм спокойна.Казвах си, че нищо ми няма и след малко всичако беше ОК.Но и хапчетата изиграха добра роля.

# 41
  • Мнения: 62
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Здравей:)
На мен АНтелепсина ми помогна до такава степен,че да мога да заспивам вечер.Аз изобщо не мажех да заспивам.Както каза баница йованица:"За бензодиазепините са характерни 4 основни действия-седативно,сънотворно,антиепилептично и миорелаксиращо".Но успокоение на напрегнатата нервна система в определени ситуации дава Ципралекса. Освен това,както ти казваш не само хапчетата помагат, но и анализата на ситуацията, която е довела до това състояние.Мисля, че дори ти самата можеш да стигнеш до някакъв извод за причините.
При мен засега е по-добре,но много ми пречи факта, че от тези антидепресанти съм малко сънлива.но няма начин-трябва да се пият.Поне засега.После може да се премине на билки и......всичко е в твоите ръце:)
 
 

# 42
  • Мнения: 764
Мислех да пускам отделна тема,но сега видях,че се разисква това,което и мен ме връхлетя преди 1-2 години.Често се задушавам,особено в жегите и при мъгла,същото е и като съм в затворени пространства,страх ме е да отида дори в друг град,чувствам се като инвалид,нуждая се от помощ,но не зная към кого да се обърна...

# 43
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Мислех да пускам отделна тема,но сега видях,че се разисква това,което и мен ме връхлетя преди 1-2 години.Често се задушавам,особено в жегите и при мъгла,същото е и като съм в затворени пространства,страх ме е да отида дори в друг град,чувствам се като инвалид,нуждая се от помощ,но не зная към кого да се обърна...

към психотерапевт!
Ако искаш пиши ми на лични и ще ти дам координати!

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
При мен засега е по-добре,но много ми пречи факта, че от тези антидепресанти съм малко сънлива.но няма начин-трябва да се пият.

Не всички антидепресанти те правят сънлив. Тези които съм пила изобщо не ми действаха по този начин, Лудиомила даже ме "вдигаше". Освен от вида на антидепресанта действието зависи много и от дозировката. За това е много важно да се пие правилния антидепресант.
Не бих понесла да пия нещо което ме прави сънлива или ме кара да се чувствам като парцал.
И още нещо Антелепсина не е антидепресант, както и Ривотрила. Това са лекарства предимно давани при епилепсия, психиатрите ги изписват за да тушират симптомите,които са предизвикани от тревожност, докато започне да действа антидепресанта.
 За това, ако  Антелепсина не ти действа добре говори с психиатъра си, да го смени или да коригира дозата. При ПР, съвсем не е за препоръчване да се чувстваш дискомфортно.

Общи условия

Активация на акаунт