Лекарствата за паническо разтройство

  • 75 078
  • 100
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 697
Момичета, много е рисковано да обменяте съвети за прием на психотропни вещества - те не са витамини все пак. Най-доброто, което можете да направите за себе си, е да зададете тези въпроси на лекуващия ви психиатър - все пак за това му плащате Peace

Подкрепям напълно мнението, което прочетох в темата, че лечението на ПР и като цяло на тревожните разстройства е крайно нетрайно и непълноценно без психотерапия. Ако психиатърът Ви не провежда психотерапия, а само Ви изписва лекарства, потърсете психотерапевт - той ще допълни приема на лекарства до степен след време да ги спрете и да заживеете без медикаменти и без ПР.

Успех Hug

# 61
Моля Ви кажете който е пил Атаракс 25 мг. много ли е силен и помага ли изобщо,че на мен ми го изписа гастроентренолога,понеже имам и язва и ми е много нервно почти постоянно!!Моля помогнете,кажете какво мислите  PraynigБлагодаря предварително!!

# 62
  • Мнения: 2 697
Моля Ви кажете който е пил Атаракс 25 мг. много ли е силен и помага ли изобщо,че на мен ми го изписа гастроентренолога,понеже имам и язва и ми е много нервно почти постоянно!!Моля помогнете,кажете какво мислите  PraynigБлагодаря предварително!!

Меги, не е въпросът в това дали Атараксът е силен, а кой ти го изписва. Откога гастроентеролозите в България започнаха да изписват психотропни лекарства Whistling...Аз лично не бих писа психотропно лекарство, изписано ми от лекар, различен от психиатър.

# 63
em az piq ataraks pt 4,5 dena no ne yse6tam nqkakaf efekt za sega :thinking:BFF

# 64
Здравейте и честит празник на всички!Тъй като и аз имах такъв проблем преди години искам да споделя личния си опит.Ходих тогава на лекар и също ми изписаха антидепресант ,пих го известно време но резултат нямаше .Реших да пробвам друг вид лечение - иглотерапия и билко лечение.За щастие се оказа правилния избор и вместо да се пристрастявам и цял живот да пия лекарства сега се чувствам перфектно и не съм зависима от хапчетата.  Simple Smile Ако проявявате интерес мога да ви дам координатите на лекаря който ми помогна.
Проявявам! Дано продължаваш да четеш форума. newsm78

# 65
zdraveite na vsi4ki moje li niakoi da pi6e ne6to za atarax

# 66
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!

Напълно съм съгласна със Сабина. Преминала съм през това. На мен лично Антелепсина ми действаше отвратително, за разлика от Ривотрила.

shampur, не знам какъв е твоят случай, но ако искаш мога да ти изпратя Антелепсин 1. Останали са ми 26 таблетки, понеже ми го смениха след първите няколко дни, както казах действаше ми отвратително. Ще ти пиша на e-mail.

# 67
koi e psihiatara pri koito si bila

# 68
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!

Напълно съм съгласна със Сабина. Преминала съм през това. На мен лично Антелепсина ми действаше отвратително, за разлика от Ривотрила.

shampur, не знам какъв е твоят случай, но ако искаш мога да ти изпратя Антелепсин 1. Останали са ми 26 таблетки, понеже ми го смениха след първите няколко дни, както казах действаше ми отвратително. Ще ти пиша на e-mail.

# 69
Здравейте и честит празник на всички!Тъй като и аз имах такъв проблем преди години искам да споделя личния си опит.Ходих тогава на лекар и също ми изписаха антидепресант ,пих го известно време но резултат нямаше .Реших да пробвам друг вид лечение - иглотерапия и билко лечение.За щастие се оказа правилния избор и вместо да се пристрастявам и цял живот да пия лекарства сега се чувствам перфектно и не съм зависима от хапчетата.  Simple Smile Ако проявявате интерес мога да ви дам координатите на лекаря който ми помогна.

# 70
mnogo chte sam ti blagodarna ako mi kaje6 koi e lekarq,sestra mi e sas sa6tite problemi

# 71
  • Габрово
  • Мнения: 2 548

Ако въпроса ти се отнася до мен... д-р Господинова. Но да предупредя, говоря за Габрово.

# 72
  • Мнения: 2 237
А защо не опиташ с хомеопатия ? Аз имах ПР и го излекувах точно така.Вече трета година се чуствам перфектно,симптомите така и не се завърнаха отново...  Simple Smile Пиех и антидепресанти преди това,но освен да се почуствам по-зле,нищо друго не стана.

# 73
  • Мнения: 37
Здравейте! Аз също изпитвам страхове,страх ме е  да се возя в превозни средства които са обществени защото може да ми стане лошо.Страх ме е да излизам по улиците без да съм пила лексотан,страх ме е да пия ново лекарство което не съм пила да не ми стане лошо или да съм алергична към него.Порди тази причина почвах да пия ципралексин ,деанксит,но все ги спирах защото се чуствах зле.Мъжът ми иска да отидеме на почивка в Анталия а мене ме е страх от дългия път а и разбрах че там през юли месец е много горещо и незная как ще ми се отрази горещината, но най важното е че просто ме е страх. Личният ми лекар ми изписа Грандексин и въпросът ми е някой пил ли го е, но заедно с лексотан.Явно трябва да отида отново на психиатър,но като не смея да пия лекарствата!Как да се преборя с този страх незнам! Дайте някакъв съвет!!Иследваха ми щитовидната жрлеза имам понижена функция,

# 74
  • Мнения: 37
Извинявмайте, нещо натиснах и не си довърших мисълта,изписаха ми елтирокс ,пих един месец и хормоните ми влязоха в норма,естествено продлжавам да го пия но не се чуствам по добре.Изпитвам и страхотна умора и ако не легна половин или един час имам чуството че ще умра.Надявам се някой да ме посъветва какво да правя!

Общи условия

Активация на акаунт