От каква възраст децата да започват спорта????

  • 8 283
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 536
Дъщеря ми ходи на танци от 3годишна. Прави го с желание. Всички в групата са на нейната възраст.

# 16
  • Мнения: 35
Moят племенник започна на 3 години да спортува карате в градината-първа група.И аз си мислех,че е рано,но...Така или иначе програмата им е облекчена.Поне се научи да брои до 10 на китайски #Crazy

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Крокодилке Twisted Evil,малко ви е рани4ко бе Crazy

По принцип около 4 годинки е ок за плуване,също и ски..На времето аз като работех по специалността си имахме групи в градините(но след 4 год,) по ритмика,таекуондо,футбол........Така в градинските групи е по-лесно за децата и не се натоварват и родителите.А и то не с е то4но спорт ,а игри със съотвентия спорт като похвати ,питъм,координация.........Най-ве4е игровите положения.
Някъде след 5-6 годинки можеш да мислиш за карате,футбол.......

Филип ми тръгна на 6 на карате-до,на 7 на тенис и сноуборд.
В градината ходеше от 4 годишен на таекуондо.А Сашко ве4е е фен на залата по сп.г-ка,където напоследък не мога да го извадя от трапа и да го сваля от батута Mr. GreenМисля от догодина да го пускам на колегите в залата Twisted EvilДупе да им е яко.Но той няма страх и съм спокойна Peace

# 18
  • Мнения: 984
най-ненатоварващия спорт за ранна възраст е плуването, така че, ако има къде не се чуди

# 19
  • Мнения: 3 576
Тази година мисля да запиша детето на плуване в детската градина, ако не му харесва ще го спра. На морето и по басейните не излизаше от водата.
Зимата ще го учим ние на ски, мисля че е малък още да го пращам с учител.

А тенис от каква възраст е подходящо???  Thinking
Наблизо имаме кортове, а мен винаги ме е било яд, че от компанията ни само аз не мога да играя тенис....

# 20
  • Мнения: 27 524
Ако не е гимнастика или балет, което налага ранно започване, за мен разумното е след 6.

# 21
За всеки спорт възрастта на която се започва е различна.Изясни си какъв спорт по-точно ти се иска да започне, намери къде се тренира този спорт и поразпитай там

# 22
  • Мнения: 263
За всяко дете е различно, а зависи и от спорта. Мойта дъщеря сега тренира синхронно плуване и с голямо удоволствие ходи на тренировки, но преди две години, когато я заведох за първи път, изпитваше ужас. Опитай и ще разбереш.

# 23
  • Мнения: 323
Сина ми е на 6 г. и сега септември смятам да го записвам на плуване.Говорих с треньора и той ми каза ,че тази възраст е идеална.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тази година мисля да запиша детето на плуване в детската градина, ако не му харесва ще го спра. На морето и по басейните не излизаше от водата.
Зимата ще го учим ние на ски, мисля че е малък още да го пращам с учител.

А тенис от каква възраст е подходящо???  Thinking
Наблизо имаме кортове, а мен винаги ме е било яд, че от компанията ни само аз не мога да играя тенис....

Тениса след 7 год. е ок Peace
ПОмоли компанията и теб да нау4ат да играеш Simple SmileСтрахотно е .

# 25
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
А някой проверен треньор в София по бойните спортове/карате и т.н/, да се сещате Thinking Някой ,който предразполага децата,умее да ги увлече и запали по спорта,и който си разбира от работата де...Да отида,да поговорим,да видим - може ли да почва Алекс,не може ли Thinking

# 26
  • Мнения: 246
Имам много близък приятел, каратист 5 дан, един от най-добрите в БГ, момчето има школа, но на мен ми е далече - зад 1-во РПУ в Слатина, и затова ще пусна малкия при една негова позната в нашия квартал. Ходила съм на много тренировки и на двамата, но чак толкова мънички дечица не съм виждала.... Thinking Все пак ще разпитам. От него знам че единствения проблем при децата е концентрацията, а каратето определено я изисква.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 371
Твърдо съм решила Пепи като стане на 4 да го запиша на плуване.
Като гледам, ще има компания от форума Mr. Green А има и в градината басейн, но според мен не е достатъчно там.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А някой проверен треньор в София по бойните спортове/карате и т.н/, да се сещате Thinking Някой ,който предразполага децата,умее да ги увлече и запали по спорта,и който си разбира от работата де...Да отида,да поговорим,да видим - може ли да почва Алекс,не може ли Thinking

Малък е за карате .Както е написала и УИШ концентрацията е най-важна,а на тази възраст я нямат.Едно е да се занимават в градината,а съвсем друго в спортен клуб.Там където ходеше Филип преди години,а и след това по-малки деца от 5 годишни не съм виждала.Седяла съм на цели тренировки -нещата м/у градината и клубовете нямват нищо общо.Ако в градината ви ги предлагат го пусни там,пък то ще си покаже Peace
Ето,сега се сещам -ка4вайте го на Витоша ,сложете му ски .Може и на зимни кънки,ролери..........нещо разли4но и изискващо движение в непозната обстановка Simple Smile
Аз твърдо съм решила тази зима Сашо да го ка4а на ски,без зна4ение с у4ител или не.Само за идеята да е на Витоша и да се подготвя за ските(сноуборда)....

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Синът ми няма още 3г., но го записах на танци.За спорт е малък, но съм много щастлива, че го взеха да танцува!

Общи условия

Активация на акаунт